Yapılan son ankette Cumhur ile Millet İttifakı arasındaki fark 6 puana kadar çıktı - Son Dakika

Yapılan son ankette Cumhur ile Millet İttifakı arasındaki fark 6 puana kadar çıktı

28.04.2022 22:16

2023'te gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken araştırma şirketleri anket çalışmalarını art arda yayınlamaya devam ediyor. Buna göre AREA Araştırma Şirketi'nin yayınladığı son seçim anketinde kararsızlar dağıtıldığında AK Parti yüzde 30, CHP yüzde 27, İYİ Parti yüzde 16, HDP yüzde 10.5 ve MHP ise yüzde 8.1 oranına ulaştı.

2023'te gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken araştırma şirketleri anket çalışmalarını art arda yayınlamaya devam ediyor. Son olarak AREA Araştırma Şirketi, Nisan ayı "Türkiye Siyasi Gündem Araştırması" sonuçlarını açıkladı.

AK PARTİ VE CHP ARASINDA YÜZDE 3 FARK

Araştırmaya katılanlara "Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneldi. Sonuçlara göre kararsızların dağıtılmasının ardından AK Parti yüzde 30, CHP yüzde 27, İYİ Parti yüzde 16, HDP yüzde 10.5, MHP yüzde 8.1, DEVA yüzde 2.2, TİP ise yüzde 1.2 oy oranına ulaştı.

Son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar! İttifaklar arasında fark açılıyor

MİLLET VE CUMHUR İTTİFAKI ARASINDA YÜZDE 5,6 FARK

Öte yandan araştırmada AK Parti, MHP ve BBP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nı oluşturduğu senaryoda oy oranı yüzde 38.5 olarak hesaplanırken; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin Millet İttifakı'nı oluşturduğu senaryoda ise ise yüzde 44.1 oy oranına ulaşıldı.

DEVA ve Gelecek Partisinin toplam oy oranları yüzde 2.7, HDP'nin oy oranı yüzde 10.5 ve diğer partilerin oy oranı ise yüzde 4.2 olarak gösterildi.

Son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar! İttifaklar arasında fark açılıyor
YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Ali Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözler: Devletin başındaki kişi her şeyi bilmek, her şeye burnunu sokmak zorunda değil Ali Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözler: Devletin başındaki kişi her şeyi bilmek, her şeye burnunu sokmak zorunda değil AK Parti, yüzde 26'lara düşen oylarını yükseltti! İşte artış yaşanmasına neden olan 3 ana konu AK Parti, yüzde 26'lara düşen oylarını yükseltti! İşte artış yaşanmasına neden olan 3 ana konu CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması

Son Dakika Politika Yapılan son ankette Cumhur ile Millet İttifakı arasındaki fark 6 puana kadar çıktı - Son Dakika


Advertisement