Putin "Kahraman" demişti! Rus Komutan Dmitry Lissitzky evinde ölü halde bulundu - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Putin "Kahraman" demişti! Rus Komutan Dmitry Lissitzky evinde ölü halde bulundu

27.03.2023 16:30

24 Şubat 2022'de Ukrayna ile başlayan savaşta aktif rol alan Rus ordusunun 247. Hava Taarruz Alayı'nın 2'nci tabur komutanı Yarbay Dmitry Lissitzky, evinde ölü halde bulundu. Ukrayna istihbaratının gizli bir çalışmayla öldürdüğü öne sürülen Lissitzky, 2015 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in elinden Rusya Federasyonu Kahramanı unvanını almıştı.

Ukrayna, Rusya ile savaşta etkin rol oynayan Rus ordusunun 247. Hava Taarruz Alayı'nın 2'nci tabur komutanı Yarbay Dmitry Lissitzky'nin, Rusya'ya bağlı Stavropol kentindeki evinde ölü bulunduğunu duyurdu.

RUS KAYNAKLARI DA ÖLÜMÜ DOĞRULADI

Ukrayna istihbaratının özel çalışmasıyla öldürüldüğü aktarılan Lissitzky'in ölümüne ilişkin daha fazla bilgi verilmezken, Rus kaynakları da komutanın ölümünü doğruladı.

Putin'in 'Kahraman' unvanı verdiği Rus komutan Dmitry Lissitzky evinde ölü bulundu
Yarbay Dmitry Lissitzky.

"UKRAYNA SALDIRILARI NETİCESİNDE ÖLDÜRÜLDÜ"

Rus haber ajansları kendi kaynaklarına dayandırdığı haberlere göre 2015 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in elinden Rusya Federasyonu Kahramanı unvanını alan Dmitry Lissitzky'nin, Ukrayna'daki savaşta Ukrayna saldırıları neticesinde öldürüldüğünü söyledi.

"KABULLENMESİ ZOR BİR HABER ALDIK"

Lissitzky'in yaşadığı Stavropol bölgesine bağlı Blagodarnensky'de Belediye Başkanı Dmitriy Tenkov'da ölümü doğrulayarak, "Kabullenmesi zor bir haber aldık. Rusya kahramanı Dmitry Lissitzky öldü. Bu Stavropol için büyük kayıp" dedi. Dmitriy Lissitzky'in mezun olduğu Stavropol Devlet Tarım Üniversitesi rektör vekili Vladimir Sitnikov bu bilgiyi doğrularken, Dmitry Lissitzky için taziye mesajı yayınladı. Lissitzky'in ölümüne ilişkin henüz Rusya Savunma Bakanlığı'ndan bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Politika Putin 'Kahraman' demişti! Rus Komutan Dmitry Lissitzky evinde ölü halde bulundu - Son Dakika


Advertisement