Son Dakika Son Dakika Son Dakika
AK Parti Kocaeli Milletvekili Işık Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Kocaeli Milletvekili Işık Açıklaması

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli'nin ve Türkiye'nin her köşesindeki tarihi eserlere sahip çıktıklarını söyledi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Işık Açıklaması
04.01.2012 - 12:20,

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli'nin ve Türkiye'nin her köşesindeki tarihi eserlere sahip çıktıklarını söyledi.

Işık, Körfez ilçesi Hereke Mahallesi'nde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. İlk olarak Hereke Erzurumlular Derneği'ni ziyaret eden Işık, burada yaptığı konuşmada, Hereke'nin çehresinin değiştiğini kaydetti.

Köprülü kavşaklarla mahallenin trafikle ilgili sıkıntılarının önemli ölçüde çözüldüğünü belirten Işık, D-100 karayolunu geçmenin daha güvenli hale geldiğini söyledi.

Gümüşhaneliler Derneği'ni de ziyaret eden Işık, Hereke'nin tarihi değerlerine sahip çıktıklarını kaydederek, "Kaledeki kazı çalışmaları, tarihi gar binamızın restorasyon çalışmaları ve milli saraylara ait binaların restorasyon çalışmaları devam ediyor. Çevre düzenlemesiyle ilgili çalışmalar da yapılacak. Hepsi tamamlandığında Hereke'de adeta bir tarih adası oluşacak. Kocaeli'nin ve Türkiye'nin her köşesindeki tarihi eserlerimize sahip çıkıyoruz" diye konuştu.

Hereke'ye kazandırılan ve bu yıl eğitim öğretime açılan Nuh Çimento İlköğretim Okulu'nun da çok güzel olduğunu ifade eden Işık, "Nuh Çimento İlköğretim Okulumuz Hereke için bir kazançtır. İç donanımı hükümetimizin başlattığı Fatih Projesi'ne uygun yapıldı. Katkılarından dolayı Nuh Çimento Vakfı'na teşekkür ediyoruz" dedi.

- KOCAELİ

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel AK Parti Kocaeli Milletvekili Işık Açıklaması - Son Dakika


Advertisement