2. Edebiyat Buluşmaları'nda Usta Kalemler Ağırlandı - Son Dakika
Yerel

2. Edebiyat Buluşmaları'nda Usta Kalemler Ağırlandı

2. Edebiyat Buluşmaları\'nda Usta Kalemler Ağırlandı

Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu tarafından başlatılan Edebiyat Buluşmaları adlı etkinliğin 2’ncisinde usta kalemler Zeynep Aliye, Belkıs Aydın ve Sevtap Ayyıldız okurları ile buluştu.

27.11.2016 15:25

Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu tarafından başlatılan Edebiyat Buluşmaları adlı etkinliğin 2'ncisinde usta kalemler Zeynep Aliye, Belkıs Aydın ve Sevtap Ayyıldız okurları ile buluştu. Öyküye dair her şeyin konuşulduğu söyleşiye, edebiyatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon'da gerçekleştirilen söyleşinin açılış konuşmasını yapan Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Ali Kara, geçen ay başlattıkları Edebiyat Buluşmalarında edebiyata gönül vermiş usta kalemleri ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi. Moderatörlüğünü köşe yazarı Gencer Aytüre'nin yaptığı söyleşide yazarlar Zeynep Aliye, Belkıs Aydın ve Sevtap Ayyıldız öykünün dünü ve bugünü, yazım aşamasında ve sonrasında karşılaştıkları durumları anlatarak, merak edilen soruları cevaplandırdılar. Öykü yazarak kendini bulduğunu anlatan Zeynep Aliye, "Yazmaya ilk özgürleşmek için başladım ve bu süreçte kendimi bulduğumu anladım. Yazmak kendiliğinden gelişen bir süreç. Dışarıdan bu süreci pek fazla bir şeyin etkilemeyeceğini düşünüyorum. Öyküyle yaşamazsanız sizi silkeler atar. Bu edebiyatın her türü için böyledir" dedi.

Etkinliğin sonunda yazarlara teşekkür eden Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, katılımlarından dolayı gecenin hatırası olarak kendilerine plaket takdim etti. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 2. Edebiyat Buluşmaları'nda Usta Kalemler Ağırlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement