AESOB'a Bağlı Odalarda Başkanlık Seçimi Başladı - Son Dakika
Yerel

AESOB'a Bağlı Odalarda Başkanlık Seçimi Başladı

AESOB\'a Bağlı Odalarda Başkanlık Seçimi Başladı

Antalya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı 76 odada, 3 ay boyunca sürecek olan genel kurullar yapılmaya başlandı.

06.01.2014 15:55  Güncelleme: 15:53

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı 76 odada, 3 ay boyunca sürecek olan genel kurullar yapılmaya başlandı. Seçimler sonucunda 2018 yılına kadar odaları yönetecek başkan ve yönetim kurullarının belirleneceği bildirildi. Yapılan ilk seçimde Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası'nın yeni başkanı 858 oy alan Mahmut Şafak oldu.

İLK SEÇİM YAPILDI

AESOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 yılda bir gerçekleştirilen ve üyelerin oylarıyla oda başkanlarının belirlendiği seçimlerin 3 ay boyunca devam edeceği bildirildi. yapılan seçimlerin ilki olan Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası başkanlığı seçiminde mevcut başkan Mehmet Muammer Ünal'a karşı aday olan Mahmut Şafak 858 oy ile odanın yeni başkanı oldu. Oda yönetiminde Şafak'ın yönetim kurulunda ise Galip Özden, Erdoğan Yıldız, Emin Kaya, Ali Torun, Halis Yapır, Hasan Deveci, Osman Tüter, Ahmet Kök, İdris Karamancı ve Osman Öztürk yer aldı.

ODANIN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

Gazipaşa Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda yapılan seçimlere ise tek aday olarak katılan mevcut başkan Mustafa Şahin, 251 üyenin oyunu alarak yeniden seçildi. Şahin'in yönetim kurulu Hasan Tuncel, Muhsin Yaman, Halil Koç, Mehmet Kılınç, Erbay Çağlar ve Ahmet Tekin'den oluştu. Seçimler sonrası odanın isminde değişikliğe gidilerek odanın yeni ismi "Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası" olarak belirlendi.

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın genel kurulunda da mevcut başkan Hasan Ali Sönmez 446 oy alarak başkanlığı 510 oy alan Mustafa Köse'ye devretti. Köse'nin yönetim kurulu; Levent Sobacı, Muzaffer Kaplan, Bahtiyar Aslan, Kadir Özgün, Serkan Özkurt, Ümmü Şanlı, Ramazan Bucak ve Hasan Özgenç'ten oluştu.

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası'nın Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi'nde yapılan genel kurulunda ise mevcut başkan Sami Dursun Doğan ile Adem Şen ve Alparslan Karagöz başkanlık için yarıştı. Şen 336, Karagöz 476, Doğan da 476 oy aldı. Sonuçlara göre Doğan, yeniden başkan seçildi. Doğan'ın yönetim kurulunda Ali Sarıkaya, Ramazan Kaya, Mustafa Güzel, Mehmet Erdoğan, Nevzat Soydan, Adem Uslu, Orhan Arslan ve Ramazan Erdem yer aldı.

ÜYELERİNİN TAMAMININ OYUNU ALDI

Manavgat Servisçiler Odası'nın seçimlerinde de mevcut başkan Mahir Çınar, üyelerinin tamamının oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Çınar'ın yönetim kurulu, Hasan Özçelik, Alaadin Akça, Ali öz, Hasan Hüseyin Demir, Selçuk Erdem ve Mustafa Aydın'dan oluştu. İl genelindeki diğer odaların seçimlerine devam edileceği bildirildi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AESOB'a Bağlı Odalarda Başkanlık Seçimi Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement