Galatasaray'ın başına geçecek Okan Buruk boş sözleşmeye imza atmış! İşte Özbek-Buruk görüşmesine damga vuran an - Son Dakika

Galatasaray'ın başına geçecek Okan Buruk boş sözleşmeye imza atmış! İşte Özbek-Buruk görüşmesine damga vuran an

19.06.2022 13:02

Uzun süredir Galatasaray'ın başına geçmek için olan isteğini dile getiren genç teknik direktör Okan Buruk'un Başkan Dursun Özbek ile yaptığı görüşmede hiçbir talepte bulunmadığı ortaya çıktı. Buruk, mevcut teknik direktör Domenec Torrent ile yolların ayrılmasının ardından Galatasaray'ın yeni teknik patronu olacak.

Galatasaray'da merakla beklenen "Yeni hoca kim olacak" sorusu yanıt buldu. Başkan Dursun Özbek ve ekibi, takımı Okan Buruk'a emanet etmeye karar verdi. Başakşehir'de yaşadığı şampiyonluğun ardından 29 Ocak 2021'de takımdan ayrılan ve o günden beri hiçbir kulübü çalıştırmayan 48 yaşındaki hocayla dün telefonda görüşen Özbek, hiçbir talepte bulunmayan deneyimli isimle 2 yıllığına anlaştı.

YARIN TORRENT İLE YOLLAR AYRILACAK

Yeni hocayı belirleme konusunda geç kalmak istemeyen yönetim, öncelikle yarın yapılacak toplantının ardından mevcut Teknik Direktör Domenec Torrent ile yollarını ayıracak. Ardından Buruk, kamuoyuna resmen açıklanacak.

TEKNİK PATRONLUK KOLTUĞUNA OTURACAK

Yarın ya da salı günü Florya'da iş başı yapması beklenen deneyimli teknik adam, futbolculuk kariyerinde birçok başarı yaşadığı Galatasaray'da teknik patronluk koltuğuna oturacak. Hatırlanacağı üzere sarı-kırmızılı yönetim, birçok yabancı hoca ile de görüşmüş ancak istenen yüksek rakamlar nedeniyle geri adım atmıştı.

TRANSFER BÜTÇESİ 40 MİLYON EURO

Futbol takımının başına Okan Buruk'u getirecek Galatasaray'da Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim, futbolu yönetecek Sportif A.Ş. yöneticilerinin de belirlenmesinden sonra, Buruk'un raporu doğrultusunda transferler için hızlı şekilde harekete geçecek.

Şampiyonluk için gerekli şartları oluşturmak isteyen Özbek ve Sportif A.Ş.'nin yeni yöneticisi Erden Timur'un transfere toplam 40 milyon Euro'luk bir bütçe ayıracağı konuşuluyor. Sözcü'nün haberine göre Cumhuriyetin 100. yılında şampiyon olmak isteyen Özbek yönetimi, yeni hocanın elini de rahatlatacak.

YORUMLAR
500
Dursun Özbek'in acı günü Dursun Özbek'in acı günü Galatasaray, Süper Lig'de Ümraniyespor'a konuk olacak Galatasaray, Süper Lig'de Ümraniyespor'a konuk olacak Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'tan sol beke transfer talebi Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'tan sol beke transfer talebi

Son Dakika Spor Galatasaray'ın başına geçecek Okan Buruk boş sözleşmeye imza atmış! İşte Özbek-Buruk görüşmesine damga vuran an - Son Dakika


Advertisement