Son Dakika Son Dakika Son Dakika
11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu Başladı - Son Dakika

11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu Başladı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen 11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu başladı. Beyşehir Belediyesi, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Bisiklet Topluluğu ve Huğlu Outdoor tarafından ortaklaşa düzenlenen tur, Türkiye'nin dört bir yanından gelen bisiklet severlerin katılımıyla gerçekleşiyor. Toplam parkuru 167 kilometre olan tur, Beyşehir Vuslat Park festival alanından başlayarak Gölyaka Mahallesi Kızıl Kilise'de bir gecelik kamp etkinliğiyle son bulacak. Etkinliğe, Türkiye'nin yanı sıra Belçika ve Fransa'dan da bisiklet tutkunları katılıyor. Tur, geçmişte bir trafik kazasında hayatını kaybeden Hasan Basri Ecevitçi'nin anısına düzenleniyor.

11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu Başladı
16.09.2023 - 14:23,

Konya'nın Beyşehir ilçesinde "11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu" başladı.

Beyşehir Belediyesi, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Bisiklet Topluluğu ve Huğlu Outdoor tarafından ortaklaşa düzenlenen, Konya ile Isparta illerini kapsayan, toplam parkuru 167 kilometrelik mesafeden oluşan Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu'na Türkiye'nin dört bir yanından gelen çok sayıda bisiklet sever katılıyor.

Bisiklet tutkunları Beyşehir Vuslat Park festival alanından, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı'nın startıyla uğurlandı.

Bisiklet tutkunları, Beyşehir, Kıreli, Fele, Yassıbel, Karayaka ve Çeltekten sonra Gölyaka Mahallesi Kızıl Kilisede bir gecelik kamp etkinliğine katılacak.

Bisiklet Festivaline, 22 ilden olmak üzere yurt dışından gelen Belçika ve Fransa'nın önde gelen bisiklet tutkunlarıyla birlikte toplam 127 kişi katılıyor.

Etkinlik, bu yıl Beyşehir Belediyesi Basın Müdürlüğünde uzun yıllar görev yaparken geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu eşiyle birlikte hayatını kaybeden Hasan Basri Ecevitçi, anısına düzenleniyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Spor 11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu Başladı - Son Dakika


Advertisement