Sirkeci-Kazlıçeşme hattı açılışında protokol krizi! Binali Yıldırım yerini değiştirmedi, Murat Kurum gerildi - Son Dakika
Politika

Sirkeci-Kazlıçeşme hattı açılışında protokol krizi! Binali Yıldırım yerini değiştirmedi, Murat Kurum gerildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı Sirkeci-Kazlıçeşme hattının açılışında protokol krizi yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kurdeleyi kesmek için makas beklediği dakikalarda Binali Yıldırım'ın ön sıralardaki yerini vermek istemediği Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'un sinirlendiği ve ikili arasında hafif itişmelerin yaşandığı görüldü.

26.02.2024 14:26  Güncelleme: 14:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle açılırken, kurdele kesimi sırasında protokol krizi yaşandı.

ERDOĞAN MAKAS BEKLERKEN ORTAM GERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurdeleyi kesmek için görevlilerden makas beklediği anlarda dikkat çeken bir görüntü kameraya saniye saniye yansıdı.

MURAT KURUM İLE BİNALİ YILDIRIM ARASINDA PROTOKOL KRİZİ

Kurdelenin önünde bekleyen eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve son başbakan Binali Yıldırım ile Cumhur İttifakı İstanbul adayı Murat Kurum arasında gerginlik yaşandı.

KURUM YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİ AMA...

Yerini değiştirmek isteyen Kurum'un Binali Yıldırım'ı uyardığı ve bu esnada epey gerildiği dikkatlerden kaçmazken, Kurum'un ısrarı sonrasında Yıldırım'ın yerini değiştirmeyi kabul ettiği görüldü.

Sirkeci-Kazlıçeşme hattı açılışında protokol krizi! Binali Yıldırım yerini değiştirmedi, Murat Kurum gerildi

Son Dakika Politika Sirkeci-Kazlıçeşme hattı açılışında protokol krizi! Binali Yıldırım yerini değiştirmedi, Murat Kurum gerildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (27)

 • Ramazan Gündoğan: İlkokulda ben de böyleydim. Öğretmen beni görsün diye hep en ön sırada oturmak isterdim kavga ederdim. Ah çocukluk yıllarım:) 614 16 Yanıtla Can Vatan: Daha Öncede Böyle Bir Durum Yaşanmışdı Okul Zamanlarımı Hatırladım 125 6
 • Hakan akarlak: Nebati olsaydı zorla girerdi araya?????? 508 9 Yanıtla Osman Keçeci: ?? Güzel yorum 74 8
 • Sadık Direk: ah yalan dünya makam mevkii peşindeler koca koca insanlar nasılda kurdeleden pay kapmaya çalışıyorlar . 488 19 Yanıtla Ahmet Karakan : Sorsan dertleri makam mevki değil millete hizmet. 380 14
 • Serkan Basar: HER YERDE OFSAYTLAR :) 417 45 Yanıtla
 • Abuzer Kadayıf: Olur öyle şeyler abi kardeş onlar 92 350 Yanıtla
 • müslüm yılmaz: AKP'de milli görüş içerisinden gelen çok önemli kadrolar vardı, zaman içerisinde hepsi bir bir tasviye edilip dışlandı kala kala bunlar kaldı Allah aşkına İsatanbul'da İmamoğlu'nun karşısına çıkarılacak aday bu mu olmalıydı, Kurum İmamoğlu gibi bir liderle baş edebilecek bir siyasi kariyer mi? 315 64 Yanıtla
 • Azat Deniz: Yalakalıkta sinir tanimiyorlar menfaatciler 328 30 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Gökan Zeybek:
  19:09 Gökan Zeybek: "İktidar Belediyeleri Cezalandırmanın Milleti Cezalandırmak Olduğunu Görmeli"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, iktidarın yurt içi ve yurt dışından yüksek maliyetlerle borçlandığı bedelleri öderken her türlü kaynağı kullandığına dikkati çekti, tasarrufa yerel yönetimlerin kaynaklarını kısarak yönelmemesi gerektiğini vurguladı, Zeybek, "İktidarın, belediyeler üzerinden yapacağı cezalandırmanın milleti cezalandırmak olduğunu görmesi gerekir" dedi.

 • Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi
  19:09 Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi

  Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi Festivalde Gazzeli ve Esenlerli çocuklar dünya barışı için ekmek pişirdi Esenler Belediyesi tarafından 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi.

 • Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor
  19:08 Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da, yapımına başlanan çarşı projesinde inşaatlar hızla ilerliyor. AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, yapılan açıklamada çarşı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ve çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirtti. Proje kapsamında Bakırcılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı ve Şire Pazarı'nın yeniden inşa edileceği ve çalışmaların hızla ilerlediği ifade edildi. Malatya'ya bugüne kadar yapılan yatırımların miktarı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

 • İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi
  19:07 İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi

  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu tarafından Beyazıt Meydanı'ndan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne "Gazze'yi Unutma" yürüyüşü düzenlendi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan:
  18:44 Dışişleri Bakanı Fidan: "Irak'ın savaşla, çatışmalarla anılmasını istemiyoruz"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak'ın iç karışıklarla, savaşla, çatışmayla anılmasını istemediklerini belirtti. Fidan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı Irak ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu ve Türkiye'nin Irak ile ilişkilerini geliştirmek ve kurumsallaştırmak istediklerini ifade etti.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  18:42 Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Ahmet Akın başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 • Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar
  18:39 Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü büyük bir heyetle önce Bağdat’ı sonra Erbil’i ziyaret edecek.

 • Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi
  18:33 Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Muhammed Salim Vild Merzuk ile görüşmek üzere bir araya geldi. İki bakan arasında gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı.

 • İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi
  18:33 İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi

  İHH İnsani Yardım Vakfı Adıyaman Şubesi öncülüğünde Demokrasi Parkı'nda toplanan katılımcılar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Grup, İsrail aleyhine sloganlar atarak ve tekbir getirerek tepkilerini dile getirdi. İHH Adıyaman Şube Başkanı Mücahit Tekin, basın açıklamasında Filistinlilerin yıllardır İsrail'in zulmüne maruz kaldığını belirtti ve insanlığın kaybedilmesinin telafisi mümkün olmayan bir hüsran olduğunu vurguladı. Ayrıca, Gazze'deki savaşın sadece bir dinin mensuplarına yönelik olmadığını ve İslam ümmetinin her ferdinin sorumluluk taşıdığını ifade etti.


Advertisement