TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu - Son Dakika
Politika

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa\'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda hayata geçirilen Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) sayesinde kentin eğitimle ilgili rekabet gerektiren alanlarında daha büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtti. Şanlıurfa'da gerçekleştirilen BİGEP'in tanıtım toplantısında konuşan Bozdağ, projenin başarıya ulaşmasıyla Şanlıurfa'daki eğitim seviyesinin yükseleceğini vurguladı. Proje kapsamında sınav sonuçlarının takip edileceğini ve değerlendirmelerin yapılacağını ifade eden Bozdağ, projenin tarım, turizm gibi diğer alanlara da uygulanacağını belirtti. Şanlıurfa'da 750 bin öğrencinin eğitim aldığını söyleyen Vali Hasan Şıldak ise eğitimin kent için öncelikli ve önemli bir mesele olduğunu vurguladı.

09.02.2024 13:53  Güncelleme: 22:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda kentin eğitim potansiyelini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) sayesinde, kentin eğitimle ilgili rekabet gerektiren alanlarında çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtti.

Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip illerin başında gelen Şanlıurfa'da hayata geçirilen BİGEP'in tanıtım toplantısı, Onikiler Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi.

Burada konuşan Bozdağ, projeyi ilk duyduğunda çok mutlu olduğunu söyledi.

Projenin başarıya ulaşmasıyla Şanlıurfa'daki eğitim seviyesinin de üst sıralara çıkacağına işaret eden Bozdağ, "İnşallah el birliği içerisinde, mülki amirlerimizle, eğitim camiamızla, vekillerimizle, belediyelerimizle işbirliği ve dayanışma içerisinde önceliğimiz eğitim ve bu önceliği hiçbir zaman değiştirmeden yolumuza devam etmemiz gerekir." dedi.

Bozdağ, kentte sınav sonuçlarını takip eden bir sistemin hayata geçirileceğini, buna göre de değerlendirmelerin yapılacağını belirtti.

Eğitim öncelikli olarak hazırlanan bu projenin, tarım, turizm gibi diğer alanlara da uygulanacağını dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, kaymakamlarımız, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, ilgili herkes el ele vererek başarıyı ancak daha ileri noktaya taşıyabiliriz. Eğitim ortak koşmakla olur, ortak dayanışma içerisinde olur. El birliğiyle, işbirliğiyle Şanlıurfa'da farklı bir dönemi başlatıp, Şanlıurfa'yı her sene hiç olmazsa en az bir basamak daha ileri, belki 10 basamak, belki daha fazla ileri taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Taşıyamadık mı? Taşımayanlarla biz tekrar oturup konuşacağız. Ne oldu? Niye gitmiyoruz ileriye? Kusur bizdeyse, neyi eksik yaptık? Bilelim o eksiği tamamlayalım. Yanlışımız varsa onların üzerine gidelim. Şanlıurfa'nın hem LGS sınavlarında hem YKS sınavlarında hem de eğitimle ilgili bütün rekabet gerektiren alanlarda çok daha büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. ve bu potansiyeli görüyorum ben şu anda."

Kentte 750 bin öğrenci eğitim alıyor

Vali Hasan Şıldak ise kentte eğitim konusunun, öncelikli ve çok büyük öneme sahip bir mesele olduğunu belirtti.

Şanlıurfa'da 750 binin üzerinde öğrenci bulunduğunu dile getiren Şıldak, BİGEP'i 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminde hayata geçirdiklerini, bugün ise tanıtımını yaptıklarını söyledi.

Vali Şıldak, "BİGEP aslında bir motivasyon projesidir. Eğitimde okullar yapıyoruz, pansiyonlar yapıyoruz, çok sayıda fiziki ortam iyileştirmeleri yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı her tür talebimizi karşılıyor. Ancak eğitimin asıl gücü insan unsurudur. Bu, insan unsurunun aktive edilmesini, daha güçlü bir motivasyonla desteklenmesini sağlayacak bir motivasyon ve sinerji oluşturma projesidir." dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı da projenin esas sırrının insanı hedef alması ve insana dokunması olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kurdukları bilim merkezlerinin eğitim camiasının hizmetinde olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından projeye katkı veren kurumlara plaket takdim edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Anıtkabir'i Ziyaret Etti
  10:06 Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 7'inci kez belediye başkanı seçilmesinin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Akgün ve beraberindeki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Akgün, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak Cumhuriyet değerlerine olan inancını ifade etti.

 • Afyonkarahisar'da sığınmacıların kaçak iş yerleri kapatıldı
  10:00 Afyonkarahisar'da sığınmacıların kaçak iş yerleri kapatıldı

  Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı halde faaliyet gösteren sığınmacılara ait işyerlerini kapatmıştır.

 • Husumetlisini öldürdü, yakalanınca 'Öldürme amacım yoktu' dedi
  09:58 Husumetlisini öldürdü, yakalanınca 'Öldürme amacım yoktu' dedi

  Adana'da tartıştığı husumetlisini göğsünden vuran zanlı tutuklandı. Zanlının ifadesinde, 'Öldürme amacım yoktu' dediği öğrenildi. Olay, 14 Nisan'da Seyhan ilçesinde meydana geldi. İzzet E. ile Osman Asma arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. İzzet E., kendini korumak için tabancayla ateş açtığını söyledi. İzzet E., tutuklandı.

 • AK Parti Karabük milletvekilleri Karabük Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
  09:48 AK Parti Karabük milletvekilleri Karabük Belediye Başkanı'nı ziyaret etti

  AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Durmuş Ali Keskinkılıç, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya'yı ziyaret etti. Ziyarette, milletvekilleri ve AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Çetinkaya'ya yeni görevinde başarılar diledi. Karabük Belediye Başkanı Çetinkaya da ziyaretten memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti. Ziyarette, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve eski AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan da bulundu.

 • Afyonkarahisar Belediyesi Sığınmacıların Kaçak İşyerlerini Kapattı
  09:42 Afyonkarahisar Belediyesi Sığınmacıların Kaçak İşyerlerini Kapattı

  Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı halde faaliyet gösteren sığınmacılara ait işyerlerini denetledi ve kapatma kararı aldı.

 • İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar Anayasa Mahkemesi Üyeliğine Seçildi
  09:25 İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar Anayasa Mahkemesi Üyeliğine Seçildi

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Aslan'ın görev süresinin dolmasıyla boşalan üyelik için İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar seçildi. Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • Van'ın Özalp Kaymakamı Rahmi Bulut, seçilen muhtarlarla toplantı yaptı
  09:15 Van'ın Özalp Kaymakamı Rahmi Bulut, seçilen muhtarlarla toplantı yaptı

  Özalp Kaymakamı Rahmi Bulut başkanlığında toplanan muhtarlar, 2024 yılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti seçimini gerçekleştirdi. Yapılan seçimde Tepedam Mahalle Muhtarı Yalçın Özcanlı ve Yorganlı Mahalle Muhtarı Cafer Dayı SYDV mütevelli heyeti başkanlığına seçildi. Kaymakam Bulut, yeni göreve başlayan muhtarlarla başarılar diledi.

 • Kayseri'de yapılan operasyonda 455 adet suç unsuru ele geçirildi
  09:05 Kayseri'de yapılan operasyonda 455 adet suç unsuru ele geçirildi

  Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda lav silahı, el bombası, ruhsatsız tabanca, tüfek, fişek, sikke, kılıç, mızrak, ok ucu, taş sütun, İslami Döneme ait miğfer takımı, tarihi eser niteliği taşıyan objeler ve el telsizi gibi toplamda 455 adet suç unsuru ve tarihi eser ele geçirildi. Operasyon sonucunda 1 kişi gözaltına alındı.

 • CHP'nin Yerel Yönetimler Çalıştayı Başlıyor
  09:01 CHP'nin Yerel Yönetimler Çalıştayı Başlıyor

  CHP'nin yerel yönetimler çalıştayı, parti genel merkezinde başlıyor. CHP'li belediye başkanları ve il örgütleri Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında, Anıtkabir'i ziyaret edecek. Özel, çalıştayın açılışında konuşacak.


Advertisement