Son Dakika! CHP'li Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel partiden istifa etti - Son Dakika

Son Dakika! CHP'li Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel partiden istifa etti

29.01.2021 17:17

Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak parti politikasındaki rahatsızlıklarını dile getiren İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel partiden istifa ettiklerini duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak parti politikasından rahatsızlık duyduklarını dile getiren İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel geçen günlerde Kılıçdaroğlu ile özel bir görüşme yaptı.

BASIN TOPLANTISI YAPARAK İSTİFA ETTİLER

Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra atacakları adım merak konusu olan Çelebi, Aksoy ve Özel yaptıkları ortak basın toplantısı ile istifa ettiklerini duyurdu. Meclis'te açıklamada bulunan üç isim partinin politikasından rahatsız olduklarını bir kez daha vurguladı.

Son Dakika! CHP'li Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel partiden istifa etti

KOLTUK SAYISI 135'E DÜŞTÜ

Çelebi, Aksoy ve Özel'in istifasından sonra CHP'nin TBMM'deki koltuk sayısı ise 138'den 135'e düştü.

MUHARREM İNCE İDDİALARI GÜÇLENDİ

Muharrem İnce yeni kuracağı parti için çalışmalarına devam ederken, CHP'den bazı vekillerin kendi partisine geçeceğini iddia etmişti. Özel, Çelebi ve Aksoy İnce'ye yakınlığı ile bilinirken, bu üç ismin yeni partide siyaset hayatına devam edeceği iddiaları ise güçlendi. Ayrıca CHP'den bazı milletvekillerinin de istifa edeceği gündemdeki yerini koruyor.

Özellikle Canan Kaftancıoğlu'nun Atatürk adı yerine "Gazi Mustafa Kemal" demesi parti içinde dengeleri sarsarken, Çelebi konuyla ilgili olarak tepkisini net olarak ortaya koymuştu.

"ATATÜRK DEMEKTEN İMTİNA EDEN CHP'YE GELDİK"

İstifa konuşmasında konuya değinen Çelebi, "CHP yöneticileri yanlışları düzeltmektense bende bozguncu bir ruh görmüşlerdir. Başka partileri parlatan CHP'ye geldik. Yabancılardan demokrasi dilenen CHP'ye geldik. Atatürk demekten imtina eden CHP'ye geldik. HDP yönetimine ses çıkaramayan CHP'ye geldik. Kumpaslarla dizayn edilen kurultaylara, aklına istifa gelmeyen makam sevicilerin olduğu CHP'ye geldik. Abdullah Gül ve türevlerine bel bağlayan CHP'ye geldik. HDP'nin dizinin dibinde iktidarı arayan CHP'ye geldik. Silivri'de teslim olmadım şimdi de olmuyorum. O zaman tehditlere boyun eğmedim şimdi de eğmiyorum" dedi.

2018 seçimleri ile günümüz kıyaslandı, tablo değişti! AK Parti Bursa'da 11, Sakarya'da 18 puan kaybetti 2018 seçimleri ile günümüz kıyaslandı, tablo değişti! AK Parti Bursa'da 11, Sakarya'da 18 puan kaybetti CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Foggo: 'Anne Bana Diyor Ki, 'Oğlan Çalışmak İstiyor, Babasının Halini Görüyor. CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Foggo: 'Anne Bana Diyor Ki, 'Oğlan Çalışmak İstiyor, Babasının Halini Görüyor. CHP'li Gökçen: 'Nasıl Bir Yönetimdir Ki 16-17 Yaşındaki İnsanların Önce Evine Sonra Okuluna Polis Gönderecek. CHP'li Gökçen: 'Nasıl Bir Yönetimdir Ki 16-17 Yaşındaki İnsanların Önce Evine Sonra Okuluna Polis Gönderecek.

Son Dakika Politika Son Dakika! CHP'li Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel partiden istifa etti - Son Dakika


Advertisement