Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Üniversiteler haberleri, Üniversiteler son dakika, son dakika Üniversiteler

Son Dakika Üniversiteler Haberleri

Son dakika Üniversiteler haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son üniversiteler haberleri anında burada.


 • 00:06 Necmettin Erbakan University Academy Awards töreni yapıldı

  Necmettin Erbakan University Academy Awards töreni yapıldı Necmettin Erbakan University Academy Awards töreni yapıldı TBMM Başkanvekili Bozdağ: "Bunların ana hedefi Türkiye'dir, çünkü onların önünde duracak başka bir güç yok" Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından başarılı akademisyenleri ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla "Necmettin...

 • 23:45 İran'da hava kirliliği nedeniyle yüz yüze eğitime ara

  İran'da hava kirliliği nedeniyle yüz yüze eğitime ara İran'ın Tahran, İsfahan, Elborz, Erak ve Simnan eyaletlerinde hava kirliliği nedeniyle yüz yüze eğitime verilen ara devam ediyor. Tahran ve İsfahan eyaletlerinde üç gündür uygulanan düzenleme iki gün daha sürdürülecek. Okul öncesi eğitim tatil edilirken diğer okullar ve üniversiteler çevrim içi eğitime devam edecek. Ayrıca, bazı önlemler alınarak hava kirliliğinin azaltılması hedefleniyor.

 • 18:32 KTÜ Pediatri Bölümü Kapanma Tehdidiyle Karşı Karşıya

  KTÜ Pediatri Bölümü Kapanma Tehdidiyle Karşı Karşıya Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Pediatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Cansu, asistan sorunu yaşadıklarını belirterek, KTÜ Pediatri bölümünün kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Cansu, asistan çekememeleri durumunda Nisan ayında yapılan TUS sınavında asistan gelmezse bölümün kapanabileceğini ifade etti.

 • 15:40 Azerbaycan'da Türkiye'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı

  Azerbaycan'da Türkiye'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı ADA Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü Bakü Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 'Türkiye'nin Uzun Hikayesi: Cumhuriyet'in ilk Yüzyılı' fotoğraf sergisi Azerbaycan'da açıldı. Sergiye KKTC Bakü Temsilcisi, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği personeli, Türk kurumlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Sergide Türkiye'nin kültürel ve bilimsel değişimi fotoğraflarla anlatılıyor.

 • 10:39 Caretta Carettaların Belek ve Kızılot Kumsallarında Yuvadan Çıkan Yavru Sayısı Arttı

  Caretta Carettaların Belek ve Kızılot Kumsallarında Yuvadan Çıkan Yavru Sayısı Arttı Akdeniz Havzası'nın en büyük yuvalama alanı olan Belek ve Kızılot kumsallarında bu yıl toplam 4 bin 126 yuvadan 153 bin yavru denizle buluştu. Geçen yıla göre yuva ve yavru çıkış sayısında ciddi artış yaşandı. Caretta carettaların neslinin devamı için uzun yıllardır mücadele veriliyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:09 Karatay Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri için Hazırlıklara Devam Ediyor

  Karatay Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri için Hazırlıklara Devam Ediyor Karatay Belediyesi, Konya'da yapılacak olan Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri için gerekli tedbirleri almaya başladı. Belediye ekipleri, restoran, lokanta ve otel gibi işletmeleri denetleyerek turistlerin rahat bir şekilde ağırlanmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:27 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Filistin'deki hastaneyi bombalamasını eleştirdi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Filistin'deki hastaneyi bombalamasını eleştirdi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) İhtisas Akademisi Lansman Programı'nda yaptığı konuşmada, İsrail'in Filistin'deki bir hastaneyi bombalamasını eleştirdi. Kurtulmuş, otuz küsur bebeğin can verdiği bu olayın insanlık adına büyük bir zorluk olduğunu belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 00:01 İsrail ordusu yapay zekayla üretilen hedeflerle Gazzeli sivilleri bilerek öldürdü

  İsrail ordusu yapay zekayla üretilen hedeflerle Gazzeli sivilleri bilerek öldürdü İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarda hedef belirlemek için ''Habsora'' adlı bir yapay zeka uygulamasını kullanıyor. İsrail istihbaratının mevcut ve eski yedi üyesi, bu sistemin bilinçli bir şekilde sivil altyapıyı hedef aldığını ve saldırılardan önce kaç kişinin hayatını kaybedeceğinin yaklaşık olarak bilindiğini ifşa etti. Kaynaklara göre, Hamas'ın üst düzey askeri komutanının öldürülmesi için gerçekleştirilen bir saldırıda, yüzlerce Filistinli sivilin bilerek öldürülmesine onay verildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:52 Eğitim-Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Lülüfer Körükmez: "Barış Akademisyenleri Görevine Döndü Diye Bir Kanı Var. Ancak Böyle Değil. Herkes...

  Eğitim-Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Lülüfer Körükmez: 'Barış Akademisyenleri Görevine Döndü Diye Bir Kanı Var. Ancak Böyle Değil. Herkes... Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Lülüfer Körükmez, “Bu Suça Ortak Olmayacağız!” başlıklı bildiriye imza attıkları için Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) görevlerine son verilen akademisyenlerle ilgili yaşanan süreç konusunda; “Kamuoyunda yoğunluk olarak Barış Akademisyenleri artık işine döndü ve bu mesele çözüldü diye bir kanı var. Ancak bu böyle değil. Bu mesele sadece ihraç edilen kişilerle veya görevine dönmeye çalışan kişilerle ilgili değil. Bireysel bir mesele değil. Bu Türkiye'de yaşayan herkesi ilgilendiren bir mesele. Bu tam da Türkiye'deki hak, hukuk ve özgürlük mücadelesinin bir parçası. Bu sebeple de KESK'e bağlı ihraçlar başta olmak üzere bütün hukuksuzca ihraç edilen herkes işine dönene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:31 Milli sporcu Eray Şamdan, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü'nü ziyaret etti

  Milli sporcu Eray Şamdan, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü'nü ziyaret etti Tokyo'da düzenlenen 2020 olimpiyatlarında gümüş madalya kazanan milli sporcu Eray Şamdan, öğrencisi olduğu Bursa Uludağ Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz'ı ziyaret etti. Rektör Yılmaz, Eray'ın başarılarından gurur duyduklarını ve desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 22:37 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulu toplandı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulu toplandı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulu toplandı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: "Bu kurul ile bakanlığımızın çalışma alanlarına ilişkin veri temelli, bilimsel ve bütüncül bir perspektifle daha güçlü politikaların hayata geçirilmesine...

 • 29.11.2023 29 Kas 16:51 Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Kerkük'ü ziyaret etti

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Kerkük'ü ziyaret etti Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Kerkük kentini ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu. Büyükelçi Güney, Kerkük Valilik binasını ziyaret ederek Vali Rakan Said el-Cuburi ile bir araya geldi. Güney, Kerkük'te yoğun bir siyasi gündem olduğunu belirterek, seçimlerin Kerkük'e ve tüm Irak halkına hayırlı olmasını diledi. Ayrıca, Türkiye ile Kerkük arasındaki ticari, ekonomik, beşeri ve eğitim ilişkilerini artırmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 16:26 Antalya Uluslararası Bilim Forumu başladı

  Antalya Uluslararası Bilim Forumu başladı Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Antalya Uluslararası Bilim Forumu (ANISF 2023) başladı. Büyükşehir Belediyesi ile çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle gerçekleştirilen "İklim Değişikliği, Çevre Krizi ve Göç" ana başlıklı foruma 8 ülkeden alanında uzman 60 konuşmacı katılıyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:55 ERÜ Malezya'daki 3 üniversite ile araştırma konsorsiyumu kurdu

  ERÜ Malezya'daki 3 üniversite ile araştırma konsorsiyumu kurdu Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Malezya'daki 3 üniversiteden oluşan Araştırma Konsorsiyumu ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında ERÜ ve konsorsiyum üyesi üniversiteler arasında ortak araştırma projeleri gerçekleştirilecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:19 Konya'da SANTEK Toplantısı Gerçekleştirildi

  Konya'da SANTEK Toplantısı Gerçekleştirildi Konya'da Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu (SANTEK) Toplantısı Vali Vahdettin Özkan başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Konya'nın sanayi ve teknolojisinin gelişimi için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:02 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilim Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilim Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın faaliyet ve çalışma alanları için oluşturulan Bilim Kurulu, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, kurulun bakanlığın çalışma alanlarına ilişkin veri temelli, bilimsel ve bütüncül bir perspektifle daha güçlü politikaların hayata geçirilmesine katkı sağlamayı amaçladığını belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:01 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulu toplandı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulu toplandı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, oluşturulan Bilim Kurulu'nda 16 üniversiteden 10 rektör ve 20 akademisyenin yer aldığını belirterek, "Bu kurul ile bakanlığımızın çalışma alanlarına ilişkin veri temelli, bilimsel ve bütüncül bir perspektifle daha güçlü politikaların...

 • 29.11.2023 29 Kas 11:25 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı KTO Toplantısına Katıldı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı KTO Toplantısına Katıldı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Ticaret Odası'nın (KTO) Kasım Ayı Meclis ve Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'na katıldı. Başkan Altay, Konya Ticaret Odası'nın Konya'nın marka olmuş bir değeri olduğunu ifade ederek, Konya'nın ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. KTO Başkanı Selçuk Öztürk ise Başkan Altay'ın toplantıya katılımından dolayı teşekkür etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 10:39 Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, hizmetlerini stantlar aracılığıyla vatandaşlara aktaracak

  Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, hizmetlerini stantlar aracılığıyla vatandaşlara aktaracak Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2023 yılı sonuna kadar alışveriş merkezleri, üniversiteler, oda ve borsalar, festivaller, fuar alanları, valilik, belediye, kaymakamlık binaları ve stadyumlarda stant açarak hizmetlerini vatandaşlara ulaştıracak. İŞKUR İl Müdürü Servet Kaba, stantlar aracılığıyla iş arayanların kayıtlarının alınması ve açık işlere yönlendirilmesine destek olacaklarını belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 23:53 Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi

  Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi Türkiye Atletizm Federasyonu ev sahipliğinde düzenlenen Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Kongresi'nin gala yemeği İstanbul'da yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Başkanı Slobodan Brankovic'in konuşmalarıyla başlayan organizasyonda, başarılı sporcular ödüllendirildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 13:42 Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Aksaray'da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi Açıklaması

  Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Aksaray'da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi Açıklaması Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Gazze'de okulların, hastanelerin, camilerin ve kiliselerin vurulduğunu, bebeklerin katledildiğini, dünyanın ise sesinin çıkmadığını belirterek, "Sadece Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde barış tesis edilmesi için koşuşturma sürüyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:23 TÜBİTAK Başkanı: KKTC Üniversiteleri TÜBİTAK Programlarına Ulaşabilecek

  TÜBİTAK Başkanı: KKTC Üniversiteleri TÜBİTAK Programlarına Ulaşabilecek TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki tüm üniversitelerin, Türkiye Cumhuriyeti'ndeki üniversiteler gibi TÜBİTAK programlarına ulaşabilmesinin mümkün olabileceğini belirtti. Mandal, KKTC'deki üniversitelerin araştırma temelli gelişiminin Türkiye'deki üniversitelerle daha fazla işbirliği geliştirmesine yönelik çalışmaların yapılacağını ifade etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:03 TBMM Başkanı Kurtulmuş, APA İcra Konseyi Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, APA İcra Konseyi Toplantısı'nda konuştu Açıklaması Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, iki hafta sonra İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabul edilişinin 75. yıl dönümü olduğunu belirterek, "Ne yazık ki 75.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:01 Bursa'da Sanayide Dijital Dönüşüm Paneli Düzenlendi

  Bursa'da Sanayide Dijital Dönüşüm Paneli Düzenlendi Bursa Nilüfer OSB'de gerçekleşen 'Sanayide Dijital Dönüşüm' paneline birçok sektörden katılan firmalar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye'nin dijital dönüşüm hamleleri ve sanayide dijitalleşme performansı konuşuldu.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:53 Eğitim-İş Genel Başkanı Özbay: Eğitim Emekçisinin Sefaletini Görmezden Gelen, Çocukların Karnının Gurultusunu Duymazdan Gelen Bir Bakanlık Düşünün,...

  Eğitim-İş Genel Başkanı Özbay: Eğitim Emekçisinin Sefaletini Görmezden Gelen, Çocukların Karnının Gurultusunu Duymazdan Gelen Bir Bakanlık Düşünün,... Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ankara Anıtpark'ta düzenlenen mitingde; "Eğitim emekçisinin yaşadığı sefaleti görmezden gelen, çocukların karnının gurultusunu duymazdan gelen bir Bakanlık düşünün, terziliğe soyunmuş önlük dikiyor. Titanik batarken şarkıya devam eden müzisyenler gibi, geminin çoktan su aldığının farkında değiller, tutturmuş bir türkü gidiyorlar. Gemi batıyor efendiler, eğitim çöküyor! Parlak bir gelecek ülkemizden günbegün uzaklaşıyor. Ülkede ciddi bir okul ve derslik sayısı eksiği var ama biz yazlık kışlık saraylar ve millet bahçeleri inşa ediyoruz. Ülkede ciddi bir öğretmen açığı var ama biz atanmayan öğretmenler ordusunu her gün biraz daha büyütüyoruz, onların inşaatlarda ölümüne ya da intihar haberlerine şahitlik ediyoruz" dedi.

 • 25.11.2023 25 Kas 10:59 'Gülistan'ın akıbetinin anlaşılacağı noktalarda kameralar bozuk, tutanaklar çelişkili'

  'Gülistan'ın akıbetinin anlaşılacağı noktalarda kameralar bozuk, tutanaklar çelişkili' TUNCELİ'de, 5 Ocak 2020'den beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun ailesinin avukatı Ali Çimen, "Gülistan'ın akıbetinin anlaşılacağına ilişkin noktalarda ya kamera kayıtlarının bozuk olduğu, ya o an için orayı görmediği ya da kayıtlı olmadığı, ses kayıtlarının bozuk olduğu söyleniyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 01:35 "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi" Resmi Gazete'de

  'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi' Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili 2023/16 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi" Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:31 AB ve Hindistan, yarı iletken tedarik zincirini güçlendirmek için anlaşma imzaladı

  AB ve Hindistan, yarı iletken tedarik zincirini güçlendirmek için anlaşma imzaladı AB ve Hindistan, yarı iletken tedarik zincirini güçlendirmek ve inovasyon konusunda işbirliği yapmak için anlaşma imzaladı. İşbirliği kapsamında, deneyim ve bilgiler paylaşılacak, araştırma, geliştirme ve yenilik alanlarında işbirliği yapılacak, yetenek ve iş gücü gelişimi teşvik edilecek, doğrudan yatırımlar teşvik edilecek ve rekabet ortamı oluşturulacak.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:31 Suat Özçağdaş: "21 Yıllık AKP İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleğinin Saygınlığı Yok Edilmiştir.

  Suat Özçağdaş: '21 Yıllık AKP İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleğinin Saygınlığı Yok Edilmiştir. CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, “21 yıllık AKP iktidarı döneminde öğretmenlik mesleğinin saygınlığı yok edilmiştir. Öğretmenler ücretli, sözleşmeli, öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen şeklinde 5 farklı şekilde istihdam edilmek istenmektedir. Aynı işi yapan, aynı müfredatı uygulayan 5 farklı öğretmen... AKP’nin öğretmen politikalarının tamamı öğretmenlerin toplumdaki saygınlığının azalmasına neden olmuştur. Saygınlık, önlük vererek olmaz; saygınlık, öğretmenlere hak ettikleri değeri vererek olur. 2002 yılında 540 lira maaş alan bir öğretmen, kazancının dörtte birini kiraya ayırırken 2023 yılında öğretmenler, kirasını tek başına ödeyemeyecek hale gelmiştir. 25 yıl bu ülkeye hizmet etmiş bir öğretmen 24 bin 653 lira maaş almaktadır. Öğretmenlerin bir kısmı çözümü, 30’lu-40’lı yaşlarında ailelerinin evine dönmekte bulmuştur. Bu utanç da AKP iktidarına yeter. Öğretmenlerin tamamı, yoksulluk sınırının altında ücret almaktadır” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:25 Ankara Sanayi Odası ile üniversiteler arasında mini MBA sertifika programı işbirliği protokolü imzalandı

  Ankara Sanayi Odası ile üniversiteler arasında mini MBA sertifika programı işbirliği protokolü imzalandı Ankara Sanayi Odası (ASO) ile Başkent, Çankaya ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversiteleri arasında, 'Üniversiteler arası mini MBA Sertifika Programı İşbirliği Protokolü' imzalandı. Programın amacı, sanayide kurumsal perspektifle yönetsel anlayış geliştirmek ve katılımcılara temel yönetim bilgisi, beceri ve yeteneği kazandırmaktır. Programın içeriği ve dersleri üç üniversitenin ortak görüşüyle belirlendi ve programı tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak.

 • 24.11.2023 24 Kas 05:15 Küba'da Filistin'e Destek Yürüyüşü

  Küba'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Küba'da yüzlerce kişi, Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel'in de katılımıyla Filistin'e destek için yürüyüş yaptı. Yürüyüşe, Genç Komünistler Birliği, üniversiteler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar destek verdi.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:27 Isparta'da 1. Turizm ve Gastronomi Fuarı Başladı

  Isparta'da 1. Turizm ve Gastronomi Fuarı Başladı Isparta Valiliği, Isparta Belediyesi, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile üniversiteler ve çeşitli iş ve meslek odalarının katkılarıyla düzenlenen 1. Turizm ve Gastronomi Fuarı başladı. Fuarda birçok firma yer aldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 20:05 Melek Zeynep Bulut'un Açık Yapıt Eseri Görülebilecek

  Melek Zeynep Bulut'un Açık Yapıt Eseri Görülebilecek Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan eseri 'Açık Yapıt', ziyaretçilerin yoğun ilgisi nedeniyle 10 Aralık'a kadar görülebilecek. Eser, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları kapsamında sergilenmeye başlamıştı.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:20 Eskişehir'de Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Uyum Çalıştayı düzenlendi

  Eskişehir'de Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Uyum Çalıştayı düzenlendi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu'nda düzenlenen çalıştayda, Eskişehir Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı kapsamında konu başlıklarına göre ayrılan masalarda uyum eylemleri tartışıldı ve önceliklendirildi. Ayrıca, atık oluşumunu azaltmak için tek kullanımlık malzemeler yerine çevre dostu alternatifler kullanıldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:45 İŞKUR, İş Arayan Gençlere İş Fırsatı Sunmak İçin Stantlar Açacak

  İŞKUR, İş Arayan Gençlere İş Fırsatı Sunmak İçin Stantlar Açacak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), ülke genelinde açacağı stantlarla iş arayan gençlere iş fırsatı sunarak istihdamın artırılmasına destek olacak. İŞKUR, valilik, belediye, üniversite gibi işlek noktalarda stantlar kurarak vatandaşlarla iletişime geçecek ve Kurum hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayacak. Bu sayede İŞKUR'un hizmetlerine daha fazla vatandaşın erişmesi ve iş arayanlar ile açık işlerin eşleştirilmesine katkı sağlanacak.

 • 23.11.2023 23 Kas 00:26 Rektör Kızıltoprak: 'Hedefimiz, uluslararası düzeyde tanınan ve saygın bir üniversite olmak'

  Rektör Kızıltoprak: 'Hedefimiz, uluslararası düzeyde tanınan ve saygın bir üniversite olmak' Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresinin 100 gününü değerlendirdi. Üniversitenin hedefinin uluslararası düzeyde tanınan ve saygın bir üniversite olmak olduğunu belirten Kızıltoprak, eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında rekabetçi ve öncü bir üniversite olma vizyonunu taşıdıklarını söyledi.

 • 22.11.2023 22 Kas 19:10 İklim Değişikliğine Uyum Çalışmalarına Hibe Desteği Sağlanacak

  İklim Değişikliğine Uyum Çalışmalarına Hibe Desteği Sağlanacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar, iklim değişikliğine uyum çalışmalarını desteklemek amacıyla hibe desteği sağlanacağını açıkladı. Yerel ve bölgesel düzeyde iklim değişikliğine uyum kapsamında 6,8 milyon avro hibe verileceği belirtildi. Hibe programı, belediyeler, bölge ve il müdürlükleri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, araştırma kurumları ve toplum temelli kuruluşlara ulaşacak. Ayrıca, şehirlerin iklim değişikliğine karşı dirençli hale gelmesi hedefleniyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:18 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "İHA'lar ve SİHA'lar Akdeniz'in tümünü denetleyebiliyor"

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'İHA'lar ve SİHA'lar Akdeniz'in tümünü denetleyebiliyor' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk Silahlı Kuvvetlerine tahsis edilen havaalanında İHA'lar ve SİHA'larla Akdeniz'in tümünü denetlediğini söyledi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:13 İYTE, Araştırma Üniversiteleri Performans Değerlendirmesinde Başarı Yakaladı

  İYTE, Araştırma Üniversiteleri Performans Değerlendirmesinde Başarı Yakaladı İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenen Araştırma Üniversiteleri 2022 Yılı Performans Değerlendirmesinde, devlet üniversiteleri arasında dördüncü, Ege Bölgesinde ise birinci olma başarısını gösterdi.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:45 Konya'daki Üniversitelerden İsrail Protestosu

  Konya'daki Üniversitelerden İsrail Protestosu Konya'da bulunan 5 üniversitede görevli akademisyenler, cübbeleriyle yaptıkları yürüyüşle İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Grup, sessiz bir şekilde yürüyerek İsrail'i kınadı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:13 DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresini değerlendirdi

  DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresini değerlendirdi Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresinin 100 gününü değerlendirdi. Kızıltoprak, üniversitenin eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında uluslararası düzeyde rekabetçi bir üniversite olma hedefini taşıdıklarını belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:44 DPÜ Rektörü Kızıltoprak, Üniversitenin Vizyonunu Anlattı

  DPÜ Rektörü Kızıltoprak, Üniversitenin Vizyonunu Anlattı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında uluslararası düzeyde rekabetçi, öncü ve saygın bir üniversite olma vizyonunu taşıdıklarını belirtti. Kızıltoprak, üniversitenin hedeflerini ve stratejilerini açıkladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:04 Diş Hekimleri Odası Kayseri Şube Başkanı: Diş hekimliği mesleği tehlike altında

  Diş Hekimleri Odası Kayseri Şube Başkanı: Diş hekimliği mesleği tehlike altında Diş Hekimleri Odası Kayseri Şube Başkanı Umut Kural, diş hekimliği mesleğinin geleceğinin tehlike altında olduğunu söyleyerek, 'Diş hekimleri işsiz beklerken vatandaş dişsiz beklemeye devam ediyor' dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 19:41 ÖSYM Dil Alanında Devrim Niteliğinde Sınavlar Yapacak

  ÖSYM Dil Alanında Devrim Niteliğinde Sınavlar Yapacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Bayram Ali Ersoy, dil alanında devrim niteliğinde sınavlar yapacaklarını ve birkaç dilde farklı becerileri ölçen sınavlar gerçekleştireceklerini açıkladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:51 Türksat AŞ, Kamu-BİB'26-BİMY'30 etkinliğine iletişim sponsoru olarak destek verecek

  Türksat AŞ, Kamu-BİB'26-BİMY'30 etkinliğine iletişim sponsoru olarak destek verecek Türksat AŞ, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenecek Kamu-Bilgi İşlem Birimleri-Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği (Kamu-BİB'26-BİMY'30) Bütünleşik Etkinliği'ne iletişim sponsoru olarak destek vereceğini duyurdu. Etkinlik, kamu ve özel sektör bilişim profesyonellerini bir araya getirecek ve dijital dönüşüm politikaları, siber güvenlik oturumları gibi konuları ele alacak.

 • 21.11.2023 21 Kas 13:04 TurkNet'ten büyük iddia!

  TurkNet'ten büyük iddia! TurkNet CEO'su Cem Çelebiler, "2024'e 1 milyon abonemiz ile giriş yapmayı hedefliyoruz" diyerek yeni hedeflerini açıkladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:46 Çin, Süt Ürünleri Sektöründe Bilimsel ve Teknolojik İnovasyonlara Hız Veriyor

  Çin, Süt Ürünleri Sektöründe Bilimsel ve Teknolojik İnovasyonlara Hız Veriyor Çin Tarım Bilimleri Akademisi (CAAS) Başkan Yardımcısı Sun Tan, Çin'in süt ürünleri sektöründeki bilimsel ve teknolojik inovasyonlara hız verdiğini belirtti. Sun, artan tüketici ihtiyaçlarını karşılamak ve yüksek kaliteli kalkınmayı teşvik etmek amacıyla yapılan çalışmaların önemine vurgu yaptı. CAAS, süt ürünleri sektörü için araştırma ekipleri kurarak süt hayvanları yetiştirme, mera ekimi ve kullanımı, yemleme kontrolü, hastalık önleme ve kontrolü, yeşil ve düşük karbonlu işleme teknolojisi, kalite ve güvenlik izleme ve besin değerlendirme gibi birçok alanda çalışmalar yürütüyor. Ayrıca, süt ürünleri sektöründe bilimsel ve teknolojik inovasyona yönelik ulusal bir birlik kurulmuş ve yüksek kaliteli mandıra mühendisliğine yönelik standartlaştırılmış teknik sistemin uygulandığı işletme sayısı artırılmıştır.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:20 Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İKAF'24 Koordinasyon Toplantısına Katıldı

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İKAF'24 Koordinasyon Toplantısına Katıldı Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı Koordinasyon Toplantısı'na Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi katıldı.

 • 20.11.2023 20 Kas 21:16 İzmir Kısa Film Festivali'nde sinemanın gücü konuşuldu

  İzmir Kısa Film Festivali'nde sinemanın gücü konuşuldu İzmir Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen söyleşide, sinemanın toplumsal katılım ve dönüşüm için gücü tartışıldı. Marmara Belediyeler Birliği Eğitim ve Projeler Uzmanı Nazlıcan Akıcı, Sinemasal'dan İlkay Bilgiç ve Berk Hızlıateş'in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, sinemanın çocuklar ve dezavantajlı bölgelerdeki aileler üzerindeki etkisi vurgulandı. Ayrıca, sosyal demokrat belediyelerin kültür ve sanat politikalarında ortak strateji geliştirmesi gerektiği vurgulandı.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:48 Özbekistan, kalkınmayı yükseköğretim sistemini geliştirerek sağlamayı hedefliyor

  Özbekistan, kalkınmayı yükseköğretim sistemini geliştirerek sağlamayı hedefliyor Özbekistan'da son yıllarda eğitim alanında önemli reformlara imza atılarak ve yükseköğretim sistemi geliştirilerek ülkenin kalkınması hedefleniyor.

Advertisement