Trabzonzspor Genel Sekreteri Yener: Bakanın Sözü Farklı Boyutlara Çekiliyor - Son Dakika
Spor

Trabzonzspor Genel Sekreteri Yener: Bakanın Sözü Farklı Boyutlara Çekiliyor

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın sözlerinin bazı çevrelerce maksatlı olarak farklı boyutlara çekilmeye çalışıldığını söyledi.

13.01.2012 17:47

Trabzon spor Genel Sekreteri Hasan Yener, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın sözlerinin bazı çevrelerce maksatlı olarak farklı boyutlara çekilmeye çalışıldığını söyledi.

Hasan Yener, Bakan Bayraktar'ın Trabzon'un milletvekili olarak taşıdığı hassasiyetler nedeniyle bazı değerlendirmeler yaptığını belirtti, şöyle konuştu:

"Sayın Erdoğan Bayraktar'ın bugüne kadar gerek bürokrat, gerekse de bakan olarak ülkemize yaptığı hizmetler ortada. Özellikle TOKİ Başkanlığı döneminde Türkiye'ye 600'ün üzerinde spor tesisi ve stadyum kazandırmıştır. Bu hizmetleri yerine getirirken de hiç bir zaman hukuk dışılığa yönelmemiş ve tüm yatırımları devletin kural ve yönetmelikleri çerçevesinde gerçekleştirmiştir. Böylesi bir şahsiyetten hukuk dışı beklentiler içerisine girmek doğru değildir. Yine Trabzon'da kentin hizmetine sunulacak en ciddi projelerden biri olan Akyazı Projesi'nin sürükleyicilerinden biri de sayın Bayraktar'dır. Bu gerçekler ortadayken onun üzerine farklı amaçlarla gitmeye çalışmak iyi niyetten uzak bir yaklaşım tarzıdır."

Hasan Yener, şike sürecine değinirken de şunları söyledi:

"Bu mekanizmanın nasıl işlediği bellidir. Hukuk, federasyon ve UEFA ayağı bulunan bu olayın bir cümleyle seyrinin değişeceğini düşünmek, en basit tabiriyle saflıktır. Burada, perde arkasında başka bir niyet söz konusudur. Ayrıca Trabzon kentinin öncelikleri açısından bakıldığında Trabzonspor'un taşıdığı önem büyüktür. Toplum büyük bir sabır ve sağduyuyla verilecek kararı beklemekte, şehrin temsilcilerinden de hakkın teslimi konusunda gereken çabayı göstermelerini talep etmektedir. Nitekim bakanın ifadeleri, bu doğrultuda verilen mesaj olarak değerlendirilmeli, toplumun, sükunetini koruyarak mevcut süreci beklemesini öğütleyen bir çıkış olarak yorumlanmalı."

YES(TM/AÖ) - Trabzon

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Trabzonzspor Genel Sekreteri Yener: Bakanın Sözü Farklı Boyutlara Çekiliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement