Putin-Erdoğan görüşmesinde dikkat çeken detay: Sehpanın boyutu Avrupa için bir mesaj olabilir mı? - Son Dakika

Putin-Erdoğan görüşmesinde dikkat çeken detay: Sehpanın boyutu Avrupa için bir mesaj olabilir mı?

05.08.2022 16:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in Rus Sanatoryum'da yapılması planlanan görüşmesi, saat 15.20 itibariyle başladı. Görüşmenin basına açık kısmında ise kameralara sehpa ayrıntısı takıldı. Rus yetkililer, Putin-Erdoğan görüşmesine küçük bir masa koyarak yakınlık mesajı verdi. Diğer taraftan geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Putin-Macron görüşmesindeki devasa masa çok konuşulmuştu. Siyaset uzmanları bu durumu "Rusya-Fransa arasındaki ilişkiler kritik seviyede" olarak değerlendirmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek için Soçi'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 13.00 sularında Rusya'ya indi. Liderlerin görüşmesinde samimi anlar yaşanırken Putin'in az konuşup sözü Erdoğan'a bırakması dikkatlerden kaçmadı.

Putin'den Fransa'ya ayrı, Türkiye'ye ayrı tarife! Masa detayı dikkatleri üzerine çekti

"AVRUPA'NIN GAZI TÜRKİYE ÜZERİNDEN ALMASI ÇOK ÖNEMLİ"

Görüşmenin basına açık kısmında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tahıl anlaşmasıyla ilgili gelişmeleri, bölgemizdeki son durumu ve Suriye'deki gelişmeleri ele alacağız. Avrupa'nın Rus gazını Türkiye üzerinden alması çok önemli. Akkuyu Nükleer Santraliyle ilgili de etraflıca bir görüşme yapacağız. Bugün böyle bir fırsatı bulduğumuz için memnuniyetimi ifade etmek istiyorum" dedi. ifadelerini kullandı.

Putin'den Fransa'ya ayrı, Türkiye'ye ayrı tarife! Masa detayı dikkatleri üzerine çekti

SEHPA DETAYI GÖRÜŞMEYE DAMGA VURDU

Öte yandan görüşme sırasında Rus tarafının kullandığı sade ve küçük sehpa kameralara yansıdı. Siyaset uzmanları bu durumu iki ülkenin liderlerinin yakın temas halinde olması ve ilişkilerin iyi olması üzerine yordu.

Putin'den Fransa'ya ayrı, Türkiye'ye ayrı tarife! Masa detayı dikkatleri üzerine çekti

MACRON'A AYRI TARİFE UYGULANDI

Geçtiğimiz aylarda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşen Putin, bu görüşmede metrelerce uzunluğunda olan bir masa kullanmıştı. Görüşmenin basına yansıyan kısımlarında ise Putin'in sert yüz ifadesi kameralar tarafından kayıt altına alınmıştı.

YORUMLAR
500
Erdoğan-Putin görüşmesi Batı ülkelerini gerdi: Türkiye'ye karşı harekete geçilebilir Erdoğan-Putin görüşmesi Batı ülkelerini gerdi: Türkiye'ye karşı harekete geçilebilir Kocaeli'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süper güç ülkeler İHA konusunda bizimle yatırıma girmek istiyorlar Kocaeli'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süper güç ülkeler İHA konusunda bizimle yatırıma girmek istiyorlar

Son Dakika Politika Putin-Erdoğan görüşmesinde dikkat çeken detay: Sehpanın boyutu Avrupa için bir mesaj olabilir mı? - Son Dakika


Advertisement