Kuzey Ege'de Lodos Fırtınası: 9 Gemi Sığındı, Tekneler Zor Anlar Yaşadı - Son Dakika
Yaşam

Kuzey Ege'de Lodos Fırtınası: 9 Gemi Sığındı, Tekneler Zor Anlar Yaşadı

Kuzey Ege\'de Lodos Fırtınası: 9 Gemi Sığındı, Tekneler Zor Anlar Yaşadı

Kuzey Ege'de akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran lodos fırtınası nedeniyle 9 gemi Edremit Körfezi'ne sığındı. Ayvalık'ta ise Cunda Adasında limanlı özel tekneler ve gezi tekneleri dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı.

28.11.2023 23:39  Güncelleme: 23:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kuzey Ege'de akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran lodos fırtınasının hızı zaman zaman 80 kilometreyi geçerken, çeşitli tonajlarda 9 gemi Edremit Körfezi'ne sığındı. Ayvalık'ta ise Cunda Adasında limanlı özel tekneler ve gezi tekneleri, dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı.

Akşam saatlerinde şiddetini artıran lodos fırtınası Kuzey Ege'de özellikle denizcileri zorluyor. Ayvalık'ta Cunda (Alibey) Adası'nda karaya bağlı olan özel tekneler ve gezi tekneleri oluşan dalgalar nedeniyle zor anlar yaşıyor. Teknelerin dalgalar ile tehlikeli şekilde savrulduğu görüldü.

Öte yandan Kuzey Ege'de deniz trafik verilerine göre, transit geçiş yapan çeşitli tonajlarda 9 yük ve roro gemisi fırtınanın etkisinden kurtulmak için Edremit Körfezi'ne sığındı. Bölgede rüzgarın hızı zaman zaman 80 kilometreyi geçiyor. Rüzgar ile birlikte yoğun sağanak yağışlarda etkili olmaya devam ediyor. Yağış ve rüzgarın sabahın ilk saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Kuzey Ege'de Lodos Fırtınası: 9 Gemi Sığındı, Tekneler Zor Anlar Yaşadı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement