Memur-Sen, Filistinli sivillere 5 milyon TL bağışta bulundu - Son Dakika
Politika

Memur-Sen, Filistinli sivillere 5 milyon TL bağışta bulundu

Memur-Sen, Türk Kızılay ve İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla 'İnsanlık Ölmesin' sloganıyla Filistinli sivillere yardım kampanyası başlattı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kampanyanın tanıtımında 5 milyon TL bağışta bulundu. Kampanyaya tüm vatandaşlar kısa mesajlar ve nakdi yardımlarla katılabilecek.

24.11.2023 12:47  Güncelleme: 12:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MEMUR Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Filistinli sivillere insani yardım amacıyla başlatılan kampanyaya, Memur-Sen adına 5 milyon TL bağışta bulundu.

Memur-Sen, Filistin'deki mağdurların temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türk Kızılay ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla 'İnsanlık Ölmesin' sloganı ile yardım kampanyası başlattı. Kampanyanın tanıtımı için Memur-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım katıldı. Ali Yalçın, Gazze'deki saldırılara 'dur' demek için meydanlardan tepki göstermenin önemli olduğunu; ancak yeterli olmadığını belirterek, "Kavli dualarımızı fiili duaya dönüştürme adına bir adımın daha atılması gerektiğini görüyoruz. Oradaki masum insanlara yardım eli uzatmak için bir besmele çekiyor ve bütün milletimizi buna katkı sunmaya davet ediyoruz. Memur-Sen ailesi olarak, yüzyılın soykırımına karşı 'İnsanlık Ölmesin' diyor, Kızılay ve İHH ile birlikte onurlu insanların yardımına koşmak için bir seferberlik başlatıyoruz. Başta 1 milyon üyemiz olmak üzere bütün sivil toplum örgütlerini bu seferberliğe davet ediyoruz. Memur-Sen ailesi olarak, kampanyanın ilk bağışını biz yapıyor ve 5 milyon TL'yi İHH ve Kızılay vasıtasıyla kardeşlerimize göndermek üzere bağışlıyoruz" diye konuştu.

'YARDIM FAALİYETİ, SADECE GIDA GÖTÜRMEK DEĞİL'

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gazze'de durumun bölgesel savaşa dönme ihtimalinin arttığını bildirerek, "Bu arada bize düşen; insani yardımları arttırmak, insani yardım koridoru açıp yaralıları çıkarmak, dünya kamuoyunu harekete geçirmek ve devletlerin yapması gerekenleri yapması için baskı oluşturmak. Şu yardım faaliyeti aslında sadece insanlara gıda götürmek değil. Bu bir baskı grubunun eylem tarzıdır. Yani bütün eylemlerimizi, baskılamak üzere gerçekleştirmiş bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Gazze'ye bugüne kadar 11 uçak yardım gittiğini, 8 sahra hastanesinin kurulumu için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Başlatılan yardım kampanyasına değinen Altan, "Memur-Sen çok güçlü bir aile. Bu ailenin üyelerinin alışveriş yaparken, 'Gazze payını harcamamayayım' diye düşünmesi lazım. Gazze'nin gıdası, sağlığı, malzemesi için kenara bir şey koyması lazım. İmkanlarımız iyi ama; Memur-Sen'in üyeleri sürekli bunu zihinlerinde tutup da sivil toplum kuruluşlarımıza bu yardımları yaparsa oradaki kardeşlerimizin derdine daha da kolay çözüm getirmiş olur" dedi.Kampanyanın ilk bağışını Memur-Sen üyeleri adına, Genel Başkan Ali Yalçın yaptı. Yalçın, 5 milyon TL tutarında yardım çekini, Kızılay Genel Müdürü Altan ve İHH Genel Başkanı Yıldırım'a teslim etti. Vatandaşlar kampanyaya tüm GSM operatörlerinden gönderecekleri kısa mesajlarla ve IBAN'a gönderecekleri nakdi yardımlarla katılabilecek. (DHA)

Memur-Sen, Filistinli sivillere 5 milyon TL bağışta bulundu
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Memur-Sen, Filistinli sivillere 5 milyon TL bağışta bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı
  13:20 Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı

  Engin ve Dilan Polat, evlerinde verdiği doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla yaşadıkları otopark tartışması sonucunda hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, çiftin komşularının evini basıp tehdit ettikleri iddia ediliyor. Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat için ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

 • Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi
  13:17 Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi

  Bursa'da daha önce haritalarda yer almayan 95 kilometre uzunluğunda Kayapa-Yenişehir Fayı keşfedildi. Yeni keşfedilen fayın 7,3 büyüklüğünde bir deprem üretebileceği belirtiliyor.

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  12:59 Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından 2 bin kişi ile yapılan "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. AK Parti'nin yüzde 34.4 ile ilk sırada yer aldığı araştırmada CHP'nin oyu yüzde 23.2 olarak belirlendi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP kontenjanından milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi'nin ise listeye girememesi dikkat çekti.

 • Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm
  12:35 Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm

  Erzincan'da 9 işçinin toprak altında kaldığı faciayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan şirketin Türkiye'deki müdürü C.Y.D. ifadesinde "Olaydan 2 saat önce bölgede çatlakların olduğuna dair I.R.G. bilgilendirme amaçlı fotoğraf attı ve önlem aldığına dair mail attı. Bu maili yurt dışındaki saat farkı nedeniyle görmemiştim. Olaydan sonra direktör arkadaşların uyarması ile olaydan 3 gün sonra maili gördüm" dedi.

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.

 • Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu
  12:17 Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

  TFF, Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihini açıkladı. Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig 9, 10, 11 ve 12 Ağustos 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

 • Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu
  12:04 Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu

  Küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 • Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  12:03 Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de casusluk faaliyetleri kapsamında elde ettikleri bilgi ve belgeleri Fransa ve Çin istihbarat servislerine aktardıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Şüpheliler arasında kendini sözde aktivist ve gazeteci olarak tanıtan Ahmed Katie de bulunuyor. Katie'nin, Türkiye'deki siyasi partilerle irtibat kurmaya çalıştığı ve Türk devlet yetkililerinden sözde tehditler aldığını ileri sürdüğü belirlendi. Ayrıca, Katie'nin Fransız istihbaratının direktifleriyle Türkiye'deki faaliyetlerini Halep Dostları Topluluğu yöneticileri üzerinden ilettiği tespit edildi. Çin istihbarat birimine bilgi aktaran 7 şüpheliye de operasyon düzenlendi ve çok sayıda dijital materyal ile para ve silah ele geçirildi.


Advertisement