Fenerbahçe'nin Eski Basketbolcusu Zaza Enden Tutuklandı! Zaza Enden Kimdir? - Son Dakika
Spor

Fenerbahçe'nin Eski Basketbolcusu Zaza Enden Tutuklandı! Zaza Enden Kimdir?

Fenerbahçe\'nin Eski Basketbolcusu Zaza Enden Tutuklandı! Zaza Enden Kimdir?

İstanbul Organize polisince Rize'de yapılan operasyonda eski ünlü Gürcü basketbolcu Zaza Enden çete üyeliğinden gözaltına alınıp tutuklandı. Eski basketbolcu merak konusu oldu. Peki, Zaza Enden kimdir?

19.10.2018 09:31

Fenerbahçe ve milli takımın eski oyuncularından Basketbolcu Zaza Enden, geçtiğimiz hafta düzenlenen bir operasyonda gözaltına aldı. Gürcü asıllı eski basketçinin suç örgütü Antalya'da suç örgütü üyeliği sebebiyle araması olduğu öğrenildi. Tutuklanmasının ardından merak konusu olan Zaza Enden kimdir?

ZAZA ENDEN KİMDİR?

Zaza Enden, 28 Mayıs 1976 yılında Gürcistan Tiflis'te dünyaya gelmiştir. Türkiye'de 'Tatu' lakabı ile anılan Enden, profesyonel basketbol kariyerine Darüşşafa takımı ile adım attı. Sonrasında Ardından Fenerbahçe, Chalon Basket, Tekelspor, Mersin BB, Akçakoca Poyraz ve Gebzespor takımlarında forma giymiştir.

Fenerbahçe'nin Eski Basketbolcusu Zaza Enden Tutuklandı! Zaza Enden Kimdir?

HEM BASKETBOLCU HEM BOKSÖR

2010 yılında ise Turkish Power Wrestling güreş müsabakalarında ringe çıkmıştır. 2014 yılında ise Polis Akademisi Alaturka isimli sinema filmi ile oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Uzun süre basketboldan ayrı kalmış 2016 yılında Yalovaspor Basketbol Takımı Başantrenörü olarak parkelere geri dönmüştür.

Fenerbahçe'nin Eski Basketbolcusu Zaza Enden Tutuklandı! Zaza Enden Kimdir?

Son Dakika Spor Fenerbahçe'nin Eski Basketbolcusu Zaza Enden Tutuklandı! Zaza Enden Kimdir? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement