Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Tazminat haberleri, Tazminat son dakika, son dakika Tazminat

Son Dakika Tazminat Haberleri

Son dakika Tazminat haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tazminat haberleri anında burada.


 • 14:56 Letonya'da Ukrayna vatandaşına ayrımcılık tazminatı

  Letonya'da Ukrayna vatandaşına ayrımcılık tazminatı Letonya'da bir oto yıkamacı, Ukrayna vatandaşına uyguladığı ayrımcılık nedeniyle 1000 avro tazminat ödemeye mahkum edildi. Olayın ardından kadın polise şikayetçi oldu.

 • 14:12 Utku Çakırözer, İki Aylık "Basın Özgürlüğü Raporunu" Açıkladı: "Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı"

  Utku Çakırözer, İki Aylık 'Basın Özgürlüğü Raporunu' Açıkladı: 'Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı' CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ekim ve kasım aylarına ilişkin hazırladığı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Çakırözer, “Türkiye’de basın özgürlüğü alanında yaşadığımız kara tablo, maalesef ekim kasım aylarında değişmedi. İki ayda tam 144 kez gazeteciler hakim karşısına çıktı. RTÜK yine televizyonlara ceza yağdırdı. Türkiye’de yargıdaki çürümeyi, adliyedeki skandalları, yerel merkezi idaredeki görev suistimalleri, taciz iddialarını haberleştiren gazetecilerin belgeli haberleri maalesef ortak hafızamızdan yok ediliyor erişim engelleriyle. Sansür yasası dediğimiz TCK 217/A maddesinden gazetecilere yönelik soruşturma, gözaltı ve tutuklamalarda olağanüstü artış yaşandı” dedi.

 • 11:09 Turizm Belgesi Olmayan Otellerde Düğün Yapılamayacak

  Turizm Belgesi Olmayan Otellerde Düğün Yapılamayacak Düğün salonu işletmecilerinin, ruhsatı olmamasına rağmen düğün organizasyonları yapan otellere karşı verdikleri hukuk mücadelesine dair Yargıtay'dan emsal bir karar çıktı. Kararla birlikte, turizm belgesi olmayan otellerde düğün yapılamayacak.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:20 KGM'nin bedel ödemeden kamulaştırma yapması Anayasa Mahkemesi'ne taşındı

  KGM'nin bedel ödemeden kamulaştırma yapması Anayasa Mahkemesi'ne taşındı Sakarya'nın Karasu ilçesinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün (KGM) yol yapımı gerekçesiyle bir taşınmazı sahibine bedel ödemeden kamulaştırması, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) taşındı. AYM, KGM'nin taşınmazda bedelini ödemeden kamulaştırma yaptığını belirterek mülkiyet hakkının ihlal edildiğine ve mahkemenin yeniden yargılama yapmasına karar verdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:11 Cristiano Ronaldo ve Binance, NFT davasıyla karşı karşıya

  Cristiano Ronaldo ve Binance, NFT davasıyla karşı karşıya Ronaldo'nun CR7 NFT koleksiyonuna dava açıldı ve 1 milyar dolara kadar tazminat talep ediliyor. Davada Ronaldo ve Binance, aldatıcı beyanlarda bulunmakla suçlanıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:54 Bahçeli: İsrail Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalı

  Bahçeli: İsrail Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin adaletin sağlanması ve tazminat ödenmesi gerektiğini belirterek, İsrail'in Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanması gerektiğini söyledi. Bahçeli, Türk milletinin soykırıma sessiz kalmama iradesine sahip olduğunu vurguladı.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:55 Sürat teknesi ile ölümde 4 yıl hapis cezasına tepki

  Sürat teknesi ile ölümde 4 yıl hapis cezasına tepki BALIKESİR'de sürat teknesi ile çarptığı Elvan Fırat Taşdöğen'in (46) ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ender Küçük'e (52),'taksirle ölüme neden olma' suçundan 4 yıl hapis cezası verildi, amatör denizcilik belgesine de 2 yıl süreyle el konuldu.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:07 Büro Memur-Sen: Ek tazminat tüm memurlar için yapılmalı

  Büro Memur-Sen: Ek tazminat tüm memurlar için yapılmalı Büro Memurları Sendikası Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) yönetici ve uzmanlarına verilen ek tazminatın tüm memurları kapsaması gerektiğini belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:06 Ankara'da 47 yıl boyunca evlilik vaadiyle oyalanan kadın manevi tazminat davasını kazandı

  Ankara'da 47 yıl boyunca evlilik vaadiyle oyalanan kadın manevi tazminat davasını kazandı Ankara'da bir kadın, resmi nikah vaadiyle kendisini 47 yıl boyunca oyalayan kişiye açtığı manevi tazminat davasını kazandı. Mahkeme, davacı lehine 120 bin lira tazminat ödemesine hükmetti. Karar, imam nikahıyla evli olan tüm kadınlara umut niteliğinde.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:01 Yargıtay, İşe Alım Sürecinde Yalan Söyleyen İşçinin Tazminat Hakkını Reddetti

  Yargıtay, İşe Alım Sürecinde Yalan Söyleyen İşçinin Tazminat Hakkını Reddetti Yargıtay, işe alım sürecinde işverene yalan söyleyen işçinin ahlak ve iyi niyet kurallarına uygun davranmadığına hükmetti. İşçinin askerlik görevini yerine getirmediği ortaya çıkınca tazminat hakkının olmadığı kararla belirtildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:33 AYM, Turkcell'e yönelik ifade özgürlüğü ihlali kararı verdi

  AYM, Turkcell'e yönelik ifade özgürlüğü ihlali kararı verdi Anayasa Mahkemesi (AYM), Ensar Vakfı'na sponsor olan Turkcell'e yönelik sosyal medyadan 'Pedofili destekçisi ve sansürcü' ifadesini paylaşan vatandaşın, şirketin açtığı davada 500 TL manevi tazminat ödemesini 'ifade özgürlüğünün ihlali' olarak niteledi. İhlal kararı 3'e karşı 7 oyla alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:03 ABD'nin Suriye'deki saldırılarında hayatını kaybeden sivillerin yakınları hesap soruyor

  ABD'nin Suriye'deki saldırılarında hayatını kaybeden sivillerin yakınları hesap soruyor ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin Suriye'de düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden sivillerin yakınları, suçlulardan hesap sorulmasını ve tazminat talep ediyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 23:21 Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi AKP’nin 86 maddelik ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklife, çalışan emeklilere de bir sefere mahsus 5 bin lira ikramiye verilmesi; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 50'den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri ile kamuya ait iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi görevlendirilmesine ilişkin hükmünün yürürlük tarihinin 31 Aralık 2023'ten 31 Aralık 2024'e ertelenmesi düzenlemeleri eklendi.

 • 29.11.2023 29 Kas 22:49 Köpekten kaçarken kamyonun altında can veren kızına verdiği sözü tuttu, açtığı davayı kazandı

  Köpekten kaçarken kamyonun altında can veren kızına verdiği sözü tuttu, açtığı davayı kazandı Antalya'da köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar'ın ailesine 3,9 milyon lira tazminat ödenmesine karar verildi. Baba Murat Pınar, kızının mezarı başında aldığı kararla birlikte verdiği sözü tuttuğunu belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:05 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (3)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (3) Yurt dışına verilen bazı hizmetler ile yabancılara verilen eğitim ve sağlık hizmetlerinden 1 Ocak 2023'ten itibaren elde edilen kazancın tamamının Türkiye'ye transfer edilmesi halinde, beyanname üzerinden yüzde 80'i indirim konusu yapılabilecek.

 • 28.11.2023 28 Kas 22:12 Köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalan çocuğun ailesine tazminat ödenecek

  Köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalan çocuğun ailesine tazminat ödenecek Antalya'da köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar'ın ailesine 3,9 milyon lira tazminat ödenmesine karar verildi. Baba Murat Pınar, kızının mezarını ziyaret ederek adaletin sağlanmasından umutlu olduğunu belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 21:12 İşçi, tazminatı almak için intihar tehdidinde bulundu

  İşçi, tazminatı almak için intihar tehdidinde bulundu Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir fabrika inşaatında çalışırken işten çıkarılan bir işçi, tazminatını almak için intihar tehdidinde bulundu. İşçiye zarf içerisindeki tazminat sepetli vinç ile ulaştırıldı ve olay sonlandırıldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 19:08 Netflix, Squid Game: The Challenge nedeniyle bir davayla karşı karşıya!

  Netflix, Squid Game: The Challenge nedeniyle bir davayla karşı karşıya! Netflix'in popüler dizisi Squid Game'in gerçek hayat yarışması olan Squid Game: The Challenge nedeniyle bir dava ile karşı karşıya olduğu ortaya çıktı. Yarışma sırasında yaşanan yaralanmalar ve ödeme sorunları nedeniyle bir kişisel kaza şirketi Netflix'e dava bildirimleri gönderdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:24 İleri Evre Meme Kanseri Teşhisi Yanlış Çıkan Kadına Tazminat Kararı

  İleri Evre Meme Kanseri Teşhisi Yanlış Çıkan Kadına Tazminat Kararı Kocaeli'de ileri evre meme kanseri olduğu düşünülerek ameliyat edilen ancak kanser olmadığı anlaşılan bir kadının hastaneye ve doktorlara açtığı davada 6 yıl sonra karar çıktı. Mahkeme, kadına maddi-manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:17 Antalya'da sahipsiz köpeklerin neden olduğu kazada çocuğun ailesine tazminat ödemesi

  Antalya'da sahipsiz köpeklerin neden olduğu kazada çocuğun ailesine tazminat ödemesi Antalya'da 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar'ın sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybetmesiyle ilgili açılan davada, sorumluluğu bulunan kurumlar çocuğun ailesine maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum edildi. Aile, sahipsiz hayvanlar konusunda önlem alınmasını sağlamak amacıyla dava açmıştı.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:20 Sokak köpeğinden kaçarken kamyon çarpan çocuğun ailesine 3,9 milyon lira tazminat ödenmesi kararı

  Sokak köpeğinden kaçarken kamyon çarpan çocuğun ailesine 3,9 milyon lira tazminat ödenmesi kararı Serik ilçesinde köpekten kaçarken kamyon çarpan ve hayatını kaybeden Mahra Pelin Pınar'ın ailesi, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Serik Belediyesi aleyhine açtıkları tazminat davasını kazandı. Mahkeme, bu kurumların toplamda 3 milyon 920 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:08 İleri Evre Meme Kanseri Teşhisi Konulan Kadına Yanlış Ameliyat Yapıldığı Ortaya Çıktı

  İleri Evre Meme Kanseri Teşhisi Konulan Kadına Yanlış Ameliyat Yapıldığı Ortaya Çıktı Kocaeli'de ileri evre meme kanseri olduğu düşünülerek ameliyatla göğüsleri alınan Çiğdem Kışlalı'ya yapılan incelemede kanser hücresine rastlanmadığı ortaya çıktı. Mahkeme, Kışlalı'ya maddi-manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:29 Kocaeli'de yanlış teşhisle iki memesinin alındığı iddiasına tazminat hükmü

  Kocaeli'de yanlış teşhisle iki memesinin alındığı iddiasına tazminat hükmü Kocaeli'de 6 yıl önce gittiği özel hastanede yanlış teşhisle iki memesinin alındığı iddiasıyla hastane ve 2 doktora dava açan kadına, tazminat ödenmesine hükmedildi. Mahkeme, davalılara maddi ve manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:10 CHP'li Milletvekili Okan Konuralp, dezenformasyon yasasının kaldırılması için kanun teklifi verdi

  CHP'li Milletvekili Okan Konuralp, dezenformasyon yasasının kaldırılması için kanun teklifi verdi CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, dezenformasyon yasası olarak bilinen 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 217/A maddesinin kaldırılması için kanun teklifi verdi. Konuralp, kanunun halkı yanıltıcı bilgiye alenen yayma suçunu düzenleyen maddesinin belirsizlik yarattığını ve temel hak ve özgürlükleri sınırladığını belirtti. Ayrıca, bu maddenin Anayasa'ya aykırı olduğunu ve uluslararası antlaşmalara da uygun olmadığını ifade etti.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:30 Güney Kore, Japonya ve Çin Üçlü Liderler Zirvesi Yeniden Başlatılacak

  Güney Kore, Japonya ve Çin Üçlü Liderler Zirvesi Yeniden Başlatılacak Güney Kore, Japonya ve Çin, ülkeler arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle 2019'dan bu yana yapılamayan üçlü liderler zirvesinin en kısa sürede yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya vardı. Üç ülkenin dışişleri bakanları, Güney Kore'nin Busan kentinde düzenlenen toplantıda, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Japonya Başbakanı Kişida Fumio ve Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol'un yakın bir tarihte bir araya gelmesi için hazırlıklarını hızlandıracaklarını bildirdi.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:56 BURSA DİŞ ÇEKİMİ SONRASI ÖLEN DENİZ' İN OTOPSİ CD' Sİ 8'İNCİ ADLİ TIP İHTİSAS KURULU'NDA

  BURSA DİŞ ÇEKİMİ SONRASI ÖLEN DENİZ' İN OTOPSİ CD' Sİ 8'İNCİ ADLİ TIP İHTİSAS KURULU'NDA BURSA'da, özel bir diş kliniğinde sedasyon altında, 1 dişi çekilen, 4 dişine de dolgu yapıldıktan sonra rahatsızlanarak götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren 5 yaşındaki Deniz Sönmez'in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:06 Almanya'nın İsrail'e borcu ödendikçe azalmıyor

  Almanya'nın İsrail'e borcu ödendikçe azalmıyor İsrail'in Gazze'ye saldırılarında uluslararası insancıl hukuku ve savaş hukukunu ihlal etmesiyle ilgili suçlamalar sürerken Almanya'nın İsrail'e koşulsuz desteğinin, Holokost nedeniyle yaşadığı suçluluk duygusundan kaynaklanıp kaynaklanmadığı merak ediliyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:40 Diş çekimi sonrası ölen Deniz'in otopsi CD'si 8'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'nda

  Diş çekimi sonrası ölen Deniz'in otopsi CD'si 8'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'nda BURSA'da, özel bir diş kliniğinde sedasyon altında, 1 dişi çekilen, 4 dişine de dolgu yapıldıktan sonra rahatsızlanarak götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren 5 yaşındaki Deniz Sönmez'in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 09:52 İşe iade davasını kazanan işçiye yapılan oyunu Yargıtay bozdu

  İşe iade davasını kazanan işçiye yapılan oyunu Yargıtay bozdu Sosyal medya paylaşımları nedeniyle işten çıkarılan bir işçi, işe iade davasını kazandı. Ancak işveren, işçiyi işe başlatmak yerine ücretsiz izne çıkardı. Yeniden yargıya başvuran işçiye güzel haberi veren Yargıtay, patronun oyununu bozdu.

 • 24.11.2023 24 Kas 18:10 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de (3)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de (3) Yurt dışına verilen bazı hizmetler ile yabancılara verilen eğitim ve sağlık hizmetlerinden 1 Ocak 2023'ten itibaren elde edilen kazancın tamamının Türkiye'ye transfer edilmesi halinde, beyanname üzerinden yüzde 80'i indirim konusu yapılabilecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:30 Türk firmalarıyla bağlantılı bağış soruşturması altında bulunan New York Belediye Başkanı Eric Adams hakkında cinsel taciz davası açıldı

  Türk firmalarıyla bağlantılı bağış soruşturması altında bulunan New York Belediye Başkanı Eric Adams hakkında cinsel taciz davası açıldı New York Belediye Başkanı Eric Adams, Türk firmalarıyla bağlantılı bağış soruşturması ve FBI incelemeleri altında. 1993'te bir kadına cinsel saldırı suçlamasıyla gündeme geldi. Dosyada detay eksik, Adams iddiaları reddediyor. Cinsel saldırı mağduru 5 milyon dolar tazminat talep ediyor. Adams, Demokrat Partili bir politikacı ve eski polis memuru. Soruşturma, Türkiye'den bağışları da içeriyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:09 Eskişehir Kadın Dayanışması: "Kazanımlarımızın Tartışmaya Açılmasını İstemiyoruz"

  Eskişehir Kadın Dayanışması: 'Kazanımlarımızın Tartışmaya Açılmasını İstemiyoruz' Eskişehir Kadın Dayanışması 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bugün basın açıklaması yaptı. Eskişehir Kadın Dayanışması adına açıklama yapan Özge Çayır "Kadınlar, hayatın her alanında giderek artan düzeyde fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik şiddete maruz kalmaya devam ediyorlar. Kadın hakları aleyhtarı politikalar, kadınların canı pahasına bilinçli şekilde pervasızca yürütülmektedir. İşte bu anlayış kadına yönelik şiddeti özendirdiği gibi katillere, şiddet uygulayanlara verilen cezaların uygulanmasında caydırıcı olmuyor. Biliyoruz ki; kadın cinayetleri durdurulabilir ve kadına yönelik şiddet önlenebilir. İstanbul Sözleşmesi hükümlerinin etkin uygulanması ve bütüncül bir mücadele anlayışıyla şiddet ve şiddetin kaynağı olan cinsiyet temelli eşitsizlik sonlandırılabilir. İstanbul Sözleşmesi'nin hukuka aykırı feshedildiği bu dönemde Medeni Kanun'la elde edilen kazanımlarımızın tartışmaya açılmasını istemiyoruz" dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:21 Avukat mağduru bir şahıs, 3 yılda 600 bin lira kaybetti

  Avukat mağduru bir şahıs, 3 yılda 600 bin lira kaybetti Beykoz'da sosyal medya üzerinden hakaret eden bir şahsa açılan davalardan dolayı avukatın mağduru olan Mustafa Hançer, 3 yıl boyunca 600 bin lira zarara uğradı. Avukatın sahte hesaplar üzerinden insanları tahrik ederek tazminat davaları açtığı iddia ediliyor. Hançer, yaşadığı durumdan dolayı intihar girişiminde bulundu ve maddi sıkıntılar yaşadı.

 • 24.11.2023 24 Kas 08:07 Japonya, Güney Kore'ye tazminat ödemesi kararını protesto etti

  Japonya, Güney Kore'ye tazminat ödemesi kararını protesto etti Japonya, Güney Kore mahkemesinin, İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara Tokyo hükümetinin tazminat ödemesi kararını protesto etti. Japonya Dışişleri Bakanı, karara karşı Güney Kore'ye uluslararası hukuk ihlallerinin durumunu düzeltmek için önlem alması çağrısında bulundu.

 • 23.11.2023 23 Kas 19:45 Dani Alves'e 9 yıl hapis cezası talebi

  Dani Alves'e 9 yıl hapis cezası talebi İspanya'nın Barselona kentinde bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Brezilyalı futbolcu Dani Alves için savcılık 9 yıl hapis cezası talep etti. Alves'in cezasını tamamladıktan sonra 10 yıl boyunca adli gözetim altında tutulması ve mağdurun bulunduğu yerlerden en az 1 kilometre uzakta olması istendi.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:04 Güney Kore'de Japonya'ya tazminat kararı

  Güney Kore'de Japonya'ya tazminat kararı Güney Kore'de Seul Yüksek Mahkemesi, Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödemesine bir kez daha karar verdi. Mahkeme, istismar mağduru 16 kadına 200 milyon won tazminat ödenmesine hükmetti.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:21 Sevda Erdan Kılıç: Şipşak Adalet. Bir Savcı Bir Dosaya 1 Saatte; 1 Hakim 2 Saatte Bakıyor

  Sevda Erdan Kılıç: Şipşak Adalet. Bir Savcı Bir Dosaya 1 Saatte; 1 Hakim 2 Saatte Bakıyor CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Adalet Bakanlığı bütçe görüşmelerinde “Bu rakamlara göre bir savcı bir dosyayı 1 saat 12 dakikada inceliyor, hakim toplamda 2 saatte kararını veriyor. Bunun adı Şipşak adalet. İcra, iflas, nafaka davalarında büyük artış var, Adliyeler artık adalet dağıtan yerler olmaktan çıktı krizi paylaştıran mekanlara dönüştü” diye konuştu. Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliyesine tepki gösteren Kılıç, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a, “Samast’ın arkasındaki örgütün ortaya çıkarılması” çağrısında bulundu; Uğur Mumcu davasını da gündeme getirerek, “30 yıldır bulunamayan Oğuz Demir nerede?” diye sordu.

 • 21.11.2023 21 Kas 21:46 Hollanda'da Kız Arkadaşını Öldüren Sanığa 20 Yıl Hapis Cezası

  Hollanda'da Kız Arkadaşını Öldüren Sanığa 20 Yıl Hapis Cezası Hollanda'da geçen yıl kız arkadaşını öldüren Çetin K., mahkeme tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Türkiye kökenli sanık, aynı zamanda öldürdüğü kadının ailesine de 85 bin euro tazminat ödeyecek. Mahkeme, Çetin K.'nın kişilik bozukluğu nedeniyle psikiyatrik tedaviye tabi tutulmasını kararlaştırdı. Hollanda'da resmi verilere göre, kadın cinayeti kurbanı her 10 kadından 6'sının faili, ilişkide olduğu ya da eskiden ilişkisi bulunduğu kişiler.

 • 20.11.2023 20 Kas 23:05 Nijerya, tazminat ödeyemeyeceği için milli takım teknik direktörünü görevden alamayacak

  Nijerya, tazminat ödeyemeyeceği için milli takım teknik direktörünü görevden alamayacak Nijerya Futbol Federasyonu (NFF), 2026 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'ndeki kötü performansın ardından tazminat ödeyecek parası olmaması nedeniyle milli takım teknik direktörünü görevden alamayacağını bildirdi. NFF İcra Kurulu Üyesi Nse Essien, teknik direktör Jose Peseiro'dan memnun olmadıklarını belirtti. Nijerya'nın 2026 FIFA Dünya Kupası'na katılma şansı, ilk iki eleme maçında aldığı beraberliklerin ardından tehlikeye girmiş durumda.

 • 20.11.2023 20 Kas 19:04 Ağbaba'dan Bakan Fidan'a: "15 Temmuz Darbe Komisyonu'na Siz mi Gelmediniz Yoksa Sayın Erdoğan mı Gitmenize İzin Vermedi?

  Ağbaba'dan Bakan Fidan'a: '15 Temmuz Darbe Komisyonu'na Siz mi Gelmediniz Yoksa Sayın Erdoğan mı Gitmenize İzin Vermedi? CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bütçe görüşmeleri sırasında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a, "15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu'na gelmediniz, Komisyona siz mi gelmediniz yoksa sayın Recep Tayyip Erdoğan mı gitmenize izin vermedi" diye sordu. Ağbaba, "Adil Öksüz'ü tanımayan yok. Adil Öksüz'ü bence siz daha çok tanıyorsunuz çünkü o zaman teşrikimesainiz vardı bu FETÖ örgütüyle, biz tanımayız ama sizin bilmeniz lazım, Ak Parti milletvekillerinin de bilmesi lazım. Adil Öksüz'ü, bunları kim korudu, kim kolladı, kim yakaladı, kim salıverdi bunun cevabını merakla bekliyoruz" diye konuştu.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:40 Bayer, glifosat davalarında dört davacıya 1,56 milyar dolar ödemeye mahkum edildi

  Bayer, glifosat davalarında dört davacıya 1,56 milyar dolar ödemeye mahkum edildi Alman ilaç ve kimya şirketi Bayer, ABD'de tartışmalı ot öldürücü glifosat nedeniyle dört davacıya 1,56 milyar dolar ödemesine hükmedildi. Bayer, Roundup isimli glifosat içeren zirai ilacın kanser oluşumunu tetikleyen önemli bir unsur olduğunu iddia edenlerin açtığı davaları kaybetmeye devam ediyor. Jüri, Bayer'in Roundup adlı ürününün kanser dahil zararlara neden olduğunu iddia eden dört davacıya 1,56 milyar dolar ödemesine hükmetti ve Bayer'in Roundup kullanımının potansiyel tehlikeleri konusunda davacıları uyarmamaktan sorumlu olduğuna karar verdi. Bu karar, Bayer'in yasal stratejisini değiştirmesi yönündeki yatırımcı baskısını artırabilir.

 • 19.11.2023 19 Kas 13:45 Eskişehir'deki maden işçileri haklarını alamadı

  Eskişehir'deki maden işçileri haklarını alamadı Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki Doruk Madencilik'in işlettiği Yunus Emre Termik Santrali'nde çalışan kömür madeni işçileri, söz verilmesine rağmen hala haklarını alamadı. Türkiye Maden İşçileri Sendikası Orta Anadolu Şube Sekreteri Selim Arslan, TMSF'nin devir aldığı iş yerlerinden para kazanırken neden bu durumda sessiz kaldığını sorguladı. Maden işçileri, grev ve açlık greviyle haklarını talep etmeye devam ediyor.

 • 19.11.2023 19 Kas 11:05 Ogün Şaybak, Engin Tabakçıoğlu'na karşı dava açtı ve 60 bin lira telif kazandı

  Ogün Şaybak, Engin Tabakçıoğlu'na karşı dava açtı ve 60 bin lira telif kazandı Ankara'da türkücü ve söz yazarı Ogün Şaybak, bestelediği bir eseri izinsiz kullandığı gerekçesiyle türkücü Engin Tabakçıoğlu'na açtığı davada 60 bin lira telif kazandı. Şaybak'ın avukatı, fikri hakların korunmasının temel bir insan hakkı olduğunu belirterek, mahkemenin kararının sanatçıların emeğinin korunması açısından önemli olduğunu söyledi.

 • 19.11.2023 19 Kas 11:04 EA Sports FC 24 Sunucu Kesintileriyle Karşı Karşıya

  EA Sports FC 24 Sunucu Kesintileriyle Karşı Karşıya EA Sports FC 24 şu anda sunucu kesintileriyle karşı karşıya ve EA FC'nin rekabetçi modu olan Hafta Sonu Ligi'nin ortasında oyuncular için oyun deneyimini kesintiye uğratıyor. EA henüz sorunu resmi olarak kabul etmedi ve oyuncular arasında hayal kırıklığına neden oldu. EA'in etkilenen oyunculara tazminat ödeyip ödemeyeceği belirsizliğini koruyor ve PlayStation oyuncuları sorunu PlayStation Network'e bağlıyor. Downdetector'da yapılan kullanıcı raporları, EA Sports FC 24 sunucularında önemli bir sorun olduğunu gösteriyor.

 • 18.11.2023 18 Kas 11:25 Trafik Kazaları Dünya Genelinde Ciddi Bir Sorun Haline Geliyor

  Trafik Kazaları Dünya Genelinde Ciddi Bir Sorun Haline Geliyor Trafik kazaları, her yıl ciddi maddi kayıplara yol açarken, çoğu ülkenin gayrisafi yurt içi hasılasının yüzde 3'üne mal oluyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün 2022 raporuna göre, her yıl yaklaşık 1,3 milyon kişi trafik kazaları sonucu hayatını kaybediyor, 20 ila 50 milyon kişi ölümcül olmayan yaralanmalar yaşıyor ve birçok kişi engelli kalıyor. Trafik kazalarının önlenmesi için ciddi çaba sarf edilmesi gerekiyor.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:53 Polonya Yüksek Mahkemesi, Yakup Kızıltaş'ı öldüren gencin hapis cezasını onadı

  Polonya Yüksek Mahkemesi, Yakup Kızıltaş'ı öldüren gencin hapis cezasını onadı Polonya Yüksek Mahkemesi, 4 yıl önce okulda Yakup Kızıltaş'ı bıçaklayarak öldüren gencin 25 yıllık hapis cezasını temyiz başvurusunu reddederek onadı. Mahkeme, kararın adil, anayasal ve uluslararası standartlara uygun olduğunu belirtti. Olay, Polonya kamuoyunda büyük infial uyandırmıştı.

 • 16.11.2023 16 Kas 19:51 Hollandalı şirket, Saddam Hüseyin yönetimine hardal gazı yapımında kullanılan kimyasal madde satması nedeniyle İranlılara tazminat ödeyecek

  Hollandalı şirket, Saddam Hüseyin yönetimine hardal gazı yapımında kullanılan kimyasal madde satması nedeniyle İranlılara tazminat ödeyecek Lahey Mahkemesi, 1980-1988 yılları arasında yaşanan İran-Irak savaşında hardal gazı sonucu yaralanan 5 İranlının açtığı davayı karara bağladı. Mahkeme, hardal gazının hammadde tedarikçisi olan Hollandalı şirketi sorumlu tuttu ve tazminat miktarının belirlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

 • 16.11.2023 16 Kas 10:12 Filistin'i desteklediği için sözleşmesi feshedilen Anwar El-Ghazi'den Mainz 05'e tazminat davası

  Filistin'i desteklediği için sözleşmesi feshedilen Anwar El-Ghazi'den Mainz 05'e tazminat davası Filistin'e destek verdiği için Mainz 05'in sözleşmesini tek taraflı feshettiği Anwar El-Ghazi, kulübü mahkemeye verdi. Alman ekibinde forma giyerken yıllık 2.5 milyon euro kazanan 28 yaşındaki futbolcu, davada haklı bulunursa tazminat kazanacak.

 • 16.11.2023 16 Kas 01:03 Tesla Cybertruck, müşterilere teslim ediliyor

  Tesla Cybertruck, müşterilere teslim ediliyor Tesla, 2019'da tanıttığı elektrikli pickup modeli Cybertruck'ı müşterilere teslim etmeye başlıyor. Şirket, 30 Kasım'da düzenlenecek teslimat etkinliği için davetiyeleri göndermeye başladı. Davetiyelerin çekilişle belirlenen katılımcılara dağıtıldığı belirtildi. Tesla, Cybertruck sahiplerinin araçlarını bir yıl içinde satmamayı kabul etmelerini ve aksi takdirde tazminat davası açılacağını duyurdu. Teslimat etkinliği Gigafactory Texas'ta gerçekleştirilecek.

 • 15.11.2023 15 Kas 20:44 Gana Cumhurbaşkanı, kölelik ve sömürgecilik dönemindeki adaletsizlikler için tazminat talep etmek üzere birleşmeye çağırıyor

  Gana Cumhurbaşkanı, kölelik ve sömürgecilik dönemindeki adaletsizlikler için tazminat talep etmek üzere birleşmeye çağırıyor Gana Cumhurbaşkanı Nana Akufo-Addo, Afrika ve Karayip ülkeleri liderlerine, kölelik ve sömürgecilik dönemindeki tarihi adaletsizlik için tazminat talep etmek üzere birleşmeye çağırdı. Akufo-Addo, köle ticaretinin hem kıta hem de Afrika diasporası üzerindeki etkilerini anlattı ve adalet için geçerli bir talep olarak nitelendirdi.

Advertisement