Son Dakika Son Dakika Son Dakika
AK Parti Edirne İl Başkanı Kahve Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Edirne İl Başkanı Kahve Açıklaması

AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, partilerinin Edirne'yi önemsediğini ve kentin geleceğiyle ilgili çok büyük planları ortaya koyduğunu belirtti.

AK Parti Edirne İl Başkanı Kahve Açıklaması
03.01.2012 - 15:40,

AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, partilerinin Edirne'yi önemsediğini ve kentin geleceğiyle ilgili çok büyük planları ortaya koyduğunu belirtti.

Kahve, düzenlediği basın toplantısında, AK Parti hükümetinin 10 yıldır ülkeyi yönettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Yerel yönetimler maalesef Edirne'de ağlayarak, şikayet ederek ve mazeret üreterek günlerini geçiriyor. Bizim yerel yönetimlerimiz iktidarla farklı bir partiye mensup olduklarından dolayı sanki Edirne mağdur ediliyormuş gibi, mağdur edebiyatıyla, sürekli mazeret üretiyor. Başta Edirne Belediyesinden olmak üzere belediyelerin de merkezi hükümetten aldıkları ödenekleri açıklamalarını bekliyorum. Edirne, hiçbir dönem olmadığı kadar başbakan ağırlamıştır. Başbakanımız 12 defa Edirne'ye geldi. Bir ay geçmiyor ki bir bakanımız Edirne'ye geliyor. AK Parti, Edirne'yi önemsiyor ve kentin geleceğiyle ilgili çok büyük planlar ortaya koyuyor."

-Gençlik merkezi için 1 milyon lira -

Kahve, Edirne'ye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik merkezi inşa edileceğini ve bunun için de bakanlık tarafından Edirne'ye 1 milyon lira ödenek çıkarıldığını, çok kısa zamanda çok modern bir gençlik merkezinin Edirne'ye kazandırılacağını kaydetti.

Ayrıca, Şükrüpaşa Stadyumu atletizm pistinin bakıma alınacağına dikkat çeken Kahve, Saraçhane Sahası'nda düzenleme yapılacağını ve Lalapaşa'ya da bir spor salonu kazandırılacağını ifade etti.

Kahve, bu arada Edirne'deki 9 köprünün 2012 yılı içerisinde aydınlatılacağını sözlerine ekledi.

Basın toplantısının ardından geçen hafta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılan yeni AK Parti İl Binası gazetecilere tanıtıldı.

- EDİRNE

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel AK Parti Edirne İl Başkanı Kahve Açıklaması - Son Dakika


Advertisement