AK Parti Çanakkale Merkez İlçede Adnan Öncü Güven Tazeledi - Son Dakika
Yerel

AK Parti Çanakkale Merkez İlçede Adnan Öncü Güven Tazeledi

AK Parti Çanakkale Merkez İlçede Adnan Öncü Güven Tazeledi

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Kongresinde Adnan Öncü yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

08.01.2012 16:31

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Kongresinde Adnan Öncü yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Kolin Hotel'de düzenlenen kongre divanın oluşturulması ile başladı. 23. Dönem Ak Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku'nun divan başkanlığını yaptığı kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi. Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, partide birlik ve beraberlik ruhunun önemine değinerek, "2012 yılında AK Parti iktidarı ile başlayan değişim sürecinin sonunda bugün ülkemizde ileri demokrasi, milli birlik ve kardeşlik, etnik köken, ırk ve bölge ayrımı yapmadan milletine sahip çıkan, "Milleti yaşat ki, devlet yaşasın" diyen, ülkesini her alanda güçlü kılan, inandığını ve güvendiğini sonuna kadar savunan, geleceğine ve çocuklarının istikbaline güvenen bir AK Parti anlayışı ve dünya lideri Recep Tayip Erdoğan var" dedi.

Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, konuşmasında AK Parti'yi yıpratma çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunarak, "Bizi bu kutlu yolculuktan çevirmek isteyenler, gerek kapatma davaları ile gerek bir gecelik andıçları ve darbe planlarıyla, gerek çeteler kurarak, gerekse 30-40 yıldır devam eden terörü destekleyerek önümüze ne tuzaklar kurarlarsa kursunlar, dik ve onurlu yürüyüşümüzü asla engelleyemezler. Çünkü biz onlar gibi desteğimizi şer odaklarından değil, aziz Türk milletinden alıyoruz" dedi.

Adnan Öncü, konuşmasında yerel yönetim konusundan da bahsederek, "2014 yerel seçimleri yaklaşıyor. Burada bir karar vereceksiniz. ya hizmetlerini sadece belli başlı caddelere yapan, tek işi kaldırım yapmak ve parke döşemek zanneden, yandaşlarına rant ve çıkar sağlamayı görev edinen aciz bir belediyecilik ve geri kalmış bir Çanakkale; ya da çağdaş projeleri ile markalaşmış şehirler oluşturan birçok ilimizde olduğu gibi hizmetleri ile yıldızlaşmış AK Partili bir belediye ile yönetilen modern bir Çanakkale'de yaşamayı seçeceksiniz" dedi.

Ardından AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir bir konuşma yaptı. Kaşdemir partideki birlik ve beraberlik ruhuna dikkat çekerek bunun birçok partide olmadığını söyledi. AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş de yaptığı konuşmada tek adaylı kongrelerde genelde heyecanın ve katılımın az olduğunu belirterek, Çanakkale'deki kongrede tek aday olmasına rağmen bu kadar kalabalık bir ortamın olmasına dikkat çekti. Mehmet Daniş kendisi hakkında bir süre önce çeşitli iddialarda bulunan ÇOMÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir'e de tepki göstererek, "Her zaman yanımızda olan ve entelektüel geçinen birinin böyle bir açıklama yapması düşündürücü" dedi. Ardından AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli bir konuşma yaptı. Tek adayın katıldığı seçim sonunda ise Merkez İlçe Başkanlığına yeniden Adnan Öncü seçildi. Adnan Öncü'nün listesi ise şu isimlerden oluştu: "Adnan Öncü, Engin Sezen, Seyfi Keçili, Gökhan Metin, Vahit Akçalı, Melih Gündoğdu, Yusuf Ertürk, Ali Akçam, Cemal Özağı, Mürşide Karabulut, İsmet Yılmaz, Fahrettin Ovalı, Osman Eltaş, Mehmet Nair, Gültekin Yıldız, Tarkan Özdemir, Erdinç Bezgen, Reşat Tosun, Mustafa Bodur, Zeyyat Volkan Bayram, Serpil Özen, Vahdet Akpınar, İbrahim Bişkin, Hülya Dağcı, Hicran Çubukçu, Nemci Mutlu, Mustafa Erol, Yunus Avcı, Mehmet Ali Kılıçaslan, Faruk Karadağlı. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti Çanakkale Merkez İlçede Adnan Öncü Güven Tazeledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement