Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Sinop'ta 5 Kilo Ağırlığında Kırlangıç Balığı Yakalandı - Son Dakika

Sinop'ta 5 Kilo Ağırlığında Kırlangıç Balığı Yakalandı

Sinop'ta bir vatandaş Karadeniz'de olta ile 5 kilo ağırlığında kırlangıç balığı yakaladı. Balık tutmayı tutku haline getiren vatandaş, balığın lezzetini ve kalitesini övdü.

Sinop\'ta 5 Kilo Ağırlığında Kırlangıç Balığı Yakalandı
04.10.2023 - 14:06,  Güncelleme: 14:11

Sinop'ta bir devlet kurumunda çalışan Cihan Karataş (37), boş zamanlarında balıkçılık yapıyor. Kendisine ait balıkçı teknesi ile balık avına çıkan Karataş, oltası ile 5 kilo ağırlığında kırlangıç balığı tuttu.

"DAHA ÖNCE DE TUTMUŞTUM"

Balık tutmayı çok sevdiğini söyleyen Karataş, yaptığı açıklamada, "Balık tutmak benim için bir tutku. Bunun için büyük fedakarlık yapıyorum. Balığa çıkacağım zaman çok erken yatıyor, sabah erken saatte tekneye geliyorum, sonrasında da işe gidiyorum. Bunu yapmak, için disiplinli yaşamak gerekiyor. Bugün 5 kiloluk kırlangıç balığı tuttum. Daha önce de bu kiloya yakın bir kırlangıç balığı tutmuştum. Şu an tuttuklarım arasında en ağırı bu" dedi.

Olta ile 5 kiloluk kırlangıç balığı yakalandı

"BUNU KENDİME AYIRDIM"

Kırlangıç balığının etinin çok lezzetli olduğunu söyleyen Karataş, "Bu balık çok lezzetli bir balık eti, çok kaliteli. Bazen tuttuğum balıkları satıyorum, bunu satmak istemedim, kendime ayırmak istedim" diye konuştu.

Olta ile 5 kiloluk kırlangıç balığı yakalandı
Olta ile 5 kiloluk kırlangıç balığı yakalandı
Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Yaşam Sinop'ta 5 Kilo Ağırlığında Kırlangıç Balığı Yakalandı - Son Dakika


Advertisement