Son dakika Utku Çakırözer haberleri, Utku Çakırözer son dakika, son dakika Utku Çakırözer

Son Dakika Utku Çakırözer Haberleri

 • Eskişehir İnönü'de çobanlara yıkım kararı: Çobanlar mağdur
  19 Şub Eskişehir İnönü'de çobanlara yıkım kararı: Çobanlar mağdur

  Eskişehir İnönü ilçesinde çobanların hayvan ağıllarına yıkım kararı verilmesi çobanları mağdur etti. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, çobanlara sahip çıkılması gerektiğini belirterek konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 • Yılmaz Büyükerşen, CHP'yi eleştirdi: 'Bir virüs gibi siyasetle uğraşan insanlar var'
  15 Oca Yılmaz Büyükerşen, CHP'yi eleştirdi: 'Bir virüs gibi siyasetle uğraşan insanlar var'

  Eskişehir'de 25 yıllık belediye başkanlığı döneminin sonuna gelen Yılmaz Büyükerşen, aday tanıtım toplantısında partisi CHP'yi eleştirdi. Büyükerşen, CHP içindeki geçimsizlikler, kıskançlıklar ve iftiraların hala devam ettiğini belirtti. Aday tanıtım toplantısında yerine aday gösterilen Ayşe Ünlüce'ye destek isteyen Büyükerşen, partililere hakkını helal etmeyeceğini söyledi.

 • Utku Çakırözer, 2023 Yılı Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı: '10 Ocak Gazeteciler Günü'nde Türkiye'de Gazeteciler Kara Bir Tabloyla Karşı Karşıya'
  09 Oca Utku Çakırözer, 2023 Yılı Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı: "10 Ocak Gazeteciler Günü'nde Türkiye'de Gazeteciler Kara Bir Tabloyla Karşı Karşıya"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 2023 yılı Basın Özgürlüğü Raporu'nu açıkladı. Çakırözer, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Türkiye'de gazeteciler kara bir tabloyla karşı karşıya. 1 yıl içinde gazeteciler tam 553 kez hakim karşısına çıkarak haberini, sosyal medya paylaşımı savunmak zorunda bırakıldı. Türkiye'de 72 gazeteci gözaltına alınırken bunlardan 27'si yaptıkları haberler nedeniyle tutuklandılar. RTÜK iktidarın sopası olma rolünü 2023'te de oynadı. 59 kez ceza verdi, kanallar karartıldı, milyonlarca maddi para cezası kesildi toplam 6 kanala. Sansür yasası 2023 yılında uygulamaya geçti ve bu yasadan en büyük zararı gazeteciler gördü. 33 gazeteci hakkında 36 soruşturma açıldı. 6 gazeteci gözaltına alındı, bunlardan 4'ü tutuklandı" dedi.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Can Atalay'ın özgürlüğü için çağrıda bulundu
  29 Ara CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Can Atalay'ın özgürlüğü için çağrıda bulundu

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesinin kararları doğrultusunda özgürlüğüne kavuşması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi. Çakırözer, Can Atalay'ın cezaevinde geçirdiği her dakikanın darbenin ağırlaşması olduğunu belirterek, Anayasa Mahkemesinin kararlarına uyulması gerektiğini vurguladı.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, yurt dışında yaşayan Türkleri yok saymamak için çağrıda bulundu
  21 Ara CHP Milletvekili Utku Çakırözer, yurt dışında yaşayan Türkleri yok saymamak için çağrıda bulundu

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, yurt dışında yaşayan Türklerin sorunlarının çözülmesi ve haklarının korunması gerektiğini belirtti. Çakırözer, yurt dışında yaşayan Türklerin getirdikleri araçlar ve telefonlarla ilgili yaşadıkları sorunlara son verilmesi, yurt dışı borçlanmasıyla emekli olanlara tam zamanlı çalışma hakkının tanınması çağrısında bulundu.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, TOKİ mağdurları için iktidara çağrıda bulundu
  08 Ara CHP Milletvekili Utku Çakırözer, TOKİ mağdurları için iktidara çağrıda bulundu

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis'te TOKİ mağdurları için iktidara çağrıda bulundu. Çakırözer, TOKİ'nin ödeme koşullarını değiştirerek dar gelirli vatandaşları mağdur ettiğini belirtti ve verilen sözlerin yerine getirilmesini talep etti.

 • Utku Çakırözer: 'Bu Torbada Gıda Kuyruklarında Bekleyen Dar Gelirliyi Ferahlatacak Hiçbir Şey Yok Çünkü Bu Saray Yönetiminde Tenceresi Boş Milyonları...
  06 Ara Utku Çakırözer: "Bu Torbada Gıda Kuyruklarında Bekleyen Dar Gelirliyi Ferahlatacak Hiçbir Şey Yok Çünkü Bu Saray Yönetiminde Tenceresi Boş Milyonları...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, torba kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda; "Bu torbada asgari ücretlinin geçim derdine çare yok, milyonlarca işçinin alın terinden alınan vergiden indirim yok, 90 bin taşeron emekçimize kadro yok; ücretli, sözleşmeli, kadrolu öğretmen ayrımını ortadan kaldırmak yok, barınamayan, aç kalan üniversite öğrencilerimize tek kuruş destek yok, yıllarca ülkeye hizmet etmiş şimdi açlık sınırında yaşayan '7 bin 500 lira maaşla geçin' dediğiniz 14 milyon emeklimize asgari ücret seviyesinde dahi maaş yok, iş kuyruğu, ucuz ekmek ve gıda kuyruklarında bekleyen dar gelirliyi ferahlatacak hiçbir şey yok çünkü bu saray yönetiminde, bu tek adam yönetiminde cebi boş, tenceresi boş milyonları düşünen kimse yok" dedi.

 • Utku Çakırözer, İki Aylık 'Basın Özgürlüğü Raporunu' Açıkladı: 'Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı'
  04 Ara Utku Çakırözer, İki Aylık "Basın Özgürlüğü Raporunu" Açıkladı: "Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ekim ve kasım aylarına ilişkin hazırladığı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Çakırözer, “Türkiye’de basın özgürlüğü alanında yaşadığımız kara tablo, maalesef ekim kasım aylarında değişmedi. İki ayda tam 144 kez gazeteciler hakim karşısına çıktı. RTÜK yine televizyonlara ceza yağdırdı. Türkiye’de yargıdaki çürümeyi, adliyedeki skandalları, yerel merkezi idaredeki görev suistimalleri, taciz iddialarını haberleştiren gazetecilerin belgeli haberleri maalesef ortak hafızamızdan yok ediliyor erişim engelleriyle. Sansür yasası dediğimiz TCK 217/A maddesinden gazetecilere yönelik soruşturma, gözaltı ve tutuklamalarda olağanüstü artış yaşandı” dedi.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın İsveç'in NATO üyeliği hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi
  30 Kas CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın İsveç'in NATO üyeliği hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi

  Utku Çakırözer, Meclis'in İsveç'in üyelik protokolünü geri çekmesine rağmen Dışişleri Bakanı'nın yabancılara takvim açıklamasını eleştirdi ve Meclis'in iradesine saygı gösterilmesini talep etti.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmamasını eleştirdi
  29 Kas CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmamasını eleştirdi

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki torba yasa görüşmelerinde Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği kararlar doğrultusunda yeni düzenlemeler yapılmasını eleştirdi. Çakırözer, Anayasa Mahkemesi'nin tutukluluğuna ilişkin ihlal kararlarına rağmen cezaevinde olan milletvekillerinin mahkemenin sözünü dinlermiş gibi görünmek çifte standart olduğunu belirtti. Ayrıca, Çakırözer, Anayasa Mahkemesi'nin ifade ve basın özgürlüğü alanında verdiği kararların da uygulanmadığını vurguladı. Çoklu maaş uygulamasına da tepki gösteren Çakırözer, bu uygulamanın son bulması gerektiğini söyledi.

 • Utku Çakırözer, RTÜK'ün 11 Aylık Ceza Karnesini Açıkladı: '11 Ayda 7 Kanala 49 Yaptırım, 22 Milyon Lira Ceza'
  24 Kas Utku Çakırözer, RTÜK'ün 11 Aylık Ceza Karnesini Açıkladı: "11 Ayda 7 Kanala 49 Yaptırım, 22 Milyon Lira Ceza"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda RTÜK’ün 2023 yılında kestiği cezaların tablosunu açıkladı. Çakırözer, “Yılın ilk 11 ayında Halk TV, FOX, TELE 1, Habertürk, Flash Haber, KRT ve TV5'e toplam 49 yaptırım uygulandı. Verilen ceza tutarı tam 22 milyon lirayı geçti. RTÜK'ün görevi sarayın, iktidarın sopalığını yapmak değildir, kendini mahkeme yerine koymak hiç değildir. RTÜK'ün görevi televizyon kanallarını, medyayı karartmak değil, yaşatmaktır, özgürlüğünü korumaktır” dedi.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, İsrail'e karşı caydırıcı yaptırımların hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi
  20 Kas CHP Milletvekili Utku Çakırözer, İsrail'e karşı caydırıcı yaptırımların hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Dışişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde İsrail'e karşı caydırıcı yaptırımların hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Çakırözer, İsrail'e yapılan boykotların etkisiz olduğunu ve bölgesel, küresel birlikteliklerle topluca harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Eskişehir'de Oktoberfest Yasaklaması Eleştirildi
  13 Eki Eskişehir'de Oktoberfest Yasaklaması Eleştirildi

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir'de düzenlenmesi planlanan Oktoberfest'in valilik tarafından yasaklanmasına tepki gösterdi. Çakırözer, Eskişehir'in kültür sanat şehri ve gençlerin şehri olma özelliklerini ortadan kaldıran bu yasağın kabul edilemez olduğunu belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin diğer şehirlerinde de benzer etkinliklerin düzenlendiğine dikkat çekerek valilikten kararın gözden geçirilmesini rica etti.

 • Utku Çakırözer: 'Türkiye ve Uluslararası Aktörler, Daha Fazla Masum İnsanın Ölmemesi İçin Elinden Gelen Gayreti Ortaya Koymalı'
  11 Eki Utku Çakırözer: "Türkiye ve Uluslararası Aktörler, Daha Fazla Masum İnsanın Ölmemesi İçin Elinden Gelen Gayreti Ortaya Koymalı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu'nda; İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalara ilişkin "İktidara yönelik tüm haklı eleştirilerimiz, kaygılarımız baki kalmakla birlikte, Türkiye'nin ve bölge ülkelerinin, uluslararası aktörlerin daha fazla masum insanın ölmemesi için bir an önce ateşkes, bir an önce barış sağlanması için elinden gelen tüm gayreti ortaya koymaları çağrısında bulunuyoruz. Bir kez daha hatırlatmak isterim ki yaşanan tüm bu acıların temelinde Filistin sorununun yetmiş beş yıldır çözülememiş olması yatıyor. O yüzden, ne zaman ki iki devletli çözüme ulaşırız, işte o zaman Filistinlilerin haklı davasını tüm dünyaya kabul ettirmiş oluruz" dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Gezi'nin Ne Olduğunu Hepimiz Biliyoruz.
  04 Eki Utku Çakırözer: "Gezi'nin Ne Olduğunu Hepimiz Biliyoruz.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Gezi'nin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye'nin 79 ilindeki demokratik protestolara tam 2,5 milyon yurttaş katıldı. Bu sayıdan çok daha fazlası sosyal medyada destek verdi. Meclis sıralarında oturan milletvekillerimizin belki yarısı, belki de daha fazlası o gösterilere ya katılmıştır ya da katılmamışsa bile en azından bir kez yurttaşların tepkisinde haklılık payı olduğunu içinden geçirmiştir. Hâl böyleyken şimdi bu 2,5 milyon insanımıza suçlu damgası vurulabilir mi? Milyonlarca üyesi olan bir suç örgütü olabilir mi? Olmaz ama işte, sarayın baskısı altındaki hâkimlere zorla olduruluyor” dedi.

 • Utku Çakırözer İki Aylık Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı: 'Her Alanda Gazetecilerin Görevini Yapması, Halkın Haber Alma Hakkı İçin Çalışması...
  03 Eki Utku Çakırözer İki Aylık Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı: "Her Alanda Gazetecilerin Görevini Yapması, Halkın Haber Alma Hakkı İçin Çalışması...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, kamuoyu ile paylaştığı iki aylık Basın Özgürlüğü Raporu’yla ilgili; "Ağustos, Eylül aylarında 5 gazeteci tutuklandı. 17 gazeteci hakkında dava, soruşturmalar açıldı. Türkiye'de her alanda gazetecinin görevini yapması, halkın haber alma hakkı için çalışması, basın özgürlüğünden faydalanması engelleniyor, engellenmekte. Türkiye'de gerçek bir demokrasi olacaksa işin başı gazetecileri gözaltına almaktan, gazetecileri sorgulamaktan, cezaevine atmaktan vazgeçerek olacaktır" dedi.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, toplu taşıma için ÖTV ve KDV'nin kaldırılmasını ve gelir desteği talep etti
  14 Eyl CHP Milletvekili Utku Çakırözer, toplu taşıma için ÖTV ve KDV'nin kaldırılmasını ve gelir desteği talep etti

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, motorin ve benzin fiyatlarına gelen zamların ardından toplu taşıma araçlarında kullanılan akaryakıtta ÖTV ve KDV'nin kaldırılması ve toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanan 65 yaş üstü yurttaşlar için belediyelere gelir desteğinin verilmesi için TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi verdi.

 • Utku Çakırözer, Alacakları Ödenmediği İçin Eylem Yapan Maden İşçilerini Ziyaret Etti: 'Seçim Zamanı Buraya Gelenler, Gelsinler Yapsınlar Şimdi.
  29 Ağu Utku Çakırözer, Alacakları Ödenmediği İçin Eylem Yapan Maden İşçilerini Ziyaret Etti: "Seçim Zamanı Buraya Gelenler, Gelsinler Yapsınlar Şimdi.

  Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki Yunus Emre Termik Santrali’ni işleten Yıldızlar Holding’e bağlı Doruk Madencilik’te çalışan yüzlerce işçi, ödenmeyen maaş ve alacakları nedeniyle eyleme başladı.  İşçileri ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Seçim zamanı buraya gelip ‘Orada Cumhurbaşkanı Yardımcısı’na övgü düzenler, 6 kişinin işini sen yapıyorsun’ diyenler gelsinler yapsınlar şimdi. Hatırlıyor musunuz o lafları… Sonuna kadar kuruşu kuruşuna bu hakların alınması lazım” dedi.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Sputnik Türkiye'de işten çıkarılan gazetecileri Meclis gündemine taşıdı
  15 Ağu CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Sputnik Türkiye'de işten çıkarılan gazetecileri Meclis gündemine taşıdı

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile Sputnik Türkiye arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alınmasının ardından 24 gazetecinin işten çıkarılmasına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a soru önergesi verdi. Çakırözer, işten çıkarılan gazetecilerin durumunu sorgulayarak, toplu işten çıkarmaların kanunlara uygun olup olmadığını ve Bakanlığın tutumunu sordu. Ayrıca, gazetecilerin sendika hakkının güvence altına alınması için yapılan çalışmaları da sorguladı.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer: AKP'nin İki Yüzlülüğünü Bir Kez Daha Gördük
  09 Ağu CHP Milletvekili Utku Çakırözer: AKP'nin İki Yüzlülüğünü Bir Kez Daha Gördük

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, AKP'nin seçimden önce 'sıfır emisyon' diyerek kampanya yürüttüğünü; seçimden sonra ise kömür santrallerini övdüğünü söyledi. Çakırözer, AKP'nin iki yüzlülüğünü eleştirerek, zeytinyağı dağıtarak şirin görünme girişimlerini reddettiklerini belirtti.

 • Eskişehir'de Depremzedelerden KYK Yurtlarının Boşaltılması İstendi
  30 Tem Eskişehir'de Depremzedelerden KYK Yurtlarının Boşaltılması İstendi

  Eskişehir'de Hızırbey KYK yurtlarında kalan depremzedelerden yurtları boşaltmaları istendi. Depremzedeler, yurttan çıkarılmalarına ilişkin karara tepki gösterdi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, depremzedeleri ziyaret ederek durumu değerlendirdi. Çakırözer, yapılan kararın vicdansızlık ve insafsızlık olduğunu belirtti ve depremzedelerin yurtlarda kalmasına izin verilmesini talep etti.

 • Utku Çakırözer: 'Merdan Karadağ Zindanda, RTÜK Tele1'e Ceza İçin Toplanacak.
  06 Tem Utku Çakırözer: "Merdan Karadağ Zindanda, RTÜK Tele1'e Ceza İçin Toplanacak.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda; “Bugün Merdan Yanardağ zindanda, RTÜK TELE1'e ceza için toplanacak. TELE1 karartılınca, TELE1 kapatılınca ne olacak? Diğer televizyonlara, gazetelere korku salınacak; korku salınsın, sindirilsin ki bu iktidarın yolsuzlukları, kirli pazarlıkları bilinmesin, konuşulmasın isteniyor" dedi.

 • CHP Eskişehir Milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i ziyaret etti
  06 Haz CHP Eskişehir Milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i ziyaret etti

  CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. Milletvekilleri, Eskişehir'in ve Türkiye'nin sorunlarını çözmek için kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceklerini belirterek Büyükerşen'e teşekkür etti.

 • CHP Milletvekili Utku Çakırözer: Seçim sonrası gazetecilere soruşturma ve sansür uygulandı
  01 Haz CHP Milletvekili Utku Çakırözer: Seçim sonrası gazetecilere soruşturma ve sansür uygulandı

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, hazırladığı Mayıs Ayı Basın Özgürlüğü Raporu'nda seçimin hemen ardından bazı televizyon kanallarına ve gazetecilere hem savcılıkların hem de Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) soruşturma, inceleme başlattığına dikkat çekti.

 • Utku Çakırözer: 'İkinci Tura Daha Güçlü Gireceğiz'
  15 May Utku Çakırözer: "İkinci Tura Daha Güçlü Gireceğiz"

  14 Mayıs seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre CHP’den yeniden Eskişehir milletvekili seçilen Utku Çakırözer, "Ortaya çıkan tabloda yeniden güçlü bir kampanya ile biz halkımızı ikna edeceğimize inanıyoruz. Çünkü Türkiye’nin ihtiyacı olan demokrasi, hukuk devleti, Türkiye’nin ihtiyacı olan üreten Türkiye, hakça paylaşan Türkiye hedefinden vazgeçmemiz söz konusu olamaz. O yüzden ikinci tura güçlü bir şekilde gireceğiz" dedi.

 • Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek
  12 Nis Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek

  Bakırköy Cezaevi ve Marmara Cezaevi’ndeki Gezi Davası tutuklularını ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’nin artık insanları düşündüğü için, ifade ettiği için cezaevine atıldığı bir ülke olmamalı. Burada hiçbir belge olmadan, hiçbir somut iddia olmadan, kanıt olmadan haksız hukuksuz yere insanların zindanda tutulması kabul edilemez. 14 Mayıs’ta Türkiye bu hukuksuzluklara artık ‘Dur’ diyecek. İnanıyorum ki, Gezi Davası tutuklularına da 14 Mayıs’ta bahar gelecek” dedi.

 • Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek
  12 Nis Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek

  Bakırköy Cezaevi ve Marmara Cezaevi’ndeki Gezi Davası tutuklularını ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’nin artık insanları düşündüğü için, ifade ettiği için cezaevine atıldığı bir ülke olmamalı. Burada hiçbir belge olmadan, hiçbir somut iddia olmadan, kanıt olmadan haksız hukuksuz yere insanların zindanda tutulması kabul edilemez. 14 Mayıs’ta Türkiye bu hukuksuzluklara artık ‘Dur’ diyecek. İnanıyorum ki, Gezi Davası tutuklularına da 14 Mayıs’ta bahar gelecek” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Engellenen Alan Adı Sayısı 700 Bini Aşmış Durumda.
  06 Nis Utku Çakırözer: "Engellenen Alan Adı Sayısı 700 Bini Aşmış Durumda.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Bu Meclis’ten geçen yasalar kullanılarak ‘erişim engelleri’ adı altında büyük bir sansür döneminden geçilmektedir. Ucu AKP iktidarına uzanan hangi yolsuzluk, rüşvet, usulsüzlük, taciz ve ihmal haberi varsa hepsine erişim engeli getirilmekte. Buradan ilk defa duyuruyorum, bu iktidar tarafından 2021 yılında engellenen alan adı sayısı 575 bin iken bu sayı 2022 yılında 700 bini aşmış durumda. 2021 yılı sonu itibarıyla 150 bin haber linki, 55 bin tweet’ engelli. Bu yapılan sadece sansür değil, aslında Türkiye'nin hafızasının yok edilmesidir. RTÜK bu iktidar döneminde misyonundan saparak iktidarı koruma kollama görevine soyunmuştur. 2022 yılında 505, sadece mart ayında 56 gazeteci hâkim karşısındaydı, 30 gazeteci tutuklandı. Diyarbakır'da tutuklu 16 gazeteci on aydır hâkim karşısına çıkarılmayı bekliyor. İnanıyorum ki Millet İttifakı'nın Meclis çoğunluğunda az önce sıraladığım tüm demokrasi ayıplarını da birlikte ortadan kaldıracağız. 14 Mayıs’ta oluşacak yeni Meclisin ilk görevi ifade ve basın özgürlüğünün Türkiye'de tam anlamıyla sağlanmasını güvence altına almak olacaktır” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Derdiniz Milliyetçilik Falan Değil. Derdiniz Yoksulluk, Pahalılık, Depremzedelerin Çaresizliği Konuşulmasın'
  04 Nis Utku Çakırözer: "Derdiniz Milliyetçilik Falan Değil. Derdiniz Yoksulluk, Pahalılık, Depremzedelerin Çaresizliği Konuşulmasın"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Biz biliyoruz, derdiniz milliyetçilik falan değil. Derdiniz pahalılık, yoksulluk, depremzedelerin çaresizliği konuşulmasın. Ama millet bu oyununuza gelmeyecek” dedi.

 • Utku Çakırözer'den Tuğçe Can'ın Ailesine Ziyaret: '6284'ü Korumalıyız, Güçlendirmeliyiz.
  01 Nis Utku Çakırözer'den Tuğçe Can'ın Ailesine Ziyaret: "6284'ü Korumalıyız, Güçlendirmeliyiz.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’de 3 ay önce öldürülen Tuğçe Can’ın annesi Emine Can’ı ziyaret etti. 11 Nisan’da görülecek duruşmada aileyi yalnız bırakmayacaklarını belirten Çakırözer, “6284 sayılı kanunun harfiyen uygulanması önemlidir. Bu kanunun zayıflatılması, yok edilmesi gibi arayışlara da sonuna kadar herkes karşı. 6284’ü de korumalıyız, güçlendirmeliyiz. İstanbul Sözleşmesi’ni de yeniden hayata geçirerek harfiyen uygulamalıyız” dedi. Anne Emine Can da “Ben 75 gündür yanıyorum, için yanıyor. İstiyorum herkes bize destek olsun, bizim yanımızda olsun” diye konuştu.

 • Utku Çakırözer: '85 Milyon, Milleti Bölen, Ayrıştıran Bu Zihniyete Sandıkta Son Verecek. Yönetenlerin Herkesi Kucakladığı Yeni Türkiye'yi Kuracak'
  29 Mar Utku Çakırözer: "85 Milyon, Milleti Bölen, Ayrıştıran Bu Zihniyete Sandıkta Son Verecek. Yönetenlerin Herkesi Kucakladığı Yeni Türkiye'yi Kuracak"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesindeki taşınmazın, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce Bilecik’in AKP’li İnhisar Belediyesi’ne tahsis edilmesine TBMM’de yaptığı konuşmayla tepki gösterdi. Çakırözer, “21 yıllık AKP iktidarı, son günlerinde dahi Eskişehirimizi ‘Cumhuriyet Halk Partili belediyelere oy verdiler’ diye cezalandırıyor. İş artık şirazesinden çıkmış durumda. 45 gün sonra hem Eskişehirliler hem de 85 milyon, milleti bölen, ayrıştıran bu zihniyete sandıkta son verecek. Yönetenlerin herkesi kucakladığı yeni Türkiye’yi kuracak” dedi.

 • Utku Çakırözer'den RTÜK'ün Verdiği Cezalara Tepki: 'Bu Sansürcü Zihniyete Millet Sandıkta Dersini Verecek'
  23 Mar Utku Çakırözer'den RTÜK'ün Verdiği Cezalara Tepki: "Bu Sansürcü Zihniyete Millet Sandıkta Dersini Verecek"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu'nda; RTÜK’ün televizyon kanallarına verdiği cezalarla ilgili “Seçim döneminde halk gerçekleri duyamasın, iktidar eleştirilmesin diye baskıyı, cezayı artıran bu sansürcü zihniyete sandıkta millet dersini verecek, basın özgürlüğüne, haber alma hakkımıza sahip çıkacak” dedi.

 • Çakırözer: Evi İçin 'Ağır Hasarlı' Raporu Verildiği Halde Depremzedelerin Yardımlara Ulaşamamasının Gerekçesi Nedir
  05 Mar Çakırözer: Evi İçin 'Ağır Hasarlı' Raporu Verildiği Halde Depremzedelerin Yardımlara Ulaşamamasının Gerekçesi Nedir

  Eskişehir’e gelen depremzedeler kendilerini ziyaret eden CHP milletvekili Utku Çakırözer’e, evlerine ağır hasarlı raporu verildiği halde yardımları alamadıklarını belirtti. Önergeyle konuyu Meclis gündemine taşıyan Çakırözer, “Evi için ‘ağır hasarlı’ raporu verildiği halde depremzedelerin bu yardımlara ulaşamamasının gerekçesi nedir” diye sordu.

 • Utku Çakırözer: Depremzede Üniversite Öğrencilerimiz İçin Kapsamlı Bir Yardımlaşma Paketi Derhâl Açıklanmalı, Telefon, Bilgisayar Desteği ve Ücretsiz...
  01 Mar Utku Çakırözer: Depremzede Üniversite Öğrencilerimiz İçin Kapsamlı Bir Yardımlaşma Paketi Derhâl Açıklanmalı, Telefon, Bilgisayar Desteği ve Ücretsiz...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda; “Depremzede üniversite öğrencilerimiz için kapsamlı bir yardımlaşma paketi derhâl açıklanmalı, telefon, bilgisayar desteği ve ücretsiz internet hizmeti sağlanmalı, depremzede öğrencilerimize koşulsuz burs desteği sağlanarak KYK borçları faizsiz ertelenmeli” dedi.

 • Utku Çakırözer'den Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt'a ve Obak'a Teşekkür Ziyareti
  27 Şub Utku Çakırözer'den Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt'a ve Obak'a Teşekkür Ziyareti

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yaşanan deprem felaketinde Hatay Antakya’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’ni (OBAK) ziyaret etti. “Sizinle gurur duyduk, iyi ki varsınız” diyen Çakırözer, OBAK’ın ardından Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u da ziyaret ederek, OBAK’ı kurduğu için teşekkür etti.

 • Eskişehir'de Afet Bölgesindeki İhtiyaçlar ve Son Durum Değerlendirildi
  17 Şub Eskişehir'de Afet Bölgesindeki İhtiyaçlar ve Son Durum Değerlendirildi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer ile deprem bölgesinden dönen belediye personeliyle durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda, bölgedeki acil ihtiyaçlar ve bundan sonraki süreçte yapılacaklarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Utku Çakırözer'den Afet Bölgesindeki Eskişehir Büyükşehir Ekiplerine Destek Ziyareti
  13 Şub Utku Çakırözer'den Afet Bölgesindeki Eskişehir Büyükşehir Ekiplerine Destek Ziyareti

  Hatay’da arama-kurtarma başta olmak üzere birçok konuda faaliyetlerini sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ekiplerini ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yapılan çalışmalar nedeniyle ekiplere teşekkür ederek, “Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Erdoğan'ın 'Basın Her Zamankinden Daha Özgür.
  04 Şub Utku Çakırözer: "Erdoğan'ın 'Basın Her Zamankinden Daha Özgür.

  Hazırladığı Ocak Ayı Basın Özgürlüğü Raporu’nun detaylarını açıklayan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘2023 Türkiye’sinde basın her zamankinden daha özgür. Herkes istediğini yazıp söylemekte’ açıklamasını yaptığı yeni yılın ilk ayında Türkiye’de 40 gazeteci haber ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakim karşısına çıktı, 11 gazeteciye dava açılırken ucu iktidara ulaşan onlarca yolsuzluk ve usulsüzlük haberi ise sansürlendi” değerlendirmesini yaptı.

 • Utku Çakırözer'in Cezaevinde Ziyaret Ettiği Belgesel Yönetmeni Sibel Tekin: 'Karanlıkta Güne Başlamak Nasıl Bir Etki Yaratıyor Onu Aktarmak İstedim...
  23 Oca Utku Çakırözer'in Cezaevinde Ziyaret Ettiği Belgesel Yönetmeni Sibel Tekin: "Karanlıkta Güne Başlamak Nasıl Bir Etki Yaratıyor Onu Aktarmak İstedim...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer; belgesel yönetmeni akademisyen Sibel Tekin’i, Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde ziyaret etti. Çakırözer, Tekin’in kendisine “Yıllardır belgesel çekiyorum. Tarihe not düşebilmek için özellikle toplumsal eylemleri çekiyorum. Bu sefer de sembolik olarak karanlığı yaşadığımız bir dönemde, gerçekte de karanlıkta güne başlamak nasıl bir etki yaratıyor onu aktarmak istedim. Ama kendimi cezaevinde buldum” dediğini aktardı.

 • Utku Çakırözer'den Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği'ne Tepki: 'Türkiye'de İnternet Haberciliği Yok Olma Noktasına Gelecek'
  13 Oca Utku Çakırözer'den Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği'ne Tepki: "Türkiye'de İnternet Haberciliği Yok Olma Noktasına Gelecek"

  Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’nun bugün yapılan olağanüstü toplantısında, gazete ve internet sitelerine resmi ilan ve reklam verilmesinin usul ve esaslarını düzenleyen yönetmelik kabul edildi. Yönetmeliğe tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’de gazetecilik, Türkiye’de internet haberciliği yok olma noktasına gelecek. Dava açılan bir internet sitesine ya da muhabirine dava açılan internet sitelerine anında resmi ilanlarını kesme yaptırımı geliyor. Ayrıca, yine bir muhabiri hakkında dava açılan internet sitesi o muhabirine beş gün içinde işten çıkarmak durumunda olacak” dedi.

 • Utku Çakırözer 2022 Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı: 'Gazeteciler 505 Kez Hakim Karşısına Çıktı, 30 Gazeteci Tutuklandı, 18 Gazeteci Saldırıya...
  10 Oca Utku Çakırözer 2022 Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı: "Gazeteciler 505 Kez Hakim Karşısına Çıktı, 30 Gazeteci Tutuklandı, 18 Gazeteci Saldırıya...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yayınladığı 2022 Basın Özgürlüğü Raporuna göre; 2022’nin hemen hemen her ayında en az 50 gazeteci hâkim karşısına çıkarken, Gezi Davası, 25 Kasım protestoları ile 1 Mayıs gibi 10’dan fazla kitlesel protesto, yürüyüş ve basın açıklamasında 100’ün üzerinde gazetecinin haber takibi engellendi, gazeteciler fiziksel şiddete maruz kaldı. Gazeteciler 505 kez hâkim karşısına çıkarken, 30 gazeteci tutuklandı, 80 gazeteci gözaltına alındı, 18 gazeteci saldırıya uğradı. Gazetelere tazminat cezaları ve tekzip yağdı, televizyon kanalları karartıldı.

 • Utku Çakırözer'den Bik'in Yönetmelik Taslağına Tepki: 'Parası Olan Sermaye Sahipleri Gazetecilik Yapsın, İktidarın Borazanlığını Yapsın Deniliyor'
  06 Oca Utku Çakırözer'den Bik'in Yönetmelik Taslağına Tepki: "Parası Olan Sermaye Sahipleri Gazetecilik Yapsın, İktidarın Borazanlığını Yapsın Deniliyor"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Basın İlan Kurumu’nun (BİK) internet haber sitelerinin reklam ve ilan alma şartlarıyla ilgili hazırladığı yönetmelik taslağına ilişkin “Parası olan sermaye sahipleri gazetecilik yapsın, iktidarın baskısıyla iktidarın borazanlığını yapsın deniliyor. Bu taslakla yapılmak istenen budur. Yapılması gereken ağır kısıtlamaların olmaması, ilan ve reklamların gazetelere, internet sitelerine ve radyo televizyonlara eşit dağıtılmasıdır” dedi.

 • Utku Çakırözer: Seçime 5 Ay Kala Yangından Mal Kaçırır Gibi, Ballı Makamlar Oluşturdukları Bir Vakıf Kuruyorlar
  05 Oca Utku Çakırözer: Seçime 5 Ay Kala Yangından Mal Kaçırır Gibi, Ballı Makamlar Oluşturdukları Bir Vakıf Kuruyorlar

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM'de kabul edilen Antalya Diplomasi Forumu Vakfı Kanunu’na tepki göstererek, “Vatandaş hayat pahalılığı ile mücadele derdine düşmüşken AKP de koltuk derdine düştü. Seçime beş ay kala yangından mal kaçırır gibi, ballı makamlar oluşturdukları bir vakıf kuruyorlar. Dışişleri Bakanlığı’nın adı bile yok. Vakıf yönetimini Cumhurbaşkanı atayacak. Vakıf, nakdi yardım, bağış, yurt içi-yurt dışı menkul ve gayrimenkul toplayacak. Siz Mehmetçik Vakfı ya da Darüşşafaka mısınız da bağış topluyorsunuz? Diplomasi Vakfı’na kim bağış yapacak? Tabii ki vatandaşın vergileriyle beslediğiniz Beşli Çeteler ve ülkelerindeki yolsuzlukları örtmeye çalışan diktatörler para yağdıracak” dedi.

 • Utku Çakırözer'den 'Aralık Ayı Basın Özgürlüğü Raporu': 'Diğer 11 Ay Gibi Gazetecilerin Özgürce Gazetecilik Yapamadığı Bir Ay Olarak Tarihe Geçti'
  03 Oca Utku Çakırözer'den "Aralık Ayı Basın Özgürlüğü Raporu": "Diğer 11 Ay Gibi Gazetecilerin Özgürce Gazetecilik Yapamadığı Bir Ay Olarak Tarihe Geçti"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, aralık ayı Basın Özgürlüğü Raporu’yla ilgili “Aralık ayı da diğer 11 ay gibi gazetecilerin özgürce habercilik yapamadığı, onların ama saldırıyla ama davayla ama tehditle caydırıldığı, korkutulduğu, sindirildiği bir ay olarak maalesef tarihe geçti. 2023 yılının ilk günlerinde en büyük dileğimiz 2022’de, 2021’de yani geçtiğimiz yıllarda yaşanan kara tablonun, sansür tablosunun, baskı tablosunun, yasak tablosunun, tekrarlanmaması” dedi.

 • Utku Çakırözer'den Gezi ve 28 Şubat Davası Sanıklarına Cezaevinde Ziyaret: 'Tamamen Keyfi, Siyasi Bir Şekilde Bu İnsanların Günleri, Ayları, Yılları...
  31 Ara Utku Çakırözer'den Gezi ve 28 Şubat Davası Sanıklarına Cezaevinde Ziyaret: "Tamamen Keyfi, Siyasi Bir Şekilde Bu İnsanların Günleri, Ayları, Yılları...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yılın son gününde Gezi Davası ile 28 Şubat Davası sanıklarını Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Çakırözer, “Tamamen keyfi, siyasi bir şekilde bu insanların günleri, ayları, yılları çalınıyor. Bu hukuksuzluğa artık dur denmesi gerekir. 2023 yılı demokrasi, hukuk, adalet dolu bir yıl olsun diyoruz” dedi. Çakırözer’in cezaevinde ziyaret ettiği Osman Kavala da yolladığı yeni yıl mesajında “Yeni yılda insanların kolayca hapse sokulmadığı, koğuşlarda ölümü beklemediği, sokaklarda kadınların, madenlerde işçilerin katledilmediği bir ülkede özgürlüğü teneffüs edeceğimiz günleri görmeyi diliyorum” ifadelerini kullandı.

 • Utku Çakırözer: Ülkeden Kaçış Olduğunu Biliyorduk, Görüyorduk Ama Böyle Rekor Bir Rakam Beklemiyorduk
  18 Ara Utku Çakırözer: Ülkeden Kaçış Olduğunu Biliyorduk, Görüyorduk Ama Böyle Rekor Bir Rakam Beklemiyorduk

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faruk Kaymakçı’nın Türk vatandaşlarının yıllık 1 milyon olan vize başvurusunun bu yıl 3,5 milyona ulaştığı yönündeki açıklamasına ilişkin, “Ülkeden kaçış olduğunu biliyorduk, görüyorduk ama böyle rekor bir rakam beklemiyorduk. Türkiye’de hem demokratik geri gidiş ve hukuksuzluklar hem de ekonomik yoksulluk karşısında özellikle gençlerimiz ülkeden kaçıyor. Bu rakamların tek sorumlusu, AKP iktidarı ve tüm güçleri elinde toplayan Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam yönetimidir. Bu ayıp onlara aittir” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Tüm Dünyadan İzole Olmasına Rağmen Esad Bile Size Güvenmiyor'
  12 Ara Utku Çakırözer: "Tüm Dünyadan İzole Olmasına Rağmen Esad Bile Size Güvenmiyor"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda; iktidarın dış politikada U dönüşleri yaptığını belirterek, “Tüm bu vicdansız, ahlaksız U dönüşleri saraydaki tek adam ve damat beyin şahsi ihtirasları uğruna tam takır bıraktıkları Merkez Bankamıza 3-5 milyar dolar girsin diye yapılıyor. Bunu belki siz içinize sindirebilirsiniz ama bu millet içine sindiremiyor… Sırada Esad ile el sıkışmak var. Tüm dünyadan izole olmasına rağmen Esad bile size güvenmiyor” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Sivil Toplumu 'Foncu' Diye Suçlayan AKP İktidarı 9 Milyar Euro AB Fonu Kullanmış'
  02 Ara Utku Çakırözer: "Sivil Toplumu 'Foncu' Diye Suçlayan AKP İktidarı 9 Milyar Euro AB Fonu Kullanmış"

  TBMM Genel Kurulu’nda, dün AB’ye aday ülkeler için 2021-2027 yıllarında öngörülen 14 milyar euroluk Katılım Öncesi Yardım Fonları’ndan (IPA) Türkiye’nin yararlanmasına ilişkin anlaşma kabul edildi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, AB fonlarının amacına uygun kullanılmadığını belirterek, “Milyarlarca euro, trilyonlarca lira fon kullanıyorsunuz ama Türkiye AB üyeliğinde ileriye değil geriyi gidiyor…Yargı bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü, bağımsız kurumsal yapılar, güçler ayrılığı ilkesi, denge, denetleme hepsini ayaklar altına aldıktan sonra Avrupa Birliği’nden değil 4 milyar 100 milyar gelse ne yazar” diye konuştu. Çakırözer, ayrıca “Sivil toplumu ‘foncu’ diye suçlayan AKP iktidarı 9 milyar euro AB fonu kullanmış” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Sözleşmeli Erlerimize Verilen Sözler Derhal Yerine Getirilsin, Kadro Hakları Teslim Edilsin'
  01 Ara Utku Çakırözer: "Sözleşmeli Erlerimize Verilen Sözler Derhal Yerine Getirilsin, Kadro Hakları Teslim Edilsin"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözleşmeli personele kadro müjdesi verirken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan sözleşmeli er ve erbaşa verilen memurluk sözü yerine getirilmedi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Sözleşmeli Personel ve Maluller Derneği’ni ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizde ülke güvenliği ve sınır güvenliği için yıllarca hizmet etmiş binlerce kardeşimiz yedi yılın sonunda işsizler. Sosyal güvenceleri yok. Birçoğunun aile birliktelikleri bozulmuş, yuvalar dağılıyor. Sözleşmeli erlerimize verilen sözler derhal yerine getirilsin, kadro hakları teslim edilsin” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Oligarklar, Kara Paracılar ve Uyuşturu Baronları İçin İktidarınız En Güvenli Liman'
  09 Kas Utku Çakırözer: "Oligarklar, Kara Paracılar ve Uyuşturu Baronları İçin İktidarınız En Güvenli Liman"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Dışişleri Bakanlığı’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe görüşmelerinde; Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun milletvekillerine yaptığı sunumunu eleştirerek, “Sayın Bakan siz burada ‘Türkiye Yüzyılı’ derken, insani dış politika derken TBMM, basın açıklaması yapmak isteyen binlerce Alevi yurttaşımıza zehir edildi. Sizin politikalarınız içeride insani değil ki dışarıda olabilsin. ‘Türkiye yatırımcılar için güvenli hale geldi’ diyorsunuz. Hangi yatırımcı? Hangi güven? Sizin güvenli yatırımcı dediğiniz limanlarımızda demirli Rus oligarkların yatları. Evet maalesef kara paracılar için, uyuşturucu baronları için sizin iktidarınızda ülkemiz güvenli liman haline geldi” dedi.

 • Utku Çakırözer 'Basın Özgürlüğü Raporu'nu Açıkladı: 'Gazeteciler Bir Ayda 60 Kez Hakim Karşısına Çıktı'
  06 Kas Utku Çakırözer 'Basın Özgürlüğü Raporu'nu Açıkladı: "Gazeteciler Bir Ayda 60 Kez Hakim Karşısına Çıktı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Ekim 2022 Basın Özgürlüğü Raporu’na göre; ekim ayında gazeteciler, 60 kez hakim karşısına çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı” tanıtım toplantısına muhalif gazetecilerin de çağrılmasının “AKP’nin basın özgürlüğü açılımı” gibi algılandığını hatırlatan Çakırözer, “Ama ekim ayında, Basın Özgürlüğü Raporu’muz ortaya koydu ki Türkiye’de yine basının özgürce çalışmasını kısıtlayan, gazetelere sansür, televizyonlara karartma gibi uygulamalar birbiri ardına geldi” dedi.

 • Utku Çakırözer'den Rus Oligarkların Yatlarına Tepki: 'Bunun Adı Yeni Reza Zarrablar Yaratmaktır'
  27 Eki Utku Çakırözer'den Rus Oligarkların Yatlarına Tepki: "Bunun Adı Yeni Reza Zarrablar Yaratmaktır"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Rus oligarklara ait yatların Türk karasularında bulunmasına TBMM Genel Kurulu’nda tepki gösterdi. Çakırözer, “Biz burada savaşı kınayan bildiriler yayınlayalım, Şentop gitsin Kırım Zirvesi'nde konuşsun, sarayın umurunda değil. Onlar ne yapıyor? Putin'in destekçilerine kol kanat açıyor. Bir de bunun adına ‘tarafsızlık’ diyerek bizi ve dünyayı kandırmaya çalışıyorlar. Tahıl güvenliği için yürütülen diplomasi tarafsızlıktır, önemlidir, değerlidir. Barış için çaba göstermek, ara buluculuk girişimlerinde bulunmak doğrudur ama buradan uyarmak isterim; bu fotoğrafın adı ‘tarafsızlık’ falan değildir. Bu fotoğrafın adı, düpedüz ambargo fırsatçılığıdır, yaptırım fırsatçılığıdır. Bunun adı, yeni Reza Zarrablar yaratmaktır. Bunun adı, yeni ayakkabı kutuları demektir, yeni para sayma makineleri demektir” dedi.

 • Van haberleri! Utku Çakırözer: Sizin Haberden, Enformasyondan Anladığınız, Sadece Saray Propagandası
  12 Eki Van haberleri! Utku Çakırözer: Sizin Haberden, Enformasyondan Anladığınız, Sadece Saray Propagandası

  Van gündem haberi: CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’ndaki ‘sansür yasası’ görüşmeleri sırasında söz alarak, Cumhurbaşkanlığı’nda ‘dezenformasyon ile mücadele birimi’ kurulduğunu söyledi ve bu birimin hazırladığı bir bülteni gösterdi. Çakırözer, “Genel Başkan’ımız ABD’ye gitti. ‘Karşılayan FETÖ’cü’ diye kuyruklu yalan atanları koysanıza bülteninize, koyamazsınız. Sizin haberden, enformasyondan anladığınız, sadece saray propagandası” dedi.

 • Utku Çakırözer'den 'Katar Tezkeresi'ne Tepki: 'Sizin 'Stratejik'ten Anladığınız, İki Ülke Arasındaki İlişki Değil. Katar ile Saray Arasındaki İlişki...
  05 Eki Utku Çakırözer'den 'Katar Tezkeresi'ne Tepki: "Sizin 'Stratejik'ten Anladığınız, İki Ülke Arasındaki İlişki Değil. Katar ile Saray Arasındaki İlişki...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda, 2022 FİFA Dünya Kupası için Katar’a asker gönderilmesine ilişkin tezkerede “Katar ile stratejik ilişkimiz var” denildiğine dikkat çekerek, “Peki Katar ile durum böyle mi? Tezkerede deniyor ki ‘stratejik ilişkimiz var’. Katar’la hangi stratejik ilişki? Çıkın anlatın. Sizin ‘stratejik’ten anladığınız, iki ülke arasındaki ilişki değil. Katar ile saray arasındaki ilişki stratejik” dedi.

 • Utku Çakırözer: İktidar Baskıyı, Sansürü Artıracak Yasalarla Meclis'e Geliyor. Bu Yasanın Bu Şekilde Meclis'ten Geçmesine İzin Vermeyeceğiz
  02 Eki Utku Çakırözer: İktidar Baskıyı, Sansürü Artıracak Yasalarla Meclis'e Geliyor. Bu Yasanın Bu Şekilde Meclis'ten Geçmesine İzin Vermeyeceğiz

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ‘Eylül Ayı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Çakırözer, raporla ilgili değerlendirmesinde, “Türkiye’de gazeteci dövülüyor, gözaltına alınıyor, engelleniyor. Gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştirmesi gereken bu iktidar ise baskıyı, sansürü artıracak yasalarla Meclis’e geliyor. Basın ve milyonlarca vatandaşımız üzerindeki baskıyı, sansürü daha da artıracak bu yasanın bu şekilde Meclis’ten geçmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

 • Utku Çakırözer, Katar Savaş Uçaklarının Türkiye'de Konuşlanmasını Sağlayan Anlaşmayı Değerlendirdi: 'Türkiye'yi Riske Sokacak'
  24 Eyl Utku Çakırözer, Katar Savaş Uçaklarının Türkiye'de Konuşlanmasını Sağlayan Anlaşmayı Değerlendirdi: "Türkiye'yi Riske Sokacak"

  TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Katar savaş uçaklarının Türkiye’de konuşlanabilmesine ilişkin anlaşmanın yürürlüğe girmesi ile ilgili olarak, “AKP iktidarı döneminde, Ege’de silah gücü üstünlüğü anlamında, Türkiye ilk defa Yunanistan’ın gerisine düşmüştür. Şimdi hem böyle bir zafiyete ortak olacaksınız. Ondan sonra da kendinizi savunabilmek için Katar ordusuyla tatbikat yapacaksınız ki Yunanların Rafale’sini öğrenin. Bu büyük bir zafiyettir. Böyle ülke savunması olmaz. O yüzden bu anlaşma her haliyle Türkiye’yi riske sokacak, Türkiye’nin çıkarı olmayan, aslında içinde de belirsizliklerle dolu bir anlaşma” dedi.

 • Utku Çakırözer: Avrupalı Türklere Yönelik Üvey Evlat Muamelesini Sonlandıracağız
  14 Eyl Utku Çakırözer: Avrupalı Türklere Yönelik Üvey Evlat Muamelesini Sonlandıracağız

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Danimarka’da yaşayan Türkler ile bir araya geldi. Çakırözer, “Avrupalı Türklere yönelik bu üvey evlat muamelesini sonlandıracağız. Danimarka’da, Almanya ya da diğer ülkelerde yaşayan vatandaşımızın Türkiye’de sağlık hizmetlerinden yararlandırılmaması kabul edilemez. Türkiye’den emekli olmuş bir kardeşimize ‘Sen artık Avrupa’da çalışamazsın, yoksa maaşını keseriz’ diye zorbalık yapılamaz, hakları gasp edilemez” dedi.

 • Utku Çakırözer: Saray'ın Sopası Haline Dönüşen Bik ve Rtük, Gerçekleri Yazan Gazeteleri, Televizyon Kanallarını Cezalandırmaktan Vazgeçmiyor
  04 Eyl Utku Çakırözer: Saray'ın Sopası Haline Dönüşen Bik ve Rtük, Gerçekleri Yazan Gazeteleri, Televizyon Kanallarını Cezalandırmaktan Vazgeçmiyor

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ‘Ağustos Ayı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Çakırözer, raporla ilgili değerlendirmesinde, “İktidar, seçimler yaklaştıkça çareyi daha fazla baskıda, daha fazla cezalandırmada buluyor. Sarayın sopası haline dönüşen Basın İlan Kurumu (BİK) ve RTÜK, gerçekleri yazan gazeteleri, televizyon kanallarını cezalandırmaktan vazgeçmiyor. Haber takibi yapan gazetecilere yönelik engelleme, gözaltı, soruşturmalar artıyor” dedi.

 • Bakırköy Cezaevi'nde Gezi Tutuklularını Ziyaret Eden Utku Çakırözer: 'Aym ve İstinaf Bu Utanç Verici Hukuksuzluğa Artık Son Vermeli'
  31 Ağu Bakırköy Cezaevi'nde Gezi Tutuklularını Ziyaret Eden Utku Çakırözer: "Aym ve İstinaf Bu Utanç Verici Hukuksuzluğa Artık Son Vermeli"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki Gezi davası tutuklularına yaptığı ziyaretin ardından “AYM ve istinaf mahkemesi bir an önce bu dosyaya bakmalı ki Türkiye bu ayıptan, bu utançtan derhal kurtulabilsin” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'Dışişleri Bakanlığı Vatandaşımızın Büyükelçilik Kapılarındaki Çilesine Son Vermek İçin Gerekli Girişimleri Yapmalı'
  17 Ağu Utku Çakırözer: "Dışişleri Bakanlığı Vatandaşımızın Büyükelçilik Kapılarındaki Çilesine Son Vermek İçin Gerekli Girişimleri Yapmalı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Schengen vizesi alma sürecinde yaşanan sıkıntılarla ilgili “Dışişleri Bakanlığı vatandaşımızın Büyükelçilik kapılarındaki çilesine son vermek için gerekli başvuruları, gerekli girişimleri yapmalı. Şu ana kadar yapılmaması büyük bir ayıptır. Vatandaşımıza karşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve onun vatandaşlarına karşı büyük bir ayıptır. Bu ayıptan artık dönülmelidir. AB nezdinde mutlaka girişimlerde bulunulması ve Schengen vizesi konusunda vatandaşa çektirilen çilenin son bulması gerekir” dedi.

 • Afyonkarahisarlı Esnaf: Fiyatlara Euronun Gücü de Yetmiyor
  08 Ağu Afyonkarahisarlı Esnaf: Fiyatlara Euronun Gücü de Yetmiyor

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde esnafın sorunlarını dinlediler. Çakırözer’in “İşler nasıl” diye sorduğu bir telefoncu, “Artık alım gücü eskisi gibi değil. İnsanlar da şikayetçi bu durumdan. Euronun gücü de yetmiyor. Böyle giderse o da sıkıntı olacak ama yapacak da bir şey yok. Bizim işimiz artık dönmüyor. Açıkça konuşmak gerekirse hep cepten” dedi.

 • Utku Çakırözer: 'İktidar Sahipleri ve Yakınlarıyla İlgili Yolsuzluk ve Rüşvet İddiası Haberlerine Erişim Engelleme Kararları Temmuz Ayına Damga Vurdu'
  05 Ağu Utku Çakırözer: "İktidar Sahipleri ve Yakınlarıyla İlgili Yolsuzluk ve Rüşvet İddiası Haberlerine Erişim Engelleme Kararları Temmuz Ayına Damga Vurdu"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ‘Temmuz Ayı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Raporda “İktidar sahipleri ve yakınlarıyla ilgili yolsuzluk, usulsüzlük, rüşvet iddialarına ilişkin haberlere erişim engelleme kararları temmuz ayına damga vurdu” dendi.

 • CHP'li Çakırözer ve Süllü Hayvan Pazarını Ziyaret Etti, Besici: 'Koyunumu Sattım. Davarım Kaldı, Onları da Satacağım. Ben de Şehre Geleceğim, Açlar...
  08 Tem CHP'li Çakırözer ve Süllü Hayvan Pazarını Ziyaret Etti, Besici: "Koyunumu Sattım. Davarım Kaldı, Onları da Satacağım. Ben de Şehre Geleceğim, Açlar...

  CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Muttalip Mahallesi’nde kurulan Eskişehir Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti. Emirdağlı bir besici Çakırözer ve Süllü’ye, “Ben önce koyunumu sattım. Şimdi 10, 15 davarım kaldı onları da satacağım. Bundan sonra tamam. Ben de şehre geleceğim, açlar kervanına ben de katılacağım” dedi.

 • Utku Çakırözer'den Erdoğan'a 'Suudi Prens' Tepkisi: 'Bu Dönüş Neyin Karşılığında? Tabii Ki Yeşil Dolarlar Milyonluk Swaplar Karşılığında'
  22 Haz Utku Çakırözer'den Erdoğan'a 'Suudi Prens' Tepkisi: "Bu Dönüş Neyin Karşılığında? Tabii Ki Yeşil Dolarlar Milyonluk Swaplar Karşılığında"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Türkiye ziyaretine ilişkin, “Erdoğan ne demişti, hatırlayın, ‘Bu millet enayi değil, hesabı sormasını bilir’, ‘Kaşıkçı'nın katillerinden hesap sormazsak çocuklarımızın yüzüne bakamayız’ demişti. O zaman, Kaşıkçı'nın mahkeme mahkeme adalet arayan kederli nişanlısının ve bu ülkede hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarca insanın sormak hakkı değil mi: Bu dönüş neyin nesi? Neyin karşılığında? Tabii ki yeşil dolarlar, milyonluk swaplar karşılığında” dedi.

 • Utku Çakırözer: 11 Büyükşehir Belediyesinin Kur Farkı Nedeniyle 2022 Bütçelerine Binen Ek Maliyet 30 Milyar Lira
  08 Haz Utku Çakırözer: 11 Büyükşehir Belediyesinin Kur Farkı Nedeniyle 2022 Bütçelerine Binen Ek Maliyet 30 Milyar Lira

  CHP’nin, belediyelerin kur farkı nedeniyle ortaya çıkan kaybının Hazine’den karşılanması için verdiği kanun teklifinin doğrudan gündeme alınması önerisi TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “11 büyükşehir belediyesinin kur farkı nedeniyle 2022 yılı bütçelerine binen ek maliyet 30 milyar lira. Bunun sorumlusu kim? Elbette belediye başkanlarımız değil, ülkeyi beceriksiz, liyakatsiz ellerde krizden krize sürükleyen saray iktidarıdır” dedi.

 • Utku Çakırözer: Dezenformasyonla Mücadele Bahanesiyle Getirilen Kanun Teklifi, Basın ve İfade Özgürlüğünü Kısıtlayacak Bir Çalışmadır
  27 May Utku Çakırözer: Dezenformasyonla Mücadele Bahanesiyle Getirilen Kanun Teklifi, Basın ve İfade Özgürlüğünü Kısıtlayacak Bir Çalışmadır

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, AKP ve MHP tarafından hazırlanan, basına ve sosyal medyaya yönelik yeni düzenlemeler içeren kanun teklifine ilişkin, “Dezenformasyonla mücadele bahanesiyle TBMM’ye getirilen kanun teklifi, Türkiye’de basın özgürlüğünü ve ifade özgürlüğünü kısıtlayacak bir çalışmadır” dedi.

 • Utku Çakırözer, Tutuklu Osman Kavalı'yı Ziyaret Etti: 'Bu Eziyete, Bu Utanca Son Verilmeli'
  21 Nis Utku Çakırözer, Tutuklu Osman Kavalı'yı Ziyaret Etti: "Bu Eziyete, Bu Utanca Son Verilmeli"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Gezi Parkı davası kapsamında tutuklu yargılanan iş insanı Osman Kavala’yı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti. Çakırözer, “Cezaevlerindeki düşünce suçlularının üzerine kilit üstüne kilit vuruluyor. Bu ülkede herkesin düşüncesini özgürce ifade edebilme, adil ve özgürce yaşayabilme hakkı var. Artık Osman Kavala’ya çektirilen eziyete, bu utanca son verilmeli” dedi.

 • CHP'li Çakırözer: 'Zafer Havalimanı Hazine garantisinin eziyetini Eskişehirliler çekiyor'
  06 Nis CHP'li Çakırözer: "Zafer Havalimanı Hazine garantisinin eziyetini Eskişehirliler çekiyor"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Zafer Havalimanı için verilen Hazine garantisinin eziyetini Eskişehirlilerin çektiğini savundu.

 • CHP'li Çakırözer: 'Martta 50 gazeteci hakim karşısına çıktı'
  31 Mar CHP'li Çakırözer: "Martta 50 gazeteci hakim karşısına çıktı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, martta, en az 50 gazetecinin yaptığı haber ve düşüncelerinden dolayı hakim karşısına çıkıp ifade verdiğini söyledi.

 • CHP Eskişehir milletvekilleri Başkan Küpeli'yi ziyaret etti
  29 Mar CHP Eskişehir milletvekilleri Başkan Küpeli'yi ziyaret etti

  Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli'yi CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü ziyaret etti.

 • Çakırözer'den Başkan Küpeli'ye ziyaret
  31 Oca Çakırözer'den Başkan Küpeli'ye ziyaret

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.

 • AK Parti'den CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'e doğal gaz eleştirisi
  15 Oca AK Parti'den CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'e doğal gaz eleştirisi

  AK Parti Eskişehir İl Başkanı Yardımcısı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in kentteki 17 bin 794 hanenin doğal gazının kesildiğine dair açıklamasını eleştirdi.

 • CHP Milletvekillerinden Büyükerşen'e ziyaret
  25 Ağu CHP Milletvekillerinden Büyükerşen'e ziyaret

  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

 • CHP'li Çakırözer: 'Halk TV canlı yayınında gazetecileri, milletvekillerini hedef alan bir saldırı yaşandı'
  06 Ağu CHP'li Çakırözer: "Halk TV canlı yayınında gazetecileri, milletvekillerini hedef alan bir saldırı yaşandı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Halk TV canlı yayınında gazetecileri, milletvekillerini hedef alan bir saldırı yaşandı.

 • CHP'li Çakırözer: 'Gazeteden tasarruf yapmak demek, kültürel birikimi yok etmektir'
  08 Tem CHP'li Çakırözer: "Gazeteden tasarruf yapmak demek, kültürel birikimi yok etmektir"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, gazeteden tasarruf yapmanın, kültürel birikimi, eğitimi ve insanların bilgiyle donatılmasını yok etmek anlamına geleceğini söyledi.

 • Son dakika haberi... CHP'li Çakırözer'den 'otomatik finansal bilgi paylaşımı' kararına tepki Açıklaması
  02 Haz Son dakika haberi... CHP'li Çakırözer'den "otomatik finansal bilgi paylaşımı" kararına tepki Açıklaması

  Son dakika haber... CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, otomatik finansal bilgi paylaşımına ilişkin uluslararası anlaşmanın yürürlüğe girmesine tepki göstererek, "Yurt dışındaki vatandaşımızı, 'Kara listeye girmeyeceğim.

 • TÜRKİYE EVLATLARINA AĞLIYOR. CÜNEYT ÖZDEMİR SORUYOR, NEDEN YAS İLAN EDİLMEDİ?
  16 Şub TÜRKİYE EVLATLARINA AĞLIYOR. CÜNEYT ÖZDEMİR SORUYOR, NEDEN YAS İLAN EDİLMEDİ?

  Destek Olmak İçin > http://bit.ly/cuneytozdemirdestek—Dün yüreklerimizi burkan hadisenin ardından gelen tepkiler ne oldu?

 • CHP'li Çakırözer'den 'Gazeteciler, mahkemelerde haberlerini savunmak zorunda kalıyor' iddiası
  30 Eyl CHP'li Çakırözer'den "Gazeteciler, mahkemelerde haberlerini savunmak zorunda kalıyor" iddiası

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Haber peşinde koşması gereken gazeteciler, mahkemelerde haberlerini savunmak zorunda kalıyor.

 • CHP'li Çakırözer'den, sosyal medyaya ilişkin düzenleme değerlendirmesi Açıklaması
  03 Tem CHP'li Çakırözer'den, sosyal medyaya ilişkin düzenleme değerlendirmesi Açıklaması

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Nefret ve hakareti kabul edemeyiz ama bunu gerekçe gösterip sosyal medyayı kapatmak doğru değildir.

 • CHP'li Çakırözer: 'Mayısta gazeteciler soruşturmalar ve gözaltılarla karşılaştı'
  01 Haz CHP'li Çakırözer: "Mayısta gazeteciler soruşturmalar ve gözaltılarla karşılaştı"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Mayısta, gazeteciler yine soruşturmalar ve gözaltılarla karşılaştı.

Advertisement