Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Samandağ haberleri, Samandağ son dakika, son dakika Samandağ

Son Dakika Samandağ Haberleri

Son dakika Samandağ haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son samandağ haberleri anında burada.


 • 09:19 Depremzedelerin yaşadığı konteyner kenti yeşillendi

  Depremzedelerin yaşadığı konteyner kenti yeşillendi Hatay'da depremin vurduğu konteyner kentin sokakları, kadınlar tarafından dikilen fidanlar, çiçekler ve ekilen sebzelerle yeşile büründü. Depremzedelerin doğaya olan ilgisi ve yönetimin desteğiyle renklenen konteyner kentin sokakları dikkat çekiyor.

 • Dün Dün 10:03 Nadir görülen 'Sibirya Suçulluğu' yaralı olarak Adana'da bulundu

  Nadir görülen 'Sibirya Suçulluğu' yaralı olarak Adana'da bulundu Türkiye'de nadir görülen Sibirya Suçulluğu cinsi kuş, yaralı olarak Adana'da bir federasyonun balkonuna kondu. Kuş, tedavi edildikten sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:28 Hatay'da 'Cirrocumulus' Bulutları Görsel Şölen Oluşturdu

  Hatay'da 'Cirrocumulus' Bulutları Görsel Şölen Oluşturdu Hatay'ın Samandağ ilçesinde sabah saatlerinde 'Cirrocumulus' bulutlarıyla kaplandı. Taneli yapısıyla dikkat çeken bulutlar gökyüzünde görsel şölen oluşturdu. Yüksek bulut tipi olan 'Cirrocumulus', mevsime bağlı düşük sıcaklıklar nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Buz kristallerinden oluşan taneli yapısı nedeniyle etkileyici bir görüntü sunan bulutlar, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:29 Kuş cenneti yağışla canlandı

  Kuş cenneti yağışla canlandı Hatay'ın Samandağ ilçesindeki Mileyha Sulak Alanı, yaz aylarında kuraklık nedeniyle yok olma noktasına gelmişti. Son günlerde etkili olan yağışlarla birlikte suyla kaplanan alan, kuşların geri dönmesine sebep oldu. Kuş gözlemcileri, bol yağışın alanı ihya ettiğini ve binlerce ördeğin geri geldiğini belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:12 Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi

  Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, depremden ağır hasar alan Hatay Havalimanında başlatılan yenileme çalışmalarının 2026 yılı ilk çeyreğinde tamamlanacağını söyledi Depremden etkilenen Hatay Havalimanında incelemelerde bulunan Ulaştırma...

 • 02.12.2023 02 Ara 14:20 Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadık

  Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadık ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbir afette insanımızı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Farklı dinden, farklı dilden insanların bir arada huzur içinde yaşadığı eşsiz Hatay'ımızı yeniden medeniyetler beşiğine çevireceğiz.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:12 Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi

  Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Depremden etkilenen Hatay Havalimanında incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapılan çalışmaların ardından havalimanının çok daha büyük depremlere dayanıklı hale getirileceğini söyledi.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:28 Feci kaza ağabey ile kardeşi ayırdı

  Feci kaza ağabey ile kardeşi ayırdı Gaziantep'in İslahiye ilçesinde meydana gelen trafik kazasında lastiği patlayan otomobil, karşı şeride geçerek tırla çarpıştı. Kazada sürücü hayatını kaybederken ağabeyi yaralandı. Ölen kardeşin cenazesi ailesine teslim edildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:38 Kadıköy Belediyesi Deprem Dayanışma Pazarı

  Kadıköy Belediyesi Deprem Dayanışma Pazarı Kadıköy Belediyesi, depremzede çiftçilerin ürettiği ürünlerle Deprem Dayanışma Pazarı kurmaya devam ediyor. Pazardan elde edilen gelir, depremden etkilenen üreticilere gönderiliyor. 2 Aralık Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi bahçesinde kurulacak pazarda, yerel ürünlerin yanı sıra kredi kartıyla da alışveriş yapılabilecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:38 TÜDİP'den Adıyaman ve Hatay'daki ihtiyaç sahibi çocuklara ziyaret

  TÜDİP'den Adıyaman ve Hatay'daki ihtiyaç sahibi çocuklara ziyaret Dünya İş Kadınları Platformu (TÜDİP) heyeti, Adıyaman ve Hatay'daki ihtiyaç sahibi çocukları ziyaret etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:35 Gaziantep'te Otomobil Tırla Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı

  Gaziantep'te Otomobil Tırla Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı Gaziantep'in İslahiye ilçesinde lastiği patlayan otomobil, karşı şeride geçerek tırla çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü hayatını kaybederken, ağabeyi yaralandı. Ölen kardeşin cenazesi Adli Tıp'ta tamamlanan işlemlerin ardından yakınlarına teslim edildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:18 Chp, "Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu"Nu Yayınladı.

  Chp, 'Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu'Nu Yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz başkanlığındaki CHP Heyeti, incelemelerinin ardından “Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu” hazırladı. Raporda, “Hatay’da deprem sonrasında zor koşullarda yaşayan kişilere yeterli düzeyde ekonomik, sosyal destek sağlanmalı, vatandaşlarımızın konaklayacağı kalıcı konutların süratle tamamlanması gerekmektedir. Birinci derece deprem bölgesi ve bu kadar büyük depremlere gebe bir bölge olması nedeniyle kent planlaması yapılarak dirençli bir kent ve dirençli sağlık sistemi ile Hatay yeniden yapılandırılmalıdır. Tedavi, ilaç ve tıbbi malzeme katılım payından muaf tutulma uygulaması süresinin uzatılması yerinde olacaktır. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinin vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak şekilde planlanarak yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. İnceleme gezisi sırasında tespit ettiğimiz Hatay’ın yaralarının sarılması ve sağlık hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesi için iktidarı ve Sağlık Bakanımızı göreve davet ediyor, Hatay ilimizdeki sağlık hizmetlerini çok yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:27 Samandağ'da fırtınada batan balıkçı teknesi kıyıya çekildi

  Samandağ'da fırtınada batan balıkçı teknesi kıyıya çekildi Hatay'ın Samandağ ilçesinde fırtına nedeniyle batan balıkçı teknesi sudan çıkarıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:33 Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı

  Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı Japon yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'deki deprem tehlikesini anlattı. Moriwaki, Doğu Anadolu Fay Hattı'ndaki kırılmaların devam edeceğini ve Türkiye'nin her yerinde deprem riskinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca, binaların depreme dayanıklılığı için kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:32 CHP Heyeti, Samandağ'da Deprem Atıklarının Toplandığı Alanda: "Doğal Bir Afetin, Yüzyıllar Boyu Sürecek Bir Yapay Afete Dönüştüğünü Görüyoruz"

  CHP Heyeti, Samandağ'da Deprem Atıklarının Toplandığı Alanda: 'Doğal Bir Afetin, Yüzyıllar Boyu Sürecek Bir Yapay Afete Dönüştüğünü Görüyoruz' CHP Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan sorumlu Parti Meclisi üyesi Baran Bozoğlu, Hatay Samandağ’da deprem atıklarının depolandığı deniz kıyısında açıklama yaptı. Bozoğlu, “Yan tarafında bir spor kompleksi var. Karşı tarafında bir okul var. Arka tarafında açık bir spor tesisi var, hemen dibinde de bir halı saha var. Arka tarafta da konteyner kentler var. Yani bu atıklar doğrudan yaşam alanının içine, ekolojik alanın içine yer altı sularını kirletecek şekilde atılmış durumda. AKP hükümeti demek, görüntü var ses yok demektir. Görüntünün olduğunu biliyoruz, ama uygulamanın olmadığını çözüm üretilmediğini her alanda, her ekolojik krizde yaşıyoruz. Hatay, depremi yaşadı. Ama valilik bu konuda hazır değildi. Atıkları yönetmeye hazır değildi. Doğal bir afetin, yüzyıllar boyu sürecek bir yapay afete dönüştüğünü görüyoruz” dedi.

 • 29.11.2023 29 Kas 13:45 Samandağ'da fırtınada batan balıkçı teknesi vinçle karaya çıkarıldı

  Samandağ'da fırtınada batan balıkçı teknesi vinçle karaya çıkarıldı Hatay'ın Samandağ ilçesinde etkili olan fırtınada denize gömülen balıkçı teknesi, dalgıç ekiplerinin çalışmasıyla vinç yardımıyla karaya çıkarıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:18 Hatay'da depremde hasar gören esnaf, prefabrik iş yerlerinde faaliyet gösteriyor

  Hatay'da depremde hasar gören esnaf, prefabrik iş yerlerinde faaliyet gösteriyor Kahramanmaraş merkezli depremlerde iş yerlerinde hasar oluşan Hatay'ın Samandağ ilçesindeki esnaf, devlet desteğiyle kurulan ahşap prefabriklerde faaliyet gösteriyor. Eskişehir Valiliği, Hatay Valiliği ve Samandağ Kaymakamlığı işbirliğiyle oluşturulan Eskişehir Çarşısı'nda 25 prefabrik iş yerinde bulunan esnaf, tekrar işlerine başladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:55 Hatay Valisi Mustafa Masatlı'dan Samandağ ilçesine ziyaret

  Hatay Valisi Mustafa Masatlı'dan Samandağ ilçesine ziyaret Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Samandağ ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:15 İş Kadınlarından Deprem Bölgesindeki Çocuklara Hediye

  İş Kadınlarından Deprem Bölgesindeki Çocuklara Hediye Türk Dünya İş Kadınları Platformu üyesi kadınlar, deprem bölgesinde ihtiyaç sahibi çocuklara hediyeler dağıttı. Gülnur Kamaşak, Seycan Tanfer, Esra Çiftçi Aslan ve Şebnem Akman Balta, Adıyaman Kahta Atatürk İlkokulu'nu ziyaret ederek, ihtiyaç sahibi çocuklara hediyelerini dağıttılar. Daha sonra Hatay Samandağ'a geçen grup burada da okulları ziyaret ederek hediye dağıttılar. Çocukların mutlulukları karşısında gözyaşlarını tutamayan kadınlar, 'Çocuklar bizim geleceğimiz mutlu çocuklar mutlu yarınlardır' dediler.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:39 İskenderun'da cadde ve sokaklar su altında kaldı (4)

  İskenderun'da cadde ve sokaklar su altında kaldı (4) SAMANDAĞ'DA DENİZ TAŞTIHatay'ın Samandağ ilçesinde dün gece meydana gelen şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle deniz suyu taştı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:58 Hatay'ın Samandağ ilçesinde şiddetli rüzgar ve sağanak sonucu evler su altında kaldı

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde şiddetli rüzgar ve sağanak sonucu evler su altında kaldı Samandağ ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış nedeniyle bazı evler su altında kaldı. Deniz Mahallesi'nde denizin taşması sonucu evleri su basan vatandaşlar, evlerine nasıl gireceklerini bilmediklerini belirtti.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:57 İzmir'deki taşkın; bini aşkın ev ve iş yeri etkilendi

  İzmir'deki taşkın; bini aşkın ev ve iş yeri etkilendi İZMİR'de fırtına ve yağış sonrası meydana gelen deniz taşmasından kentte bini aşkın ev ve iş yeri etkilendi.

 • 27.11.2023 27 Kas 09:57 Hatay'da deniz taştı, iş yerleri ve caddeler su altında kaldı

  Hatay'da deniz taştı, iş yerleri ve caddeler su altında kaldı Hatay'ın Samandağ ilçesinde fırtına dolayısıyla deniz taştı bazı iş yeri ve yollar su altında kaldı. Gece saatlerinden itibaren etkisini arttıran fırtına nedeniyle denizde dev dalgalar oluştu. Meydan Mahallesinde cadde deniz suyu altında kalırken, Deniz Mahallesinde bazı iş yeri ve sokaklar sular altında kaldı.

 • 26.11.2023 26 Kas 18:51 Hatay'da sağanak ve fırtına yaşamı olumsuz etkiledi

  Hatay'da sağanak ve fırtına yaşamı olumsuz etkiledi Hatay'ın Samandağ ilçesinde sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

 • 26.11.2023 26 Kas 09:25 Hatay'da tandır ekmeği ev kadınlarının gelir kaynağı oldu

  Hatay'da tandır ekmeği ev kadınlarının gelir kaynağı oldu Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Hıdırbey Mahallesi'nde yaşayan Fatma Mıdık, 15 yıldır tandırda biberli ekmek ve gözleme satarak geçimini sağlıyor. Mıdık, doğal ve el emeği ürünlerle yapılan katıklı ekmekleri evinin önünde satışa sunarak evine katkı sağlıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 20:06 Depremde hayatını kaybeden polis memurunun adıyla kütüphane açıldı

  Depremde hayatını kaybeden polis memurunun adıyla kütüphane açıldı Depremde Hatay'da hayatını kaybeden polis Barış Berber'in sosyal medya paylaşımından etkilenen kız kardeşi, abisinin ismini açtığı kütüphanede yaşatacak.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:51 Depremde hayatını kaybeden polis memurunun adıyla kütüphane açıldı

  Depremde hayatını kaybeden polis memurunun adıyla kütüphane açıldı Hatay'da depremde hayatını kaybeden polis memuru Barış Berber'in adıyla açılan kütüphane duygusal anlara sahne oldu. Kardeşi Deniz Berber tarafından yaptırılan kütüphane, abisinin 'Eller silah değil, kalem tutmalıdır' sözünü yaşatmayı amaçlıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:41 Hatay'da deprem sonrası sorunlar büyüyor

  Hatay'da deprem sonrası sorunlar büyüyor Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, 6 Şubat depreminin ardından Hatay'da yaşanan sorunların azalmak bir yana, katlanarak büyüdüğünü belirterek, Hataylıların şehri terk ettiğini ve Hatay'ın korunmaya ihtiyaç duyduğunu söyledi.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:49 Suna Polat Gençlik Merkezi, Öğretmenler Günü kutlamasına ev sahipliği yaptı

  Suna Polat Gençlik Merkezi, Öğretmenler Günü kutlamasına ev sahipliği yaptı Suna Polat Gençlik Merkezi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'ın Samandağ ilçesine yapılan bir merkez olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasına ev sahipliği yaptı. Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Başkanvekili Erden Timur'un katılımıyla açılan merkezde, öğretmenler ve aileleri bir araya geldi.

 • 23.11.2023 23 Kas 19:08 Ali Mahir Başarır: "Faize Karşıydılar Ama Şimdi 85 Milyon Akıl Dışı Bu Yönetimlerden Dolayı İcrada.

  Ali Mahir Başarır: 'Faize Karşıydılar Ama Şimdi 85 Milyon Akıl Dışı Bu Yönetimlerden Dolayı İcrada. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Meclis Genel Kurulu'nda; "Yıllık faizi seçimden önce 23- 24 civarında olan ihtiyaç kredisi yüzde 60 olmuş. Ticari krediler yüzde 14’ten yüzde 50’nin üzerine çıkmış. Şimdi, bunun sorumlusu kim? Eğer ki bu ülkede aklı, bilimi, insanları, muhalefeti bir parça dinleselerdi 85 milyon bu kadar parayı, faizi ödemek zorunda mı olacaktı? Hiçbir şey yokmuş gibi davranıyoruz. Faize karşıydılar. Günahtı, 'nas' diyordu ama şimdi 85 milyon akıl dışı, fikir dışı bu yönetimlerden dolayı icrada. Faizler, böyle devam ederse Türkiye'de her 5 kişiden 4’ü icrada olacak ve bununla ilgili bir açıklama yapıp en azından bir özür dilemiyorlar" dedi.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:10 Samandağ'da şiddetli rüzgar nedeniyle balıkçı teknesi alabora oldu

  Samandağ'da şiddetli rüzgar nedeniyle balıkçı teknesi alabora oldu Hatay'ın Samandağ ilçesinde, şiddetli rüzgar nedeniyle alabora olan balıkçı teknesi kıyıya çekildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:23 Köpeği bilerek ezdi iddiası: Sokak köpekleri telef olan köpeğin başından ayrılmadı

  Köpeği bilerek ezdi iddiası: Sokak köpekleri telef olan köpeğin başından ayrılmadı Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir şahsın köpeği kovaladığı ve köpeği otomobiliyle bilerek ezdiği iddia edildi. İddiaya göre, telef olan köpeğin yanına diğer sokak köpekleri gelerek onu bir an olsun yalnız bırakmayıp, yanına da kimseyi yaklaştırmadı. Olayı gören bir vatandaş, jandarmaya başvurarak bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 20:00 Hatay'da yarım ay görsel şöleni

  Hatay'da yarım ay görsel şöleni Hatay'ın Samandağ ilçesinde geceyi aydınlatan yarım ay seyri görsel şölen oluşturdu. Yarım ayın kraterleri yansıması ayrı bir güzellik oluşturdu.

 • 21.11.2023 21 Kas 14:31 Adalet Bakanı Tunç: "Soykırım ve Savaş Suçlarının Uluslararası Ceza Mahkemesinin Gündemine Elbet Bir Gün Geleceğine İnanıyoruz"

  Adalet Bakanı Tunç: 'Soykırım ve Savaş Suçlarının Uluslararası Ceza Mahkemesinin Gündemine Elbet Bir Gün Geleceğine İnanıyoruz' Adalet Bakanı Yılmaz Tunç TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, bakanlığının 2024 bütçesinin görüşmelerinde; “Adaletin ve insan haklarının küresel düzeyde ayaklar altına alındığı bir süreçten geçiyoruz. Filistin’de İsrail işgal ettiği topraklarda 7 Ekimden bu yana insanlık suçu işliyor, çocuk, kadın demeden masum sivillerin üzerine bombalar yağdırarak soykırım yapıyor. Hastanelerin, okulların, mülteci kamplarının bombalandığı, insanların aç, susuz bırakılarak göçe zorlandığı, 13 bin Filistinlinin şehit edildiği, öldürülenlerin yüzde 70’inin kadın ve çocuklardan oluştuğu bu katliama rağmen Birlemiş Milletler’in huzuruna getirilen ateşkes önerileri maalesef sonuç vermiyor. Tüm bunlara rağmen, soykırım ve savaş suçlarının uluslararası ceza mahkemesinin gündemine elbet bir gün geleceğine inanıyoruz” dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:23 Adalet Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Adalet Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa'da yapılan reformlarla önemli mesafeler katedildiğini ancak hukukun üstünlüğünü esas alan bir Anayasa'nın yapılmasının gerekli olduğunu bildirdi.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:50 Hatay'da Bir Şahıs Köpeği Otomobiliyle Ezdi

  Hatay'da Bir Şahıs Köpeği Otomobiliyle Ezdi Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir şahsın köpeği kovaladığı ve köpeği otomobiliyle bilerek ezdiği iddia edildi. Olayı gören bir vatandaş, köpeğin telef olmasının ardından jandarmaya şikayette bulundu.

 • 20.11.2023 20 Kas 16:53 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ ilçesinde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ ilçesinde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin etkisini daha fazla hisseden bölgelerde vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözmek amacıyla ilçe ilçe, mahalle mahalle ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti. Savaş, iktidar partisine ait olmayan yerlerin felç olduğu algısının yanlış olduğunu ve belediyelerin çoğunluğunun zaten iktidar partili başkanlar tarafından yönetildiğini söyledi. Ayrıca, Hatay'da maden ocakları ve taş ocakları gibi işletmelere kolaylıkla izin verildiğini, ancak çöp sahasının genişletilmesine izin verilmediğini ve çevre konularında daha dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Savaş ayrıca, deprem sonrası Dünya Bankası'na sunulan 77 projenin şehrin altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacağını belirtti.

 • 19.11.2023 19 Kas 20:48 Kuvvetli rüzgar sonrası dalgalar kumsalı kapladı, tekneler alabora oldu

  Kuvvetli rüzgar sonrası dalgalar kumsalı kapladı, tekneler alabora oldu Hatay'ın Samandağ ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle dalgalar kumsalı kapladı. Türkiye'nin en uzun kumsalının bulunduğu Samandağ ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle dalgalar kıyı şeridine vurdu. Peş peşe vuran dalgaların sahil boyuna taşmasıyla 14 kilometrelik sahilde bulunan kumsal sular altında kaldı. Bazı yerlerde ise rüzgardan dolayı tekneler alabora oldu. Alabora olan tekneleri vatandaşlar halat yardımıyla karaya çekti.

 • 19.11.2023 19 Kas 19:33 Hatay'da sahilde ölü caretta caretta bulundu

  Hatay'da sahilde ölü caretta caretta bulundu Hatay'ın Samandağ ilçesinde sahile vurmuş ölü caretta caretta bulundu.

 • 19.11.2023 19 Kas 18:43 Samandağ'da Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Samandağ'da Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiledi Hatay'ın Samandağ ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Trafikte aksama yaşandı ve belediye ekipleri çalışma başlattı. Sahil bandı ise denizin taşması ve dalgalar nedeniyle su altında kaldı.

 • 19.11.2023 19 Kas 18:14 Hatay Samandağ'da Deprem Sonrası 424 Konutun Temeli Atıldı

  Hatay Samandağ'da Deprem Sonrası 424 Konutun Temeli Atıldı Hatay'ın Samandağ ilçesinde deprem sonrası yapılacak olan 424 konutun temeli atıldı. Toplu Konut İdaresi tarafından gerçekleştirilen törende, konutların şehrin sosyolojisi, kültürel yapısı ve vatandaşların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak inşa edileceği belirtildi.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:35 Hatay'da ev yangını korkuttu

  Hatay'da ev yangını korkuttu Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir müstakil evde çıkan yangın korkuttu.

 • 18.11.2023 18 Kas 18:08 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Gürgen, Hatay'da konuştu Açıklaması

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Gürgen, Hatay'da konuştu Açıklaması Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da, afet konutlarının teslimi için canla başla çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 • 17.11.2023 17 Kas 20:57 Hatay semalarında hilal şeklindeki ay mest etti

  Hatay semalarında hilal şeklindeki ay mest etti Hatay'ın Samandağ ilçesinde şehrin semalarında görülen hilal şeklindeki ayın kartpostallık görüntüsü mest etti. İlçede akşam saatlerinde kızıl renginde büyük bir şekilde denizin üzerinde çıkan hilal şeklindeki ay hayran bıraktı. Ayın kartpostallık görüntüsü izleyenleri mest etti. Ayın muhteşem manzarası ilçeye ayrı bir güzellik kattı.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:33 Hatay'da Binlerce Ton Defne Yaprağı İhracat İçin Toplanıyor

  Hatay'da Binlerce Ton Defne Yaprağı İhracat İçin Toplanıyor Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Kapısuyu Mahallesi'nde yaşayan köylüler, defne yapraklarını toplayarak ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılmak üzere dünyanın pek çok ülkesine satıyor. Üreticiler, kilosunu 7 TL'den toptancıya satarak, işlendikten sonra yapraklar bin 500 TL'ye kadar dünya genelinde satılıyor. Defne yaprağı toplama işi yorucu olsa da köylüler, geçimlerini bu şekilde sağladıkları için bu işi yapmaktan mutluluk duyuyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:51 CHP Genel Başkan Yardımcıları Özçağdaş, Karasu ve Adem Hatay'da.

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Özçağdaş, Karasu ve Adem Hatay'da. CHP Genel Başkan Yardımcıları Suat Özçağdaş, Ulaş Karasu, Erhan Adem; bugün Hatay’daydı. Karasu, “Sayın Cumhurbaşkanının 2014 yılında açıklamış olduğu ‘Hatay’ın çılgın projesi Amanos Tüneli’... Bu hâlâ AK Parti’nin resmi internet sayfasında duruyor. Yıl 2014. Aynı şekilde 2018 yılında, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, diyor ki ‘Biz Amanos Tünellerinin projelerini hazırladık. Amanos Tünellerine başlayacağız.’ Az önce vekilimizin söylemiş olduğu gibi, İstanbul’dan İskenderun’a kadar, Belen’in girişine kadar yapılmış olan otoyol, bir türlü Antakya’ya inemedi. Hatay-Antakya bağlantısı yapılamadı. 38 kilometrelik yolu yapmaya Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü yetmemiş gözüküyor. Bu yolda, akşam saatlerinde özellikle 1 buçuk saatlik tıkanmalar yaşanıyor. Deprem olduğu gün, bu yol 8-9 saat açılamadı. Deprem yardımları bu yoldan götürülemedi” dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:42 Nilüfer Belediyesinden Hatay Samandağ'a anaokulu

  Nilüfer Belediyesinden Hatay Samandağ'a anaokulu Nilüfer Belediyesinden Hatay Samandağ'a anaokulu Nilüfer'in anaokulu projesi Samandağ'da hizmete açıldı Nilüfer Belediyesi öncülüğünde, Samandağ Belediyesi'nin yanı sıra, Almanya Türk Öğretmen Dernekleri Federasyonu ve Nilüfer'deki kadın derneklerinin destekleriyle Hatay Samandağ'da...

 • 15.11.2023 15 Kas 17:02 Hatay'ın Samandağ ilçesinde Nilüfer ATÖF Anaokulu hizmete girdi

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde Nilüfer ATÖF Anaokulu hizmete girdi Samandağ Belediyesi, Nilüfer Belediyesi ve Almanya Türk Öğretmenleri Dernekleri Federasyonu (ATÖF) işbirliğinde, Nilüfer Konteyner Kenti'nde 4 derslikli anaokulu açıldı. Açılış töreninde konuşan belediye başkanları, anaokulunun ilçeye hayırlı olmasını diledi ve depremzedelere desteklerini belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 09:38 Türkiye'nin en uzun kumsalında 200 tür bitki yetişiyor

  Türkiye'nin en uzun kumsalında 200 tür bitki yetişiyor Hatay'ın Samandağ ilçesinde bulunan Türkiye'nin en uzun sahilinde, 14 kilometrelik kumsalda 200 farklı bitki türü yetişiyor. Samandağ sahilindeki kıyı kumullarında bulunan bitkiler, doğal yaşam alanları ve bozulmamış doğasıyla dikkat çekiyor. Biyologlar, kıyı kumul bitkilerinin dayanıklılığına vurgu yaparak, bitkilerin üzerinde biriken kumla birlikte uzadığını belirtiyor. Ancak zaman içinde kumsalın tarım arazisine ve betonlaşmaya açılması, bitki çeşitliliğinin azalmasına neden olmuştur. Bu bitkilerin korunması ve değerlendirilmesi gerektiği vurgulanırken, doğanın sağlıklı ve temiz tutulmasıyla birlikte ekosistemin devamlılığının sağlanabileceği ifade ediliyor.

 • 13.11.2023 13 Kas 14:43 Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı

  Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda ağır hasar alan Hatay'da, Samandağ ilçesinde yıkım kararı verilen 5 bina kontrollü bir şekilde yıkıldı. İşlemin ardından enkazlar kamyonlarla döküm alanlarına taşındı.

Advertisement