EN ÇOK VAKA BAYBURT'TA AZALDI; KOMŞULUK ZİYARETLERİ ASKIDA - Son Dakika

EN ÇOK VAKA BAYBURT'TA AZALDI; KOMŞULUK ZİYARETLERİ ASKIDA

19.05.2021 14:10

BAYBURT, Sağlık Bakanlığı'nın her 100 bin kişide görülen Covid-19 güncel vaka haritasında, vaka sayısı en çok azalan iller sıralamasında 4'üncü sırada yer aldı.

BAYBURT, Sağlık Bakanlığı'nın her 100 bin kişide görülen Covid-19 güncel vaka haritasında, vaka sayısı en çok azalan iller sıralamasında 4'üncü sırada yer aldı. Vatandaşların köylerde aile içi toplu buluşmaların yanı sıra komşuluk ziyaretlerini de askıya alması, kentteki vaka düşüşünde etkin rol oynadı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı her 100 bin kişide görülen Covid-19 haftalık toplam vaka sayısını gösteren güncel insidans haritasında; vaka sayısı en çok azalan iller arasında Bayburt, 4'üncü sırada yer aldı. Haritada, Bayburt'ta vaka sayıları yüzde 64,05'lik düşüşle 95,23'e geriledi. Vatandaşların özellikle tam kapanma sürecinde, köylerde aile içi toplu buluşmaların yanı sıra komşuluk ziyaretlerini de askıya alması, kentteki vaka düşüşünde etkin rol oynadığı belirlendi. Kent sakinleri ve esnaflar, vaka sayısı en çok azalan iller arasında Bayburt'un yer almasını sevindirici buldu, bu durumun rehavete yol açmaması için tedbirlere uyulması noktasında çağrılarda bulundu.

'İYİ GÜNLER İNŞALLAH BİZİ BEKLİYOR'

Esnaf Baki Algan, dikkat edilmesi halinde güzel günlerin kendilerini beklediğini belirterek, 'Uzun bir aradan sonra işyerimizi açtık. Bakan Koca'nın da söylediği gibi, Bayburt'ta vakalar ciddi sayıda düşüşte. Biraz daha dikkat edersek, insanlarımız biraz daha kısıtlamaya, maske ve sosyal mesafeye uyarsa daha iyi günler inşallah bizi bekliyor. Akraba ziyaretleri ve görüşmelere dikkat edersek daha iyi günler bizi bekleyecek. Eski günleri özledik. Şu an paket servisiyle devam ediyoruz. İnşallah 1 Haziran'dan sonra normal şekilde çalışmaya başlayacağız" dedi.

'KİMSENİN YANINA GİTMİYORUZ'

Esnaf Hamit Çakmak da, 'Bayburt'ta vakalar azaldı. Esnaf olarak tam açılmayı bekliyoruz. Ziyaretlerimize dikkat ediyor, kimsenin yanına gitmiyoruz. Hükümetimizin bu süreçte çok destekleri oldu, teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

'HALK OLARAK BİLİNÇLİYİZ'

Kent sakini Ahmet Erbaş ise 'Bayburt'ta vaka sayılarımız azalmakta. Halk olarak bilinçliyiz. Toplu gidilecek yerlere maske ve tedbirlerle gidiyoruz. Yasaklara uyuyor ve virüsten kurtulmak için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah bu virüs biter. Eski halimize geri dönebiliriz" ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
500
Ajda Pekkan'dan Sevindiren Haber! Ajda Pekkan'dan Sevindiren Haber! Kütahya Sanayi Sitesi Esnafından Tepki: 'Tek Derdimiz Ekmek Parası. Ekmeğimize Mani Oluyorlar' Kütahya Sanayi Sitesi Esnafından Tepki: 'Tek Derdimiz Ekmek Parası. Ekmeğimize Mani Oluyorlar' Nevşehirli Esnaf: Aldığımız Ürün Bugün 1 Lira İse Yarın 3 Oluyor Birden. Kontrol Mekanizması Yok mu Bu Devletin Nevşehirli Esnaf: Aldığımız Ürün Bugün 1 Lira İse Yarın 3 Oluyor Birden. Kontrol Mekanizması Yok mu Bu Devletin
Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık EN ÇOK VAKA BAYBURT'TA AZALDI; KOMŞULUK ZİYARETLERİ ASKIDA - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement