MHP'li Başkan Adayından Açıklamalar - Son Dakika

MHP'li Başkan Adayından Açıklamalar

28.07.2012 16:00
MHP'li Başkan Adayından Açıklamalar

MHP Genel Başkan adaylığını bayramdan sonra açıklaması beklenen Trabzon Milletvekili Koray Aydın, "Ben Öcalan'ın idam edilmemek gerekçesiyle Türkiye'ye verildiğini anlatan en az 50 kitap okudum."

MHP Genel Başkan adaylığını bayramdan sonra açıklaması beklenen Trabzon Milletvekili Koray Aydın, "Ben Öcalan'ın idam edilmemek gerekçesiyle Türkiye'ye verildiğini anlatan en az 50 kitap okudum. Bunlar yazıldı. Şimdi de iktidarın yaptığı görüşmeler var. PKK çıkıp 'açıklarım' diyerek zaman zaman tehdit bile ediyor" açıklamasında bulundu.

MHP'nin 4 Kasım'da yapılacak Büyük Kongresi'nde Genel Başkan adayı olmaya hazırlanan Trabzon Milletvekili Koray Aydın, İzmir'de MHP eski İzmir Milletvekili Yusuf Kırkpınar, eski İzmir il yöneticisi Akın Biliç'in de aralarında yer aldığı muhaliflerden oluşan yaklaşık bin kişiyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Terör sorununun Türkiye'nin başına bela olmuş en büyük sorunlardan biri olduğunu ifade eden Aydın, çözümün ortaya konulduğu andan itibaren geçen sürede terörün yeniden büyüdüğünü söyledi. Aydın, "Terör, aslında 2002 yılında tamamen çözülmüş, bitirilmişti. Amatör politikalarla terörü yeniden hortlattılar. Şu anda terör konusunda çözülen bir şey yok. Her şey içinden çıkılamaz bir hale geldi" dedi. Aydın, terörist başı Abdullah Öcalan'ın yakalandığı dönem neden asılmadığı ile ilgili sorulara da cevap vererek, "Geçmişte MHP 'devlet sırrı' gerekçesiyle bazı konuları açıklamadı. Öcalan'ın yakalanması ve getirilişi ile ilgili öncesinde yaşananları anlatmadı. MHP, Öcalan'ın asılmamak şartıyla bize verildiğini, bu konuda söz verilerek getirildiğini söyleyebilseydi aslında halen daha devam eder sorunun cevabını o zamandan vermiş olacaktı. Maalesef 'devlet sırrı' denilerek bu açıklama yapılmadı. Şimdi bakıyorsunuz ki her şey ortada. Devlet sırrı mı kaldı? Ben Öcalan'ın idam edilmemek gerekçesiyle Türkiye'ye verildiğini anlatan en az 50 kitap okudum. Bunlar yazıldı. Şimdi de iktidarın yaptığı görüşmeler var. PKK çıkıp 'açıklarım' diyerek zaman zaman tehdit bile ediyor" ifadelerini kullandı.

TOKİ'nin vatandaşa sağladığı ucuz evlerle ilgili de konuşan Aydın, sistemi eski bir Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak değerlendirdi. Vatandaşın işleyen çalışma ile soyulduğunu ileri süren Aydın, "AKP'nin yaptığı toplu konut sistemi elime geçerse ilk yapacağım iş o sistemi yerle bir etmek olacak. Çünkü rant odaklı düşünenlerin yönettiği bir ortam var. Vatandaşa satılan evlerin fiyatlarının gerçek rakamlarının ortaya çıkartılması gerekiyor. Aslında 'ucuz' denilerek verilen konutların maliyetleri daha düşük. TOKİ, vatandaşın üzerinden kar etme sistemini yürütüyor. İnsanlar bunu bilmiyor" dedi.

BBP İLE BİRLEŞME SİNYALİ

MHP saflarında yer alan birçok ismin, ülkücülerin iktidar partisini tercih ettiğini ifade eden Aydın, buna gerekçe olarak MHP'nin günün değişen koşulları karşısında yeterli politika üretememesinden kaynaklandığını söyledi. Aydın, "Biz finansör bir partiyiz. İktidar partisi, muhalefet partileri, cemaatler hep bizden besleniyor. Sürekli oralara mensuplarımız gidiyor. Bundan sonra kendi kendimizin finansörü olacağız. Yeni Türkiye ve yeni dünya düzenine göre hareket edeceğiz. Tabi ki bu kadar bir araya gelme, birleşme ve iktidar olma hedefi taşıyan bir yapılanma diğer kendisine yakın yapılanmalarla bir araya gelecektir" dedi. Aydın, AK Parti'nin son dönemde yaptığı Has Parti benzeri birleşme çalışmalarının Büyük Birlik Partisi ile yapılabileceğinin de sinyalini verdi.

İktidar partisinin tüm olumsuz şartlara ve koşullara rağmen sistemdeki çatlakları göstermeden işini yürüttüğünü anlatan Aydın, "Bugün AKP, milliyetçiden daha milliyetçi, liberalden daha liberal, sosyalistten daha sosyalist, bölücüden daha bölücü bir siyaset izliyor. Bu bir başarıdır. Bunu söylemek lazım. Bu başarıyı söylemezsek olmaz. MHP toplum tarafından algılandığı biçimi ile siyaset yapmaya devam ederse hiçbir şekilde başarılı olamaz. Bu şekilde bir siyaset anlayışı bize başarı getirmez. Yiğit duruşumuza kavuşmamız gerekir. Sinerek, kenara çekilerek durmak bize yakışmaz. Sisteme isyan etmemiz gerekiyor" diye konuştu. - İZMİR

MHP'li Başkan Adayından Açıklamalar
MHP'li Başkan Adayından Açıklamalar
MHP'li Başkan Adayından Açıklamalar

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP'li Başkan Adayından Açıklamalar - Son Dakika


Son Dakika

Kimse arabasını evinin önüne park edemiyor! Mahalle sakinleri azılı hırsızlardan bıktı 10:56 Kimse arabasını evinin önüne park edemiyor! Mahalle sakinleri azılı hırsızlardan bıktı Futbol için utanç gecesi! Skandala ortak olan Benfica, rakip başkanı ağlattı 10:53 Futbol için utanç gecesi! Skandala ortak olan Benfica, rakip başkanı ağlattı Son dakika: 36 ile kar yağışı uyarısı yapıldı! Meteoroloji hafta ortasına dikkat çekti 09:40 Son dakika: 36 ile kar yağışı uyarısı yapıldı! Meteoroloji hafta ortasına dikkat çekti
Türkiye sınırında gerginlik tırmanıyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi 09:28 Türkiye sınırında gerginlik tırmanıyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi Baba ve iki oğlunun feci ölümü! Yer sofrasında yemek yerken kurşunların hedefi oldular 01:13 Baba ve iki oğlunun feci ölümü! Yer sofrasında yemek yerken kurşunların hedefi oldular Avrupa'nın en büyük teleskobunun aynası dev kargo uçağıyla Erzurum'a getirildi! Rektör gözyaşlarına hakim olamadı 21:41 Avrupa'nın en büyük teleskobunun aynası dev kargo uçağıyla Erzurum'a getirildi! Rektör gözyaşlarına hakim olamadı
Müslüme soruşturmasında dede Hasan Yağal'ın hangi suçtan tutuklandığı ortaya çıktı 18:39 Müslüme soruşturmasında dede Hasan Yağal'ın hangi suçtan tutuklandığı ortaya çıktı Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? İşte TOGG CEO'sunun yanıtı! 16:05 Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? İşte TOGG CEO'sunun yanıtı!
Advertisement