Trabzonspor-Fenerbahçe maçının etkileri devam ediyor! Ali Şansalan hakkında suç duyurusu - Son Dakika

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının etkileri devam ediyor! Ali Şansalan hakkında suç duyurusu

19.10.2021 07:33

Süper Lig'in 9. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Şansalan'a tepkiler giderek artıyor. Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, Ali Şansalan hakkında suç duyurusunda bulundu. Genel Sekreter Alpoğlu, hakem Şansalan'ın maç esnasında yaptıklarının, hakem hatası olarak nitelendirilmemesi gerektiğini, bunun "futbol katliamı" olduğunu savundu.

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının orta hakemi Ali Şansalan hakkında "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçunu işlediği iddiasıyla Trabzon'a gönderilmek üzere, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesi verdi.

"FUTBOL KATLİAMI"

Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan derneğin Genel Sekreteri Ali Alper Alpoğlu, hakem Şansalan'ın maç esnasında yaptıklarının, hakem hatası olarak nitelendirilmemesi gerektiğini, bunun "futbol katliamı" olduğunu savundu.

"BASİT HATA DEĞİLLERDİ"

Yapılanların normal spor müsabakaları neticesinde yaşanan basit hatalar olduğunu düşünmediklerini ifade eden Alpoğlu, "Burada sadece Fenerbahçe olarak hareket etmek istemiyoruz. Tüm futbol camiasının öncelikle, hata olarak nitelendirilmeyecek derecede kronikleşmiş faaliyetlere bir tepki koyması gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

"HERKESİ TEPKİ VERMEYE DAVET EDİYORUZ"

Müsabakada yaşananların, Türk Ceza Kanunu kapsamında suç oluşturduğuna inandıkları için suç duyurusunda bulunduklarını dile getiren Alpoğlu, şunları kaydetti:

"Bütün futbol kamuoyunu, sadece Fenerbahçeliler değil altını çiziyoruz, herkesi tepki vermeye davet ediyoruz. Savcılık makamı da bununla ilgili soruşturmayı derinleştirecek. Bizim burada basit bir hakem hatası sebebiyle yapmış olduğumuz bir suç duyurusu yok. Müsabakalarda hakemler elbette hata yapabilir, bunu bilmiyor değiliz. Yalnız 3 Temmuz'dan beri Fenerbahçe Spor Kulübü'nü, saha dışına çıkılarak, çok ciddi şekilde mağdur eden eylemler olmuştur. Aynı hakem Ali Şansalan hakkında geçen sene Konyaspor müsabakasında yine suç duyurusunda bulunmuştuk. Bu hakem, Fenerbahçe'nin tamamen kurallara aykırı olarak nizami bir şekilde atmış olduğu golü elle oynama gerekçesiyle iptal etmiştir. Bir senedir bu hakem hiçbir Fenerbahçe müsabakasına atanmazken, ne hikmetse dün bu hakem atanmıştır. Vermiş olduğu kararlar da tüm kamuoyunun malumudur."

YORUMLAR (4)
  • Uğur Yazıcı: Hakem hangi hatayı yapmış bir gidin Allah aşkına İkinci sarı kart diyorsunuz adam defanstan ara topunu atmış fenerli oyuncu yetisemedigi için arkadan omuzuyla sırtına baskı yapıp düşürüyor sonra omuz omuza mücadele kaç tane hakem akşam aciklama yaptı bu fauldur faul olduğu için de sarı kart vermesi lazım diye İşinize gelirse hakem iyi işinize gelmezse kötü Evet doğrudur ulkdede adalet iyi olmadığı için baskı ve gücünüzle bazı işleri lehinize çevirmek istiyorsunuz. Cevap Yaz 4 14 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Araştırma şirketinden yeni oranlar! Türkiye'de en fazla taraftara sahip olan takım Galatasaray Araştırma şirketinden yeni oranlar! Türkiye'de en fazla taraftara sahip olan takım Galatasaray Fenerbahçe'de sağlık kontrolleri sürüyor Fenerbahçe'de sağlık kontrolleri sürüyor
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Trabzonspor-Fenerbahçe maçının etkileri devam ediyor! Ali Şansalan hakkında suç duyurusu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement