Son dakika Lalapaşa haberleri, Lalapaşa son dakika, son dakika Lalapaşa

Son Dakika Lalapaşa Haberleri

 • Edirne'de 42 düzensiz göçmen yakalandı
  10:46 Edirne'de 42 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de güvenlik güçlerinin yaptığı çalışmalarda, sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan Fas, Suriye, Filistin, Irak ve Pakistan uyruklu 42 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Edirne'de yaralı şahin tedavi edildikten sonra doğaya bırakıldı
  27 Şub Edirne'de yaralı şahin tedavi edildikten sonra doğaya bırakıldı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde bulunan yaralı bir şahin, tedavi edildikten sonra Edirne Belediyesi Hayvan Barınağı'nda kontrol edildi ve doğaya salındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, çevre, doğa ve hayvanların korunması için çalışmalarına devam ediyor.

 • Edirne'de 11 düzensiz göçmen yakalandı
  27 Şub Edirne'de 11 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yapılan denetimlerde, Afganistan ve Pakistan uyruklu 11 düzensiz göçmen yasa dışı yollarla yurda girdikleri tespit edilerek yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Edirne Valisi, Taşlımüsellim ve Sarıdanişment köylerindeki vatandaşlarla bir araya geldi
  24 Şub Edirne Valisi, Taşlımüsellim ve Sarıdanişment köylerindeki vatandaşlarla bir araya geldi

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Lalapaşa ilçesine bağlı Taşlımüsellim ve Sarıdanişment köylerinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Sezer, köylere yapılan sıcak asfalt yol çalışmaları, tarımsal sulama ve diğer yatırımlar hakkında değerlendirmede bulundu. Sıcak asfalt çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Vali Sezer, Taşlımüsellim - Sarıdanişment arasında yer alan 6.2 kilometrelik köy yolunda da incelemede bulundu. İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Sezer, ihtiyaç duyulan köy yollarında sıcak asfalt çalışmalarının yapılacağını belirtti.

 • Edirne İl Özel İdaresi, köy yollarını sıcak asfaltla buluşturuyor
  21 Şub Edirne İl Özel İdaresi, köy yollarını sıcak asfaltla buluşturuyor

  Edirne İl Özel İdaresi, köy yollarını uzun ömürlü ve konforlu sıcak asfaltla buluşturmaya devam ediyor. Yol yapım ekipleri, Süloğlu ile Tatarlar köyü arasında 1,5 kilometrelik yolda sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalar, Lalapaşa ilçesine bağlı Süleymandanişment ve Sarıdanişment köyleri arasındaki 2 kilometrelik yolda devam edecek.

 • Edirne'de 11 düzensiz göçmen yakalandı
  17 Şub Edirne'de 11 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de, yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 11 düzensiz göçmen, Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Lalapaşa ilçesinde Afganistan ve Pakistan uyruklu olan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Çömlekköy Barajı, Edirne'nin tarımsal sulama kapasitesini artıracak
  16 Şub Çömlekköy Barajı, Edirne'nin tarımsal sulama kapasitesini artıracak

  AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile görüşerek Çömlekköy Barajı'nın 22,5 milyon metreküp su kapasitesine sahip olduğunu ve 56 bin 500 dekar tarım arazisini sulayacağını ifade etti. Aksal, projenin Edirne ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Ayrıca, Lalapaşa ilçesindeki kapalı sistem sulama projesi için de sözleşmelerin imzalandığını belirtti.

 • Edirne Valisi Lalapaşa'da sulama projeleriyle 15 bin dekar tarım arazisi sulanacak
  14 Şub Edirne Valisi Lalapaşa'da sulama projeleriyle 15 bin dekar tarım arazisi sulanacak

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Lalapaşa ilçesindeki sulama projeleriyle 15 bin dekar tarım arazisinin suyla buluşacağını açıkladı. Lalapaşa 1 ve Lalapaşa 2 göletlerinin sulama hatları için sözleşme imzalandığını belirten Vali Sezer, projenin tamamlanmasıyla 15 bin dekar alanın kapalı sistem şebekeyle sulanacağını ifade etti. Vali Sezer, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve bakanlık yetkililerine teşekkürlerini iletti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Edirne'de belediye başkan adaylarını tanıttı
  08 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Edirne'de belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Edirne'de Cumhur İttifakı'nın ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Kandemir, Edirne'ye daha fazla hizmet etmek istediklerini ve 2024'te şehri gerçek belediyecilikle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Adaylar da Edirne'yi kalkındırmak, birlik ve beraberlik içinde güzelleştirmek için çalışacaklarını ifade etti.

 • Edirne'de jandarma ekiplerince okul servisleri denetlendi
  08 Şub Edirne'de jandarma ekiplerince okul servisleri denetlendi

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı trafik jandarması, can ve mal kayıplarının engellenmesi amacıyla okul servis araçlarını denetledi. Sürücüler trafik kuralları ve yol güvenliği konusunda bilgilendirildi.

 • Tip2 Diyabetli Sporcunun Başarısı: Mezopotamya Yarı Maratonu'nda 1'inci
  07 Şub Tip2 Diyabetli Sporcunun Başarısı: Mezopotamya Yarı Maratonu'nda 1'inci

  Mardin'de düzenlenen Mezopotamya Yarı Maratonu'nda tip 2 diyabet hastası olan Özcan Bos, 21 km yaş grubunda birinci oldu. Bos, şeker hastalığıyla yüzleştikten sonra koşuya başladığını ve hedefinin İstanbul Yarı Maratonu'nda kendi yaş grubunda ilk üçe girmek olduğunu belirtti. Koşu serüveninde ailesinin ve çevresinin desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Bos, sağlığı el verdiği sürece koşmaya devam etmek istediğini ifade etti.

 • Edirne'de Bulgar polisini öldüren sanığa müebbet hapis cezası
  06 Şub Edirne'de Bulgar polisini öldüren sanığa müebbet hapis cezası

  Edirne'nin Hamzabeyli Sınır Kapısı yakınlarında, sınır bölgesinde açılan ateş sonucu Bulgar polisi Petır Dimitrov Bıçvarov'un öldüğü olaya ilişkin görülen davada, tutuklu sanık Engin Erguvan müebbet ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kardeşi Mustafa Erguvan ise beraat etti.

 • Edirne'de Bulgar polisini öldüren sanığa müebbet hapis cezası
  06 Şub Edirne'de Bulgar polisini öldüren sanığa müebbet hapis cezası

  Edirne'nin Hamzabeyli Sınır Kapısı yakınlarında Bulgar polisi Petır Dimitrov Bıçvarov'u öldüren Engin Erguvan, müebbet ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kardeşi Mustafa Erguvan ise beraat etti. Mahkeme kararı, ailenin adaletin tecelli ettiği şeklinde değerlendirdiğini belirtti.

 • Depremzede Şengül Tatar, Edirne'de Yöresel Lezzetlerin Satışını Sürdürüyor
  05 Şub Depremzede Şengül Tatar, Edirne'de Yöresel Lezzetlerin Satışını Sürdürüyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ailesiyle birlikte Hatay'dan Edirne'ye yerleşen Şengül Tatar, sosyal medya üzerinden yaptığı yöresel lezzetlerin satışını Edirne'de de devam ettirerek ev ekonomisine katkı sağlıyor. Depremzede ailelerin dayanışması ve vatandaşların desteğiyle yaralarını sarmaya çalışan Tatar, Lalapaşa ilçesinde pazarda tezgah açarak satış yapıyor ve siparişleri kapılarına kadar bırakıyor. Şengül Tatar, işlerinin ilerlemesi durumunda bir iş yeri açmayı düşünüyor.

 • Edirne'de jandarma ekipleri vatandaşlara eğitim veriyor
  05 Şub Edirne'de jandarma ekipleri vatandaşlara eğitim veriyor

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri, Uzunköprü ilçesine bağlı köylerde hırsızlık, dolandırıcılık ve saadet zinciri sistemi dolandırıcılığı konularında vatandaşlara bilgi verirken, Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi soba zehirlenmelerine karşı köylerde bilgilendirme çalışması yaptı. Trafik Jandarması ise Havsa ilçesinde trafik kuralları hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

 • Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne OSB'yi ziyaret etti
  01 Şub Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne OSB'yi ziyaret etti

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret ederek fabrikalarda incelemede bulundu ve üretim faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı. Sezer, yetkililerle görüşerek yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ziyaretine Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz, Edirne OSB Müdürü Murat Ilıcak ve firma yetkilileri de eşlik etti.

 • Edirne'de Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi İçin Verilen 'ÇED Gerekli Değildir' Raporının İptali Temyiz Edildi
  29 Oca Edirne'de Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi İçin Verilen 'ÇED Gerekli Değildir' Raporının İptali Temyiz Edildi

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde bulunan Vaysal köyünde yapılması planlanan kalker ocağı ve faaliyette olan kırma eleme tesisine Edirne Valiliği tarafından verilen 'ÇED gerekli değildir' raporunun iptaline karşı yapılan temyiz başvurusu, Danıştay 4. Dairesi tarafından reddedildi. Köy halkı, yapılan açıklamada, mahkeme kararlarıyla onaylanan iptal kararının uygulanmasını ve kalker ocağı ile kırma eleme tesisinin derhal kapatılmasını talep etti.

 • Saadet Partisi, yerel seçimlerde şehirleri daha yaşanabilir hale getirmeyi hedefliyor
  26 Oca Saadet Partisi, yerel seçimlerde şehirleri daha yaşanabilir hale getirmeyi hedefliyor

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, yerel seçim hazırlıklarını sürdürdüklerini ve şehirleri daha yaşanabilir hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Arıkan, Milli Görüş prensiplerini seçmenlerle paylaşacaklarını ve en iyi sonucu elde etmek için gayret göstereceklerini belirtti. Partinin Edirne belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • Edirne'de Kaçak Kazı Yapan 4 Şüpheli Gözaltına Alındı
  25 Oca Edirne'de Kaçak Kazı Yapan 4 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde, kaçak kazı yapan 4 şüpheli jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Şüpheliler gözaltına alınırken, kazı aletlerine ve bir otomobile el konuldu.

 • MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu
  21 Oca MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu

  MHP, biri il ve 54'ü ilçe olmak üzere toplam 55 belediye başkan adayını daha duyurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Düzce adayının Yılmaz Eser olduğunu açıkladı. Parti daha önce 220 belediye başkan adayını duyurmuştu.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı
  21 Oca MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, MHP'nin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda seçimlerde 7. etap olarak adaylıkları kesinleşen 1 il ve 54 ilçe belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 aday yayımlandı.

 • Edirne'de etkili olan kar, buğday üreticilerinin yüzünü güldürdü
  21 Oca Edirne'de etkili olan kar, buğday üreticilerinin yüzünü güldürdü

  Edirne'de etkili olan kar, buğday üreticilerinin yüzünü güldürdü. Kuraklık sonrası karla kaplanan buğday tarlaları çiftçiler tarafından sevinçle karşılandı. Kar yağışı buğdayın gelişimi için faydalı olup, toprağın nemli kalmasını sağlıyor ve bitkiyi besliyor. Üreticiler, karın bereket getireceğini umut ediyor.

 • Edirne'de kar yağışı
  20 Oca Edirne'de kar yağışı

  Edirne merkezde karla karışık yağmur görülürken, Balkanlara yakın sınır köylerde ise kar yağışı etkili oluyor. Lalapaşa ilçesine bağlı Hamzabeyli köyünde ve rakımı yüksek köylerde kar yağışı etkili oluyor. Hava sıcaklığının 2 derece olduğu kentte yağışın gece saatlerinde etkisini artırması bekleniyor.

 • Edirne'de jandarma ekipleri köy halkını siber suçlara karşı bilgilendirdi
  18 Oca Edirne'de jandarma ekipleri köy halkını siber suçlara karşı bilgilendirdi

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Lalapaşa ilçesine bağlı köylerde yaşayan vatandaşları siber suçlar konusunda bilgilendirerek dikkatli olmaları konusunda uyardı. Eğitimler kapsamında siber farkındalık, güvenli internet kullanımı, tarım aleti dolandırıcılığı ve sosyal medya kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı ve görsel içerikli broşürler dağıtıldı.

 • Edirne'de jandarma ekipleri bilgilendirme faaliyetine devam ediyor
  18 Oca Edirne'de jandarma ekipleri bilgilendirme faaliyetine devam ediyor

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Lalapaşa ve Uzunköprü ilçelerinde vatandaşları siber dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirdi. Ayrıca, Çöpköy Ortaokulu'nda öğrencilere zararlı alışkanlıklardan korunma ve 112 ihbar hattının doğru kullanımı hakkında bilgiler aktarıldı. Süloğlu ilçesi ve bazı köylerde ise hayvan yetiştiriciliği yapan çobanlara hayvan hastalıkları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verildi.

 • Edirne'de Jandarma Vatandaşları Bilgilendiriyor
  17 Oca Edirne'de Jandarma Vatandaşları Bilgilendiriyor

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, KADES uygulamasının tanıtılması ve bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor. Uzunköprü'de aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgi veren ekipler, KADES uygulamasının amaçlarını ve kullanımını anlattı. Lalapaşa ilçesinde ise zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı. Jandarma ekipleri, vatandaşlara bilgilendirici broşürler de dağıttı. Bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceği belirtildi.

 • Edirne Valisi Yunus Sezer, sınır hattında görevli güvenlik güçlerini ziyaret etti
  15 Oca Edirne Valisi Yunus Sezer, sınır hattında görevli güvenlik güçlerini ziyaret etti

  Edirne Valisi Yunus Sezer, hudutta görev yapan jandarma ve piyade birlikleri ile bir araya gelerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarete 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz ve İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber de katıldı.

 • Edirne'de tır ile hafif ticari araç çarpıştı: 2 yaralı
  13 Oca Edirne'de tır ile hafif ticari araç çarpıştı: 2 yaralı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, tır ile hafif ticari araç çarpıştı. Kazada, araçta bulunan 2 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Tır sürücüsü ise jandarma karakoluna götürüldü.

 • Erzurum Polisi Vatandaşları Dolandırıcılığa Karşı Uyarıyor
  09 Oca Erzurum Polisi Vatandaşları Dolandırıcılığa Karşı Uyarıyor

  Erzurum Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları dolandırıcılık konusunda bilinçlendirmek amacıyla broşür dağıtımı yapıyor. Yakutiye İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında toplam 150 broşür ve 6 afiş dağıtımı gerçekleştirildi.

 • Edirne'de köylüler kalker ocağı projesine itiraz etti
  03 Oca Edirne'de köylüler kalker ocağı projesine itiraz etti

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesi Vaysal köylüleri, kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına itiraz etti. Edirne İdare Mahkemesi, kararı iptal etti. Firma, kapasite artışı için yeniden ÇED başvurusu yaptı.

 • Edirne'de Kalker Ocağı Projesine İtiraz
  03 Oca Edirne'de Kalker Ocağı Projesine İtiraz

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde Vaysal köyünde yapılması planlanan kalker ocağı projesine verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına köylüler itiraz etti. İtirazlar sonucunda proje için 2 kez yürütmeyi durdurma kararı alındı. Ancak firma, eksiklikleri giderdiğini belirten bir raporla tekrar başvuruda bulundu ve valilik 'ÇED gerekli değildir' kararı verdi. Köylüler ve sivil toplum kuruluşları ise karara itiraz etmek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne başvurdu.

 • Edirne'de market hırsızlığı yapan 2 şüpheli yakalandı
  02 Oca Edirne'de market hırsızlığı yapan 2 şüpheli yakalandı

  Edirne Lalapaşa İlçe Jandarma Komutanlığı, bir markette meydana gelen hırsızlık olayının ardından yapılan araştırma sonucunda, çalıntı malzemelerin yabancı uyruklu 2 şüpheli tarafından çalındığını tespit etti. Şüpheliler, üzerlerindeki çalıntı malzemeler ile yasadışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışırken jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Çalınan malzemeler sahibine teslim edilirken, şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Edirne İl Genel Meclisi'nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Üyeleri Seçildi
  02 Oca Edirne İl Genel Meclisi'nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Üyeleri Seçildi

  Edirne İl Genel Meclisi ocak ayı birleşiminde, merkez ve 8 ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının mütevelli heyetlerine üye seçimi yapıldı. Seçim sonucunda, her ilçede ikişer üye belirlendi.

 • Edirne'de marketten hırsızlık yapan 2 yabancı uyruklu yakalandı
  02 Oca Edirne'de marketten hırsızlık yapan 2 yabancı uyruklu yakalandı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde bulunan bir marketten çalınan 12 bin lira değerindeki malzemelerin yabancı uyruklu 2 şüpheli tarafından çalındığı tespit edildi. Jandarma ekipleri, şüphelileri yakalayarak gözaltına aldı. Çalınan malzemeler sahibine teslim edildi.

 • Edirne'de 15 düzensiz göçmen yakalandı
  31 Ara Edirne'de 15 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de, yurda yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 15 düzensiz göçmen, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Kent merkezi ile Keşan ve Lalapaşa ilçelerinde yapılan denetimlerde göçmenler tespit edildi ve İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı
  21 Ara Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı

  Edirne'de jandarma ekipleri, Lalapaşa'da aile içi şiddetle mücadele ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme çalışması yaptı. Ekipler, aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgi verdi, KADES uygulamasının amaçları ve kullanımını anlattı. Vatandaşlara bilgilendirici broşürler de dağıtıldı. Kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla bilgilendirme çalışmaları devam edecek.

 • Edirne'de beklenen kar yağışı başladı
  16 Ara Edirne'de beklenen kar yağışı başladı

  Edirne'nin sınır bölgesine yakın olan köylerinde sabaha karşı başlayan kar yağışı etkisini sürdürürken, yüksek kesimler kısa sürede beyaza büründü. Kentte iki gündür devam eden sağanak yerini karla karışık yağmura bıraktı. Lalapaşa ilçesine bağlı Hamzabeyli, Vaysal, Kalkansöğüt ve diğer yakın köylerde etkili olan kar, köylüleri de sevindirdi.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Edirne'de Bulgar polisini öldüren sanık içkili olduklarını öne sürdü
  14 Ara Edirne'de Bulgar polisini öldüren sanık içkili olduklarını öne sürdü

  Edirne'nin Hamzadere Sınır Kapısı yakınlarında Bulgar polisini öldüren sanık, tutuklu yargılandığı davanın duruşmasında olay günü içkili olduklarını öne sürdü. Bulgaristan İçişleri Bakanı Kalin Stoyanov ise Türkiye'deki savcılara ve adalete inandığını belirterek, Türkiye ve Bulgaristan arasında güzel ortak çalışmalar olduğunu söyledi.

 • Edirne'de Bulgar polis memurunun öldürülmesi davası sürüyor
  14 Ara Edirne'de Bulgar polis memurunun öldürülmesi davası sürüyor

  Edirne sınırında Bulgar polis memurunun silahla öldürülmesine ilişkin 2 sanığın yargılanması devam ediyor. Duruşmada, tutuklu sanık E.E. ile sanık avukatları, ölen Bulgar polisi P.D.B'nin yakınları ile olay sırasında yanında olan meslektaşı R.R. katıldı. Adli kontrol kararı bulunan diğer tutuksuz sanık M.E. ise duruşmaya katılmadı. Bulgaristan İçişleri Bakanı Kalin Stoyanov da duruşmayı salondan izledi.

 • Edirne'de 20 Ton Sahte Gübre Ele Geçirildi
  12 Ara Edirne'de 20 Ton Sahte Gübre Ele Geçirildi

  Edirne'de jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda Lalapaşa ilçesinde bir kamyonda yapılan aramada 20 ton sahte gübre ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şüpheli hakkında adli tahkikat başlatıldı.

 • Edirne Valisi Sezer ziyaretlerini sürdürüyor
  09 Ara Edirne Valisi Sezer ziyaretlerini sürdürüyor

  Edirne Valisi Yunus Sezer ziyaretlere devam ediyor.

 • Kızılay, Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda Tır Sürücülerine İkram Yaptı
  08 Ara Kızılay, Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda Tır Sürücülerine İkram Yaptı

  Türk Kızılay Edirne Şubesi ekipleri, Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda sırada bekleyen tır sürücülerine çeşitli ikramlarda bulundu. İhraç yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek bekleyen tır sürücülerine Kızılay ekipleri yiyecek ve içecek dağıttı. Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz da sınır kapısında sırada bulunan şoförler ile görüşerek, ihtiyaç ve isteklerini dinledi. Sürücüler yapılan ikram nedeniyle ekiplere teşekkür etti.

 • Edirne'de Büyüköğünlü Göleti ile tarım arazileri suyla buluşacak
  06 Ara Edirne'de Büyüköğünlü Göleti ile tarım arazileri suyla buluşacak

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde inşa edilen Büyüköğünlü Göleti, son dönemdeki yağışlarla su tutmaya başladı. 4 bin dönüm tarım arazisini sulama imkanına kavuşturacak olan gölet, bölge çiftçilerine büyük katkı sağlayacak.

 • Edirne'de 14 düzensiz göçmen yakalandı
  03 Ara Edirne'de 14 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de yapılan denetimlerde yurda yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 14 düzensiz göçmen tespit edildi. Yakalanan göçmenler İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Mahkemenin 2 kez reddettiği kalker ocağına yeniden verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına tepki
  02 Ara Mahkemenin 2 kez reddettiği kalker ocağına yeniden verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına tepki

  EDİRNE'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal köyünde, tamamı ormanda ve su kaynağına 400 metre mesafede yapılması planlanan kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına itiraz eden köylüler, iki kez yürütmeyi durdurma kararı aldırdı.

 • AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz'ı ziyaret etti
  28 Kas AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz'ı ziyaret etti

  AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz'ı ziyaret ederek ilçede gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Kaymakam Ayaz, ziyaretlerinden dolayı Aksal'a teşekkür ederek, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Yağmur ve kar çiftçinin yüzünü güldürdü
  26 Kas Yağmur ve kar çiftçinin yüzünü güldürdü

  Edirne'de etkili olan kar yağışı, çiftçiye umut, tarlalara can suyu oldu. Son yılların en kurak döneminin yaşandığı Edirne'de yağmurların ardından gelen kar yağışı, çiftçiye umut tarlalara can suyu oldu. Yağışlar, uzun süren kuraklığın ardından ürününü eken çiftçi için adeta 'can suyu' oldu. Çiftçiler, yağışların bir süre daha sürmesini umut ediyor.

 • Edirne'de kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu
  26 Kas Edirne'de kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu

  Edirne'nin rakımı yüksek köylerinde etkili olan kar yağışı kartpostallık görüntüler oluştururken, köyde yaşayan vatandaşlar ise kartopu oynayarak doyasıya eğlendi.

 • Kuraklığın vurduğu Trakya bu kez karla kaplandı
  26 Kas Kuraklığın vurduğu Trakya bu kez karla kaplandı

  Trakya'nın yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren hafif kar yağışı başladı. Edirne'nin Bulgaristan'a sınır köyleri kar ile beyaza büründü. Kuraklığın hakim olduğu bölgede yağan kar, üreticileri sevindirdi.

 • Edirne'de 36 kaçak göçmen tırdan ihbar edildi
  24 Kas Edirne'de 36 kaçak göçmen tırdan ihbar edildi

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde bulunan Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda bir tırın dorsesinde çok sayıda göçmen olduğu ihbarı üzerine yapılan aramada 36 kaçak göçmen tespit edildi. Göçmenlerin havasızlıktan bitkin düştükleri görülerek sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Göçmenlerin hayati tehlikelerinin olmadığı belirlendi ve şüpheli tır sürücüsü gözaltına alındı.

 • Edirne Valisi Yunus Sezer köy ziyaretlerine devam ediyor
  24 Kas Edirne Valisi Yunus Sezer köy ziyaretlerine devam ediyor

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Lalapaşa ilçesine bağlı Doğanköy'deki düğün salonunda köy muhtarları ile bir araya geldi. Sezer, muhtarlardan gelen talepleri dinleyip not aldı ve daha önce yapılan toplantılarda ele alınan konularla ilgili çalışmaları değerlendirdi. Sezer, ilçelerde yapılan toplantılarda muhtarlardan gelen taleplerin yüzde 95'inin tamamlandığını belirtti ve bazı taleplerin 2024 programına alındığını söyledi. Toplantıya Edirne Vali Yardımcısı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Lalapaşa Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı ve kurum müdürleri de katıldı. Ayrıca, çeşitli köylerde yapılan çalışmalar da açıklandı.

 • Edirne'de 15 düzensiz göçmen yakalandı, insan kaçakçılığı iddiasıyla 2 şüpheli tutuklandı
  22 Kas Edirne'de 15 düzensiz göçmen yakalandı, insan kaçakçılığı iddiasıyla 2 şüpheli tutuklandı

  Edirne'de, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri göçmen kaçakçılığıyla mücadele kapsamında Havsa ve Lalapaşa ilçelerinde durumundan şüphelendikleri iki aracı durdurdu. Araçlarda yapılan aramada Pakistan ve Suriye uyruklu 15 düzensiz göçmen yakalandı. İnsan kaçakçılığı suçundan gözaltına alınan 2 şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı. Düzensiz göçmenler ise İl Göç İdaresi Müdürlüğüne götürüldü.

 • Edirne'de Tarım Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor
  16 Kas Edirne'de Tarım Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor

  Edirne'de, DSİ tarafından yürütülen 4. Kısım AT ve TİGH Projesi kapsamında toplulaştırma çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalarla tarımsal faaliyetlerin gelişmesi, musluklara sağlıklı su ulaşımı ve taşkın risklerine karşı koruma sağlanması hedefleniyor. Lalapaşa ilçesinde ise 28 yerleşim birinde 565 bin 470 dekar alanda toplulaştırma çalışmaları devam ediyor.

 • Lalapaşa Kaymakamı köyleri ziyaret etti
  26 Eki Lalapaşa Kaymakamı köyleri ziyaret etti

  Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz, Süleymandanişment, Ömeroba ve Vaysal köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve muhtarlardan bilgi aldı. Ayaz, vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapacaklarını belirtti.

 • Edirne'de çıkan örtü yangını söndürüldü
  22 Eki Edirne'de çıkan örtü yangını söndürüldü

  Edirne'de çıkan örtü yangını söndürüldü.

 • Edirne'de Yaralı Şahin Bulundu
  20 Eki Edirne'de Yaralı Şahin Bulundu

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Lalapaşa ilçesi yakınlarında avcılık denetimleri yaparken bir şahinin uçamadığını fark etti. Yarası nedeniyle uçamayan şahin, tedavi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi. Şahin, tedavisinin ardından doğaya bırakılacak.

 • Edirne'de Evde Uyuşturucu ve Av Tüfeği Ele Geçirildi
  17 Eki Edirne'de Evde Uyuşturucu ve Av Tüfeği Ele Geçirildi

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, bir evde yapılan aramada 18 gram esrar maddesi, 1 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği, 1 adet şarjör ve 31 adet fişek ele geçirildi. Şüpheli şahıs adli makamlara sevk edildi.

 • Edirne'de jandarmanın uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı
  17 Eki Edirne'de jandarmanın uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı

  Edirne'de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda evinde uyuşturucu ele geçirilen şüpheli gözaltına alındı.

 • Edirne'de Muhtarlar AK Parti İl Başkanını Ziyaret Etti
  16 Eki Edirne'de Muhtarlar AK Parti İl Başkanını Ziyaret Etti

  Edirne'nin mahalle ve köy muhtarları, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'yı ziyaret etti. İba, muhtarların taleplerini dinledi ve memnuniyetini dile getirdi. Muhtarların halkla iç içe olduğunu vurgulayan İba, muhtarların devlet ve millet arasında köprü görevi gördüğünü belirtti. Muhtarların çabalarını desteklemeye devam edeceklerini kaydeden İba'ya muhtarlar da teşekkür etti. Ayrıca, Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz da köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

 • Edirne İdare Mahkemesi, Vaysal köyündeki kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararını iptal etti
  16 Eki Edirne İdare Mahkemesi, Vaysal köyündeki kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararını iptal etti

  Edirne İdare Mahkemesi, Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal köyünde yapılması planlanan kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararını iptal etti. Mahkeme kararında, projenin orman örtüsüne zarar vereceği, su sorununa yol açabileceği ve organik tarımı olumsuz etkileyebileceği belirtildi. Köylülerin avukatı, projenin bilime ve mevzuata aykırı olduğunu söyleyerek tesisin derhal kapatılmasını talep etti.

 • Edirne'de 24 düzensiz göçmen yakalandı
  13 Eki Edirne'de 24 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de yapılan denetim ve kontrollerde yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 24 düzensiz göçmen yakalandı. Polis ve jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, bir otomobilde 6 Filistin uyruklu düzensiz göçmen tespit edildi ve sürücüye ceza kesildi. Lalapaşa ilçesinde ise 18 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Türkiye-Bulgaristan sınırında Bulgar polisinin vurularak öldürülmesi davası
  12 Eki Türkiye-Bulgaristan sınırında Bulgar polisinin vurularak öldürülmesi davası

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde, Türkiye-Bulgaristan sınırında bir Bulgar polisinin tüfekle öldürülmesi olayıyla ilgili ağabey ve kardeşi hakim karşısına çıktı. Şüphelilerin ifadeleri ve tanıkların beyanlarına göre, olay alkollü olduğu belirtilen ağabeyin dikkatsizliği sonucu gerçekleşmiştir. Davanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir.

 • Edirne'de Bulgar Polisi Öldüren Sanıkların Yargılanmasına Başlandı
  12 Eki Edirne'de Bulgar Polisi Öldüren Sanıkların Yargılanmasına Başlandı

  Edirne'nin Hamzadere Sınır Kapısı yakınlarında Bulgar polisi Petır Dimitrov Bıçvarov'un ölümüyle sonuçlanan olayda tutuklanan Engin Erguvan ile tutuksuz kardeşi Mustafa Erguvan'ın yargılanmasına başlandı. Engin Erguvan, mahkemede 'Üzerime ışık geldi, ne olduğunu anlayamadım. Korkup silahıma davrandım ve ateş ettim. Hatalı olduğumun farkındayım' dedi. Ölen polisin ailesi adaletli bir karar beklediklerini söyledi.

 • Edirne Sınırında Bulgar Polis Memurunun Öldürülmesi Davası Başladı
  12 Eki Edirne Sınırında Bulgar Polis Memurunun Öldürülmesi Davası Başladı

  Edirne sınırında Bulgar polis memurunun silahla öldürülmesine ilişkin 2 sanığın yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık E.E, suçlamaları kabul etmediğini savunurken, avukatı ise müvekkilinin öldürme kastıyla ateş etmediğini ileri sürdü. Diğer sanık M.E ise olay günü uyuduğunu ve ateş edilen yeri sormadığını iddia etti. Maktulün annesi ise adaletli bir karar beklediklerini belirtti. Duruşma ertelendi.

 • Edirne'de Kendisini Askeri Personel Tanıtan Dolandırıcı Tutuklandı
  09 Eki Edirne'de Kendisini Askeri Personel Tanıtan Dolandırıcı Tutuklandı

  Edirne'de kendisini 'askeri personel' olarak tanıtan A.K., telefonda aradığı kişileri dolandırarak altınlarını alıyordu. Jandarma ekipleri tarafından yakalanan A.K., üzerinde yüklü miktarda para ve uyuşturucu ile birlikte tutuklandı.

 • Edirne'de Kendisini Askeri Personel Olarak Tanıtan Dolandırıcı Tutuklandı
  09 Eki Edirne'de Kendisini Askeri Personel Olarak Tanıtan Dolandırıcı Tutuklandı

  Edirne'de Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerinde kendisini askeri personel olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen bir zanlı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri tarafından yakalandı. Zanlının yapılan incelemesinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama suçundan hakkında kesinleşmiş 18 yıl 4 ay hapis cezası olduğu tespit edildi. Zanlı, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı ve dolandırılan kişilere ait ziynet eşyaları sahiplerine teslim edildi.

 • Edirne'de Kaçak Göçmen Taş Ocağına Düştü, AFAD Kurtardı
  04 Eki Edirne'de Kaçak Göçmen Taş Ocağına Düştü, AFAD Kurtardı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Bulgaristan'a sınır olan Vaysal köyünde bulunan taş ocağına düşen bir kaçak göçmen, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Yabancı uyruklu şahıs, AFAD koordinasyonunda vinç yardımıyla karaya çıkarıldı ve hastaneye kaldırıldı. Göçmen, sınırı kaçak yollarla geçmeye çalışırken dengesini kaybedip düştüğünü ifade etti. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

 • Edirne'de Kaçak Göçmen Taş Ocağına Düştü
  04 Eki Edirne'de Kaçak Göçmen Taş Ocağına Düştü

  Edirne'nin Vaysal köyünden yasa dışı yollarla Bulgaristan'a geçmeye çalışan 2 kaçak göçmenden 1'i, taş ocağı mevkisinde dengesini kaybedip düştü. Yaralı, vinçle çıkarıldı, diğer göçmenin yakalanması için çalışma başlatıldı.

 • Edirne'de çıkan anız yangınında 500 dönüm tarım arazisi ve 3 ahır zarar gördü
  04 Eki Edirne'de çıkan anız yangınında 500 dönüm tarım arazisi ve 3 ahır zarar gördü

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde çıkan anız yangınında 500 dönüm tarım arazisi ve 3 ahır zarar gördü. Yangın, ortakçı köyünde hasat edilmiş buğday tarlasında çıktı ve rüzgarın etkisiyle çevredeki ahırlara sıçradı. Besiciler hayvanlarını yangın bölgesinin dışına tahliye etti. Lalapaşa Belediyesi itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

 • Edirne'de Kanola Tohumu Dağıtım Töreni Gerçekleşti
  30 Eyl Edirne'de Kanola Tohumu Dağıtım Töreni Gerçekleşti

  Edirne'nin Sarıçiçeği kanola tohumu dağıtım töreni Vali Yunus Sezer'in katılımıyla gerçekleşti. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında 287 üreticiye 21 bin 436 dekar alanda ekilmek üzere bin 40 paket hibrit kanola tohumu dağıtıldı.

 • Edirne'de Üreticilere Hibeli Kanola Tohumu Dağıtıldı
  29 Eyl Edirne'de Üreticilere Hibeli Kanola Tohumu Dağıtıldı

  Edirne'de, Türkiye kanola üretiminde birinci sırada yer alan ilde, devlet destekli yüzde 75 hibeli kanola tohumu üreticilere dağıtıldı. Dağıtım töreninde bir üretici, tohumların geç dağıtıldığını ifade etti. Edirne Valisi, üreticilerin zamanında desteklenmesi gerektiğini belirterek tohum desteğini artırmayı ve milli tohumu desteklemeyi önerdi.

 • Edirne'de Üreticilere Hibeli Kanola Tohumu Dağıtıldı
  29 Eyl Edirne'de Üreticilere Hibeli Kanola Tohumu Dağıtıldı

  Edirne'de üretimin artırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla ayçiçeği veriminin düşük olduğu bölgelerde üreticilere yüzde 75 hibeli kanola tohumu dağıtıldı. Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında 287 üreticiye 1040 paket hibrit kanola tohumu verildi.

 • Edirne'de anız yangını meyve bahçesine sıçradı
  22 Eyl Edirne'de anız yangını meyve bahçesine sıçradı

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde yol kenarındaki tarlada başlayan anız yangını, yakınındaki meyve bahçesine sıçradı. Lalapaşa Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından müdahale edilen yangında 15 dönümlük bahçe ve 10 dönümlük tarla zarar gördü. Anızı yakan kişinin tespiti için çalışmalar devam ediyor.

 • Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde çıkan orman yangını söndürüldü
  22 Eyl Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde çıkan orman yangını söndürüldü

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesindeki makilik alanda çıkan orman yangını, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü ve Lalapaşa Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangında 100 dönümlük makilik alan zarar gördü.

 • Edirne Valisi Yunus Sezer'e ziyaretler sürüyor
  22 Eyl Edirne Valisi Yunus Sezer'e ziyaretler sürüyor

  Edirne Valisi Yunus Sezer, çeşitli isimler tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor. CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı ve Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, Sezer'i ziyaret ederek görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Sezer, Enez Kaymakamı Muhammed Emin Tutal ve Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz'ı da makamında kabul ederek, yeni görevlerinde başarılar diledi. Ayrıca, Sezer, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük'e de iade-i ziyarette bulundu.

 • Edirne Belediyesi, altyapı çalışmalarıyla Edirne'yi sağlıklı suyla buluşturuyor
  21 Eyl Edirne Belediyesi, altyapı çalışmalarıyla Edirne'yi sağlıklı suyla buluşturuyor

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapı çalışmaları kapsamında Edirne'yi daha sağlıklı su ile buluşturmak adına yatırımlarına devam ediyor. Edirne'nin 2050 yılına kadar içme suyu sorunu yaşamayacağını belirten Gürkan, 5 bin metreküp kapasiteli 2 yeni su deposunun yapımının tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. Bu su depoları, arıtılan suyu depolayarak kent geneline dağıtacak ve Edirnelilerin daha sağlıklı suya erişimini sağlayacak.

 • Edirne'de Bulgaristan sınırında orman yangını çıktı
  21 Eyl Edirne'de Bulgaristan sınırında orman yangını çıktı

  Edirne'nin Bulgaristan'a sınır Vaysal köyü yakınlarında çıkan orman yangını, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülmeye çalışılıyor. Yangının, yasa dışı yollardan Bulgaristan'a gitmek isteyen kaçak göçmenlerin yaktığı ateşten çıktığı tahmin ediliyor.

 • Edirne'de sınır hattında ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor
  21 Eyl Edirne'de sınır hattında ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Bulgaristan sınırındaki Vaysal köyünde ormanlık alanda çıkan yangına Edirne Orman İşletme Müdürlüğü ve çevre belediyelerden ekipler müdahale ediyor. Daha önceki bir yangında ise 9 dönümlük ormanlık alan zarar görmüştü.

Advertisement