Burak Elmas, merakla beklenen menajerlik ücretlerini açıkladı! - Son Dakika

Burak Elmas, merakla beklenen menajerlik ücretlerini açıkladı!

23.02.2022 19:20

Galatasaray Başkanı Burak Elmas büyük bir merakla beklenen menajerlik ücretlerini açıkladı. 2015-2022 arası 39 milyon euro menajerlik komisyonunun, 51 futbolcunun 66 menajerine ödendiğini belirten Elmas, 2019'da Monaco'dan bedelsiz transfer edilen Radamel Falcao'nun ise sarı-kırmızılı formayı giydiği sürece kulübe brüt maliyetinin 22.9 milyon euro olduğunu açıklandı.

1000 üyenin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Galatasaray Başkanı Burak Elmas, önceki dönemlere ait menajerlik ücretleriyle ilgili açıklama yaptı.

MUSTAFA CENGİZ DÖNEMİNDE 23 MİLYON EURO HARCANDI

Fanatik'in haberine göre, Başkan Elmas, Dursun Özbek döneminde 12 milyon euro, Mustafa Cengiz döneminde 23 milyon euro, kendi dönemlerinde ise 4 milyon euro menajerlik ücreti ödendiğini açıkladı.

FALCAO'NUN MALİYETİ 22.9 MİLYON EURO

2015-2022 arası 39 milyon euro menajerlik komisyonunun, 51 futbolcu 66 menajer için ödendiğini aktaran Elmas'ın Radamel Falcao ve Jesse Sekidika için yaptığı bilgilendirme ise dikkat çekti. Başkan, Ocak 2020'de Eskişehirspor'dan bonservis ödenmeden gelen Jesse Sekidika transferi için oyuncunun menajerine 1.6 milyon euro ödendiğini açıkladı. Kolombiyalı süperstar Radamel Falcao'nun Eylül 2019'da Monaco'nun bedelsiz transferindeki menajerlik ücretinin ise 3 milyon Euro olduğunu aktardı. Öte yandan Elmas, Falcao'nun kulübe toplam maliyetinin 22.9 milyon euro olduğunu belirtti.

YORUMLAR (1)
  • Alper006 : Sanki kendi ceplerinden veriyor gibi o kadar rahat harcıyorsunuz ki kulübün paralarını eminimki kendi şirketlerimiz de böylesine bir davranışı hicbiriniz yapmıyorsunuz dur. Yazıklar olsun, keşke gelen futbolcudan kulüp zarar ederse aradaki farkı transferi yapan başkan ödese görelim bakalim o zaman böyle rahat harcarmisiniz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Galatasaray, zorlu Antalyaspor deplasmanında sezona başlıyor! Takımların ilk 11'leri açıklandı Galatasaray, zorlu Antalyaspor deplasmanında sezona başlıyor! Takımların ilk 11'leri açıklandı Galatasaray, Torreira transferini bitirmek üzere Galatasaray, Torreira transferini bitirmek üzere

Son Dakika Spor Burak Elmas, merakla beklenen menajerlik ücretlerini açıkladı! - Son Dakika


Advertisement