Konya Gazeteciler Cemiyeti İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı - Son Dakika
Politika

Konya Gazeteciler Cemiyeti İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı

Konya Gazeteciler Cemiyeti İsrail\'in Gazze\'ye yönelik saldırılarını kınadı

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayan bir basın açıklaması düzenledi. Başkan Sefa Özdemir, İsrail'in saldırılarının 42. gününde olduğunu belirterek uluslararası camianın sessizliğine üzüldüklerini ifade etti. Açıklamada, Konya basınının tepkileri an be an önceleyip mazlumların yanında olmaya devam edeceği vurgulandı.

17.11.2023 14:29  Güncelleme: 14:31

Konya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, cuma namazının ardından Mevlana Meydanı'nda yaptığı açıklamada, İsrail ve destekçilerinin, kundaktaki bebeklerden, çocuklara, hamile kadınlardan yaşlılara varıncaya kadar tüm sivillere saldırdığını, uluslararası camianın da buna sessiz kaldığına üzüldüklerini söyledi.

Medya aracılığıyla Filistin halkının sesi olmaya çalıştıklarını aktaran Özdemir, "Bizler şehrimizde, ülkemizde ve dünyada çığ gibi büyüyen tepkileri, insani ve vicdani bir sorumlulukla gündeme taşıdık. Konya basını olarak, bu anlayışla yayınlarımıza devam edeceğiz." dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak, tepkilere itici bir güç olmak, aksa ruhunu canlı tutabilmek ve görevini yapmaya çalışan medya mensuplarını hedef alan hukuk tanımaz İsrail'e "dur" diyebilecek bir dünya hayalini dile getirmek adına bir araya geldiklerini belirten Özdemir, tarafını günlerdir çok net biçimde ortaya koyan Konya basınının, dün olduğu gibi bugün de mazlumların yanında olmaya devam edeceğini kaydetti.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Konya Gazeteciler Cemiyeti İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement