Denizli'de CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı ortak açıklama yaptı - Son Dakika
Politika

Denizli'de CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı ortak açıklama yaptı

CHP ve İYİ Parti il yöneticileri ile seçilen milletvekilleri, Denizli'deki seçim koordinasyon merkezini ziyaret ederek ortak açıklama yaptı. Millet İttifakı bileşenleri, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, sandık güvenliği konusunda güvensizlik ortamı yaratılmaya çalışıldığına dikkat çekildi.

20.05.2023 12:04  Güncelleme: 12:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli'de CHP ve İYİ Parti il yöneticileri ile 14 Mayıs'ta seçilen milletvekilleri, seçim koordinasyon merkezini ziyaret ederek ortak açıklama yaptı. CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, "Aydınlık bir Türkiye için, barış içerisinde yaşayan, sevgi içerisinde yaşayan, dövüşen, kavga eden, ötekileştiren değil birleşen bir Türkiye için Millet İttifakı'nın adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olması gerektiğini saygıdeğer halkımız çok net bir şekilde bilmektedir" dedi.

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum ve 14 Mayıs'ta seçilen CHP milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Şeref Arpacı ve Emine Silkin Ün ile adaylar, İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. CHP heyeti ve milletvekili seçilen Yasin Öztürk ile milletvekili adayları Nazlı Yaşatürk, Kadir Tatık, Uğur Çizmecioğlu ve Veysel Karaçor'dan oluşan İYİ Parti heyeti, ziyaretin ardından CHP Denizli Seçim Koordinasyon Merkezi'ne geçerek partililerle bir araya geldi. Millet İttifakı bileşenleri, daha sonra ortak basın açıklaması yaptı. Ali Osman Horzum, burada şunları söyledi:

"ÖNÜMÜZDE ZORLU BİR SÜREÇ VAR"

"14 Mayıs'ta bir seçim geçirdik ve milletvekilliği seçimleri sona ermiştir ama Cumhurbaşkanlığı seçimleri 28 Mayıs'ta ikinci tura kalmıştır. Bir cümleyle özetleyecek olursak Denizli'de milletvekilliği seçim sonuçlarına göre, kazanan Millet İttifakıdır, bizizdir. Kaybeden Cumhur İttifakıdır, Adalet ve Kalkınma Partisi baştadır. Evet önümüzde zorlu bir süreç var ve bu sürece hiçbir şey kalmadı. Şunun şurasında 10 günümüz var. Halkın hükümetin politikalarını onaylamadığı, Cumhurbaşkanını onaylamadığı çok net bir şekilde çıkmıştır. 28 Mayıs'ta sandıklar tekrar kurulacak, yeniden oylamaya gideceğiz. Bunun öncesinde biz Denizli'yi Millet İttifakı ile beraber tüm bileşenlerimiz, kadın kolları, gençlik kolları, ilçe yöneticileri, il başkanları ve yöneticileri olmak üzere el ele, kol kola, omuz omuza karış karış gezmeye devam edeceğiz.

"GÜVENSİZLİK ORTAMI YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR"

Sandık güvenliği konusunda Denizli bu imtihanı başarıyla geçmiştir ve bundan sonraki seçimde de emin olun geçecektir. İktidarın son çare olarak sandık spekülatifi yaratmaya çalıştığı, bir güvensizlik ortamı oluşturmaya çalıştığı ayan beyan ortadadır ama biz bu yalanlara, bu düşüncelere, bu provokatif eylemlere asla pabuç bırakmayacağız. Aydınlık bir Türkiye için, barış içinde yaşayan, sevgi içerisinde yaşayan, dövüşen, kavga eden, ötekileştiren değil birleşen bir Türkiye için Millet İttifakı'nın adayı olan, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olması gerektiğini saygıdeğer halkımız çok net bir şekilde bilmektedir ve 28 Mayıs'ta emin olun Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hayatının en büyük hezimetini alıp Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olarak seçilecektir ve 28 Mayıs'ın bu ülkede bir bayram havasında geçeceğine hiç şüpheniz olmasın."

Denizli\'de CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı ortak açıklama yaptı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika Denizli'de CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı ortak açıklama yaptı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi
  22:29 Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi

  Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında sahasında VavaCars Fatih Karagümrük'e 2-0 yenildi ve kupaya veda etti.

 • CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok
  22:02 CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı canlı yayında, "DEM Parti ile CHP arasında ittifak var mı?" sorusuna yanıt verdi. Özel, "Bunu kaç kere söylesin CHP. Bu CHP'nin tek başına girdiği bir seçim. Herhangi bir ittifak yok. Ne onların bize kayıtsız şartsız desteği söz konusu ne bizim onlara desteğimiz var. DEM'le imza, yazı, protokol yok böyle bir şey. Kandille anlaşmaya çalışanların, resmi heyet yollayanların geçmişte yaptıkları ortada." dedi.

 • Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı
  21:18 Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig devleri Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a bu hafta yaşanan olaylardan dolayı para cezası verdi. Beşiktaş'a 1 milyon 20 bin TL, Fenerbahçe'ye 512 bin TL ve Galatasaray'a 400 bin TL ceza verildi.

 • Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği
  21:04 Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği

  CHP lideri Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisine yönelik ''Özgür Bey'in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü. Kendisi ruh mu çağırmış da Atatürk'le görüşmüş'' sözlerine yanıt verdi. Özel, ''Atatürk öldü diyorsan, sen bu Cumhuriyet düşmanlarına, Atatürk'e husumet duyanlara, Kurtuluş Savaşı yoktur diyenlere, keşke Yunan kazansaydı diyenlere, koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü'' ifadelerini kullandı.

 • Yayın ihalesi neden iptal edildi? Saran Holding'ten TFF'yi zorda bırakacak açıklama
  20:01 Yayın ihalesi neden iptal edildi? Saran Holding'ten TFF'yi zorda bırakacak açıklama

  Saran Holding, TFF'nin iptal ettiği Süper Lig yayın ihalesi kararına dair sert bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ''TFF İhale Komisyonu ile gerçekleşen yüz yüze toplantıda, tarafımıza mevcut yayıncı kuruluşun ihaleden diskalifiye edildiği net olarak beyan edilmiştir. Dolayısıyla bugün gerçekleşen “iptal” daha önce de olduğu gibi, Türk futbolunu esir almış olan mevcut yayıncı ile devam etmenin kılıfıdır'' ifadeleri yer aldı.

 • ABD Başkanı Biden: Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak
  18:56 ABD Başkanı Biden: Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken ABD Başkanı Joe Biden'dan Ramazan ayında 40 gün ateşkesi öngören müzakere görüşmelerine ilişkin açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde "Gelecek pazartesiye kadar bir ateşkes sağlanacaktır" diyen Biden, yeni açıklamasında ateşkesin yakın zamanda mümkün olmadığını söyledi. Biden, "Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak ancak umudumu koruyorum." dedi.

 • Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol
  18:07 Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol

  Beşiktaş, Galatasaray ile oynayacakları derbiyi yönetecek hakem Halil Umut Meler hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Meler'e adil ve hakkaniyetli olması çağrısında bulunuldu.

 • Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı
  17:24 Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı

  Dünyanın en çok kazanan voleybolcuları arasında yer alan Zehra Güneş'in mal varlığı ortaya çıktı. Elde ettiği kazancı doğru değerlendirmek için finansal stratejilere önem veren Güneş'in, servetinin toplam değeri 4 milyon dolar civarında.

 • Plajda çıplak gezen kadına çivili sopayla saldırdı
  17:06 Plajda çıplak gezen kadına çivili sopayla saldırdı

  ABD'nin Los Angeles kentindeki Venedik Plajı'nda, bir kadının çıplak gezdiğini gören başka bir kadın çivili sopayla saldırmaya başladı. Kendini koruyan çıplak kadın sopayı almayı başardı. Bir türlü vazgeçmeyen elbiseli kadın bu sefer beyzbol sopasıyla saldırıya geçti. Çıplak kadın beyzbol sopasını da almayı başarırken, kavganın nedeni öğrenilemedi. Çevredekiler ise kavgayı izlemek yerine cep telefonlarıyla kayda almayı tercih etti.


Advertisement