Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Bir grup Türk'ün Körfez vatandaşına saldırdığı iddia edilen görüntülere İstanbul Valiliği'nden yalanlama - Son Dakika

Bir grup Türk'ün Körfez vatandaşına saldırdığı iddia edilen görüntülere İstanbul Valiliği'nden yalanlama

İstanbul Valiliği, sosyal medyada yayılan ''İstanbul'da bir grup Türk, Kuveytli olduğu söylenen bir Körfez vatandaşına saldırdı'' başlıklı paylaşımların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Valilik, olayın iki ay önce Beyoğlu Kocatepe Mahallesi'nde üç turist arasında yaşandığını ve tarafların birbirlerinden şikayetçi olmadığını belirtti.

24.09.2023 - 19:01,  Güncelleme: 00:38

İstanbul Valiliği, "bir grup Türk'ün Körfez vatandaşına saldırdığı" yönündeki sosyal medya paylaşımlarının gerçeği yansıtmadığını, olayın 2 ay önce 3 turist arasında meydana geldiğini açıkladı.

OLAY 2 AY ÖNCE, 3 TURİST ARASINDA YAŞANMIŞ

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "Sosyal medya mecralarında 'İstanbul'da bir grup Türk, Kuveytli olduğu söylenen bir Körfez vatandaşına saldırdı' başlığıyla paylaşımlar yapılmıştır. Konuyla ilgili yapılan araştırmada olayın 2 ay önce Beyoğlu ilçesi Kocatepe Mahallesi'nde 3 turist arasında meydana geldiği tespit edilmiştir.

BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle sonlanan olayla ilgili taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadığı için herhangi bir adli ya da idari süreç başlatılmamıştır" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Bir grup Türk'ün Körfez vatandaşına saldırdığı iddia edilen görüntülere İstanbul Valiliği'nden yalanlama - Son Dakika


Advertisement