Moussa Sow İstanbul'da - Son Dakika
Spor

Moussa Sow İstanbul'da

Moussa Sow İstanbul\'da

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın transferi için prensipte anlaştığı Senegalli futbolcu Moussa Sow İstanbul'a geldi.

27.01.2012 02:16

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın transferi için prensipte anlaştığı Senegalli futbolcu Moussa Sow İstanbul'a geldi.

Afrika Uluslar Kupası'nda mücadele eden Senegal Milli Takımı'nın kadrosunda yer alan Sow, Ekvator Ginesi'nden kalkan özel bir uçakla İstanbul'a getirildi.

Fenerbahçe Kulübü yetkililerinin eşlik ettiği Sow'u getiren özel uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne iniş yaptı.

Sow'u karşılamak için 50 kadar Fenerbahçeli taraftar havalimanına geldi. Futbolcuyu taşıyan uçağın alana inişiyle birlikte tezahüratlarını artıran taraftarlar, terminal çıkış kapısı önününde Sow'a sevgi gösterilerinde bulundular. Taraftarların yoğun ilgisi nedeniyle Senegalli futbolcu kendisi için bekletilen araca güçlükle bindi.

Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, Senegalli futbolcuyu havalimanında çiçekle karşıladı.

-Sow: "Yapacağım tek şey taraftarı coşturmak ve ateşlemek için var gücümle çalışmak"-

Boynunda Fenerbahçe atkısı bulunan Senegalli oyuncu, terminal çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Sow, taraftarların oluşturduğu atmosferden etkilendiğini kaydederek, "Bu manzara karşısında heyecanlanmamak elde değil" dedi.

Fenerbahçe formasıyla en büyük hedefinin, şimdiye kadar yaptığı gibi çok çalışmak olacağını kaydeden Senegalli futbolcu, "Sahada basmadık yer bırakmamak ve özelliklerimi sergilemek istiyorum. Yapacağım tek şey taraftarı coşturmak ve ateşlemek için var gücümle çalışmak, sonuna kadar mücadele etmek, hiçbir zaman mücadeleyi bırakmamak ve savaşmak. Ben bunları yapmaya geldim buraya. Onları da mutlu edeceğime eminim" şeklinde konuştu.

Yarın sağlık kontrolünden geçirilecek Sow ile transferi için resmi sözleşme imzalanması planlanıyor. Senegalli futbolcunun imzadan sonra devam eden Afrika Uluslar Kupası nedeniyle ülke milli takımına katılmak üzere Ekvator Ginesi'ne döneceği ifade edildi.

Moussa Sow'un yolculuğu yaklaşık 11 saat sürerken, Senegalli oyuncuyu taşıyan özel uçak Sudan'da yakıt ikmali yaptıktan sonra İstanbul'a geldi. - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Moussa Sow İstanbul'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement