Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çaldıran'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi - Son Dakika

Çaldıran'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

Çaldıran ilçesinde Türk Kızılay'ın düzenlediği kan bağışı kampanyası ilgi gördü. Kızılay Güneydoğu Bölge Kan Merkezi tarafından Çaldıran Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Toplanan kanlar, analizlerinin yapılması ve depolanması amacıyla Van'a gönderildi. Çaldıran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hüseyin Efeoğlu, kan bağışının önemine dikkat çekerek, herkesi kan bağışına davet etti.

Çaldıran\'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
18.08.2023 - 21:43,

Çaldıran ilçesinde Türk Kızılay'ın düzenlediği kan bağışı kampanyası ilgi gördü.

Kızılay Güneydoğu Bölge Kan Merkezince Çaldıran Hükümet Konağı bahçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kızılay aracının yanına gelen vatandaşlar, görevlilerin yaptığı bilgilendirmenin ardından bağışta bulundu. Toplanan kanlar, analizlerinin yapılması ve depolanması amacıyla Van'a gönderildi.

Kan bağışında bulunan Çaldıran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Hüseyin Efeoğlu, kan bağışının önemli olduğunu belirtti.

Efeoğlu, "Kan mutlaka bir gün hepimize lazım olacaktır. Sosyal medyada her gün bir arkadaşımızın kan ihtiyacı için paylaşımını görüyoruz. Ülkemizin kan stoklarının sürekli tam olması için kan bağışı çok önemli. Herkesi kan bağışına davet ediyorum." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık Çaldıran'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi - Son Dakika


Advertisement