Özlem Çarıkçıoğlu, Kış Olimpiyatları'nda madalya hedefliyor - Son Dakika

Özlem Çarıkçıoğlu, Kış Olimpiyatları'nda madalya hedefliyor

26.01.2022 19:28

Alp disiplini kayakçısı Özlem Çarıkçıoğlu, 4-20 Şubat tarihileri arasında düzenlenecek Kış Olimpiyatları öncesinde açıklamalarda bulundu. Beijing'e gidecek 7 Türk sporcudan biri olan Çakıroğlu, "PyeongChang'dan sonra aradan geçen son dört senede hem daha fazla tecrübelendim hem de mental ve fiziksel anlamda daha çok geliştim." derken olimpiyatlar için kendini son derece rahat hissettiğini belirtti.

Güney Kore'nin PyeongChang kentinde düzenlenen 2018 Kış Olimpiyat Oyunları'nda da mücadele eden 28 yaşındaki alp disiplini kayakçısı Özlem Çarıkçıoğlu, 4-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Kış Olimpiyatları için bu hafta Beijing'e gidecek yedi Türk sporcudan biri.

"MENTAL VE FİZİKSEL ANLAMDA ÇOK GELİŞTİM"

Dev organizasyon öncesinde oldukça iddialı olan Özlem Çarıkçıoğlu yaptığı açıklamada, "PyeongChang'dan sonra aradan geçen son dört senede hem daha fazla tecrübelendim hem de mental ve fiziksel anlamda daha çok geliştim. O yüzden bu olimpiyatlar konusunda daha rahat hissediyorum" diyen Çarıkçıoğlu, bir önceki Olimpiyat derecesini ileriye taşımak istediğini söyledi.

Beijing'e tarih yazmak için gidiyor! Özlem Çarıkçıoğlu, Kış Olimpiyatları'nda madalya hedefliyor
Özlem Çarıkçıoğlu

TÜRKİYE'DE BİRÇOK ŞAMPİYONLUĞU BULUNUYOR

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda yarışan tek kadın alp disiplini sporcusu olan Özlem Çarıkçıoğlu, Liberec 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde boy göstermişti. Çarıkçıoğlu'nun ayrıca Türkiye'de birçok şampiyonluğu bulunuyor

YORUMLAR
500
Aşçılık öğrencileri hem oynadı, hem yarıştı Aşçılık öğrencileri hem oynadı, hem yarıştı 100. Yılında Türk- Yunan İlişkileri Kongresi Samsun'da Yapıldı 100. Yılında Türk- Yunan İlişkileri Kongresi Samsun'da Yapıldı KKTC Başbakanı Üstel, Türkiye ile imzalanan mali protokolü değerlendirdi Açıklaması KKTC Başbakanı Üstel, Türkiye ile imzalanan mali protokolü değerlendirdi Açıklaması
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Spor Özlem Çarıkçıoğlu, Kış Olimpiyatları'nda madalya hedefliyor - Son Dakika


Advertisement