CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DÜNYADAKİ İNSAN HAKLARI ÖRGÜTLERİ NEREDE - 1 - Son Dakika

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DÜNYADAKİ İNSAN HAKLARI ÖRGÜTLERİ NEREDE - 1

25.11.2022 12:53

İSTANBUL'da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak bırakınız ülkeyi yönetme sorumluluğumuzu en temel insani vazifemizi yerine getirmiş olamayız.

İSTANBUL'da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak bırakınız ülkeyi yönetme sorumluluğumuzu en temel insani vazifemizi yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya öyle veya böyle girip, teröristlerle kol kola dağlarda konuşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz" dedi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Burada konuşan Erdoğan, 'Dünyanın başka bir yerinde terör örgütü öğretmenleri ve çocukları böylesine alçakça katletmiş olsa günlerce, haftalarca, aylarca gündem olur tepkilerin ardı arkası kesilmezdi. Söz konusu Türkiye olunca timsah gözyaşları kabilindeki kınama mesajları dışında ne siyasetçilerden, ne sivil toplum kuruluşlarından ne de medyadan kayda değer bir ses çıkmıyor. Dünyadaki insan hakları örgütleri nerede' Bunların hiçbirini Diyarbakır annelerinin yanında gördünüz mü? Terör örgütleri olduğu zaman Kandil'e kadar çıkan bu batının STK'ları maalesef Türkiye'de Diyarbakır annelerini ziyaret etme özelliğini göstermemiştir. Dost ve kardeşlerimizin samimi üzüntülerini hariç tutuyorum. Kadının canına kast eden, genç kızlarımızı kandırıp dağlarda ölüme sürükleyen infaza her türlü insan hakkı ihlalinde bulunan terör örgütünü görmezden gelemeyiz. Bu örgütün, parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Onların demokrasi adına söyleyecekleri hiçbir söz kalmamıştır. Söyleyecekleri hiçbir cümle yoktur. Biz kimin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak bırakınız ülkeyi yönetme sorumluluğumuzu en temel insani vazifemizi yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya öyle veya böyle girip, teröristlerle kol kola dağlarda konuşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz" diye konuştu.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Ödülleri programına katıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Ödülleri programına katıldı Ali Mahir Başarır'ın Pazar Yerinde Sohbet Ettiği Mezitlili Yurttaş: 'Onlar Sarayda Yaşadığı İçin Hiçbir Şeyin Farkında Değiller' Ali Mahir Başarır'ın Pazar Yerinde Sohbet Ettiği Mezitlili Yurttaş: 'Onlar Sarayda Yaşadığı İçin Hiçbir Şeyin Farkında Değiller' 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için yeniden uyarlandı 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için yeniden uyarlandı

Son Dakika Politika CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DÜNYADAKİ İNSAN HAKLARI ÖRGÜTLERİ NEREDE - 1 - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement