Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi - Son Dakika

Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi

24.02.2016 11:19
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi

Sancaktepe Belediyesi, Galatasaray’ın ve milli takımın efsane kalecisi ’Berlin panteri’ lakaplı Turgay Şeren için vefa gecesi düzenledi.

Sancaktepe Belediyesi, Galatasaray'ın ve milli takımın efsane kalecisi 'Berlin panteri' lakaplı Turgay Şeren için vefa gecesi düzenledi.

Grand Cevahir Otel'de yapılan geceye, Sancaktepe Belediyesi Başkanı İsmail Erdem, Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Halit Kıvanç, Metin Türel, Orhan Ayhan, Galatasaray'ın eski antrenörlerinden Bülent Ünder ile Ahmet Akçan, Galatasaray eski yöneticisi Ali Gürsoy, Galatasaraylı eski futbolculardan Mustafa Kocabey ve Bülent Korkmaz gibi birçok önemli isim katıldı.

ŞEREN: "SEVE SEVE, KOŞARAK GELDİM"

Organizasyonda konuşan Turgay Şeren, herkese çok teşekkür ederek, "Bir daha bu dünyaya gelmeyeceğiz ve bu imkanlara sahip olmayacağız. Bugün bu imkanlara sahibiz ve bunlardan istifade etmemiz lazım. Açık söylemek gerekirse bu öyle bir duygu ki insan ne söyleyeceğini şaşırıyor. Buraya seve seve, koşarak geldim. Türk futbolu Avrupa'da belli yerlere gelmelidir. Biz zamanında bunu getirdik. Milli formayı 51 defa giydim ve bu az bir rakam değil. Umuyorum ki şimdi futbolcular daha fazla giyer. Zamanında bizlere yardım ettiler şimdi de bizler futbolcularımıza yardım etmeliyiz" dedi.

KORKMAZ: "YAŞARKEN DEĞER VERMEK ÖNEMLİ"

Bülent Korkmaz ise yaptığı açıklamada, "Gerçek bir efsaneye yaşarken değer vermek çok önemlidir. Bu bizde maalesef yitirildi. Turgay Şeren, Türk futboluna ve tarihine geçmiş önemli bir insandır. Bu geceyi düzenlemekte onun ne kadar ayrıcalıklı bir insan olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

ÜNSAL: "VEFA DUYGUSU BU TÜR GİRİŞİMLERLE ÇOK DAHA FAZLA ANLAM BULUYOR"

Profesyonel Futbolcular Derneği Genel Başkanı Hakan Ünsal da, "Bu dönemde hatırlanmak ve hatırlatılmak her şeyden önemli hale gelebiliyor" diyerek, "Turgay ağabey ciddi başarılar kazanmış ve Türk futbolunun unutulmazları arasına girmiş bir insan. Bugün sayın başkan tarafından düzenlenen organizasyonla onore edilmesi çok güzel ve takdir edilmesi gereken bir davranış. Vefa duygusu bu tür girişimlerle çok daha fazla anlam buluyor" diye konuştu.

ERDEM: "TURGAY AĞABEYİ SEVENLERİ İLE BULUŞTURMAK İSTEDİK"

Sancaktepe Belediyesi Başkanı İsmail Edem ise, geceye katılanlara teşekkür ederek şunları kaydetti:

"Türk futboluna yıllarca emek verip hizmet eden ve bugünkü futbolseverlerin gönlünde taht kuran değerli büyüğümüzü burada sizlerle buluştururken takribi bir yıl önce de kendi evlerinde ziyaret etmiştik. Orada geçmiş olsun dileklerimizi iletmiştik ve Turgay ağabeyimiz çok mutlu olmuştu. O günden sonra Turgay ağabeyimizi sevenleri ile buluşturma fikri içimizde uhde olarak kaldı ve bugüne nasip oldu. Bugün aramızda Türk futboluna hizmet eden çok sayıda büyüklerimiz ve dostlarımız var. Top oynamışlar, köşe yazmışlar, yorumculuk yapmışlar, oynanan maçları en güzel halleri ile Türk sporseverleri ile buluşturmuşlar. Burada değerli büyüğümüz Halit Kıvanç ağabey, Orhan Ayhan ağabey biz çocukken ve gençliğimizde maçlara stada gidemediğimizde radyoyu açarak kendilerinden dinlerdik"

Gece Coşkun Sabah'ın şarkıları ile başladı. Turgay Şeren de ünlü sanatçıya 'Samanyolu' şarkısında eşlik etti. Coşkun Sabah, efsane file bekçisinin sayesinde Galatasaraylı olduğunu söyledi.

ÖZEL YAPIM ELDİVEN

Öte yandan Sancaktepe Belediyesi Başkanı İsmail Erdem düzenlediği vefa gecesinin sonunda Turgay Şeren'e özel yapım eldiven plaket armağan etti. Gece çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu. - İSTANBUL

Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi
Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi

YORUMLAR
500
Kerem Aktürkoğlu'nun yeni takımını açıkladılar! İşte anlaşma sağlanan o Avrupa devi! Kerem Aktürkoğlu'nun yeni takımını açıkladılar! İşte anlaşma sağlanan o Avrupa devi! Kaçan balık büyük oldu! Fenerbahçe'nin Kerem'i Galatasaray'a kaptırdığı ortaya çıktı Kaçan balık büyük oldu! Fenerbahçe'nin Kerem'i Galatasaray'a kaptırdığı ortaya çıktı Trabzonspor'un şampiyonluğu Berlin'de yayla şenliği havasında kutlandı Trabzonspor'un şampiyonluğu Berlin'de yayla şenliği havasında kutlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Turgay Şeren'e Vefa Gecesi Düzenlendi - Son Dakika


Advertisement