72 saat sonra enkazdan çıkartılan kadının ilk isteği eşinin sesini duymak oldu - Son Dakika

72 saat sonra enkazdan çıkartılan kadının ilk isteği eşinin sesini duymak oldu

09.02.2023 12:09

Kahramanmaraş'da ard arda meydana gelen depremler sonrası en çok etkilenen yerlerden biri olan Hatay'da arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. kurtarma ekipleri tarafından Hatay Antakya'da Odabaşı apartmanında kurtarılan kadının ilk isteği eşinin sesini duymak oldu. Kurtarma ekipleri tarafından telefonla ulaşılan ve isminin Abdurrauf olduğu öğrenilen koca kurtarma ekiplerinin telefonu ile eşinin sağ salim enkazdan kurtarıldığını öğrendi.

Kahramanmaraş merkezli ard arda meydana gelen iki deprem sonrası 10 il etkilenmiş ve bir çok bina yıkılmıştı. Depremler sonrası arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Depremin üzerinden günler geçmesine rağmen enkaz altından ümit veren haberler gelmeye devam ediyor.

72 saat sonra enkazdan çıktı ilk isteği eşinin sesini duymak oldu

KOCASININ SESİNİ DUYMAK İSTEDİ

Arama kurtarma ekipleri tarafından yapılan kurtarma çalışmalarında Hatay Antakya'dan bir güzel haber daha geldi. Çalışmalarda Odabaşı apartmanının enkazında bir kadın sağ salim olarak çıkartıldı. enkazdan çıkartılan kadının ilk isteği ismi Abdurrauf olduğu öğrenilen kocasının sesini duymak oldu.

72 saat sonra enkazdan çıktı ilk isteği eşinin sesini duymak oldu

EKİPLER TELEFONLA ULAŞTI

Kurtarma ekipleri tarafından telefonla ulaşılan koca Abdurrauf karısının enkazdan sağ salim kurtarıldığını öğrendi. Telefon konuşmasının ardından rahatlayan kadın, ekipler tarafından hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 51 mahallede sürüyor Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 51 mahallede sürüyor Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 30 mahallede sürüyor Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 30 mahallede sürüyor Sağanak yağış hayatını kurtardı! Binanın yok oluşunu gözyaşlarıyla seyretti Sağanak yağış hayatını kurtardı! Binanın yok oluşunu gözyaşlarıyla seyretti

Son Dakika Yerel 72 saat sonra enkazdan çıkartılan kadının ilk isteği eşinin sesini duymak oldu - Son Dakika


Advertisement