Kılıcdaroğlu, Ankara Emniyet Müdürü'nün Görevden Alınmasına Tepki Gösterdi - Son Dakika
Politika

Kılıcdaroğlu, Ankara Emniyet Müdürü'nün Görevden Alınmasına Tepki Gösterdi

Kılıcdaroğlu, Ankara Emniyet Müdürü\'nün Görevden Alınmasına Tepki Gösterdi

Gaziantep’te gezi ve ziyaretlerini sürdüren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bombalı saldırı olayının ardından Ankara Emniyet Müdürü Kadri Karal’ın görevden alınmasına tepki gösterdi.

14.10.2015 13:25

Gaziantep'te gezi ve ziyaretlerini sürdüren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bombalı saldırı olayının ardından Ankara Emniyet Müdürü Kadri Karal'ın görevden alınmasına tepki gösterdi.

Gaziantep'te programını sürdüren Kemal Kılçdaroğlu, KÜSGET'te gazetecilerin, görevden alınan Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal ile ilgili sorusuna cevap verdi. Emniyet Müdürü Kartal'ın görevden alınmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "İstifa etmesi gerekenlerin ayrılması lazım. Yani içişleri bakanının ve televizyonda gülümseyen adalet bakanının ayrılması ya da azledilmeleri gerekiyor. Bürokratın ne günahı var? Suçu da faturayı da bürokrata kesiyorlar. Bu işin siyasi sorumlusu var. Siyasi sorumlusu ben değilim, esnaf da değil. Siyasi sorumlu kim? Siyasi sorumlu ülkeyi yönetenler. Ülkeyi yönetenler istifa etmiyorlar. Faturayı aşağıdaki gariban bir bürokrata çıkarıyorlar. Onların istifa etmesi ve ayrılmaları lazım. Demokrasi ve siyasi sorumluluk bunu gerektirir" dedi. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Kılıcdaroğlu, Ankara Emniyet Müdürü'nün Görevden Alınmasına Tepki Gösterdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement