19 Mayısa'a 19 Gün Kutlama - Son Dakika

19 Mayısa'a 19 Gün Kutlama

04.05.2012 11:34
19 Mayısa'a 19 Gün Kutlama

Gaziemir ilçesinde tüm bayramları coşkuyla kutlayan, 23 Nisan'da 10 günlük uluslararası şenlik düzenleyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, 19 Mayıs için tek gün değil 19 gün sürecek özel etkinlikler başlattı.

Gaziemir ilçesinde tüm bayramları coşkuyla kutlayan, 23 Nisan'da 10 günlük uluslararası şenlik düzenleyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, 19 Mayıs için tek gün değil 19 gün sürecek özel etkinlikler başlattı.

Gaziemir Belediyesi bu yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı, 19 gün sürecek spor etkinlikleri ile kutluyor. 1 Mayıs'ta başlayan Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Şenliği, 19 gün boyunca her yaştan Gaziemirli'ye hitap eden spor etkinlikleri ile gerçekleştiriliyor. Gaziemir Kent Konseyi ile Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün de işbirliği ile düzenlenen şenlikte, 7'den 70'e profesyonelden amatöre yüzlerce kişi spor yapıyor.

Futbol, voleybol, atletizm, streetball ve masa tenisi turnuvaları ile halk yürüyüşü, egemenlik koşusu ve bisiklet gezisinin düzenleneceği Gençlik ve Spor Şenliği'nde, mahalleler ve okullar arası futbol turnuvaları başladı. Atletizmde ise, ilköğretim ve lise öğrencileri yarışacak. 100 metre koşu, fırlatma topu atma, uzun atlama, 800 metre koşu ve 4x100 ile 4x400 bayrak yarışında, öğrenciler piste ter dökecek. Karşılaşmalar, Gaziemir Şehir Stadı, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu ve ESBAŞ Spor Salonu'nda yapılıyor. Şenlikte, final ve ödül töreni ile Gazi Umur Bey Bisiklet Gezisi 19 Mayıs günü gerçekleştirilecek.

Ulusal bayramların, ortak geçmişimiz ve ideallerimizin simgesi olduğunu belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, ulu önderimizin Türk Gençliği'ne armağan ettiği, tarihimizde kutlanması gereken en önemli günlerdendir. Çünkü 19 Mayıs 1919, Anadolu'da yeni Türk devletinin temellerinin fiilen atıldığı gündür ve Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin başlangıcıdır" dedi. 23 Nisan, 19 Mayıs ve 29 Ekim gibi milli bayramları bugüne kadar hep coşkuyla kutladıklarını anlatan Başkan Şenol, "Son zamanlarda bu bayramlarımız zayıflatılmaya çalışılıyor. Biz, Gaziemir'de bu bayramlarımızı coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

(ÖA)

04.05.2012 11: 13: 27

TSI

NNNN - İZMİR

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel 19 Mayısa'a 19 Gün Kutlama - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement