Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Çelik'in Yeni Kitabı Çıktı - Son Dakika

Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Çelik'in Yeni Kitabı Çıktı

19.12.2011 16:20
Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Çelik'in Yeni Kitabı Çıktı

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Abdulah Çelik'in "Bir Sanatçının Söylem Zenginliği" adlı yeni kitabının yaımlandığı bildirildi.

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulah Çelik'in "Bir Sanatçının Söylem Zenginliği" adlı yeni kitabının yaımlandığı bildirildi.

Çelik, yeni kitabı ile ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, kitabını, dilini zenginleştirmek isteyen herkesin okuması gerektiğini söyledi.

Kitabın Salah Birsel'in 52 tane kitabının incelenmesi sonucunda yazdığını belirten Çelik, "Salah Birsel sözcükleri nasıl kullanmış, sözcüklere nasıl anlam vermiş, kelimelere yeni anlamlar yükleyerek nasıl bir söylem zenginliği yaratmış gibi konuların incelenmesi sonucu böyle bir eser ortaya çıktı. Bu çalışma dört yıllık bir emeğin karşılığıdır. Gerçekten kültürel açıdan önemli bir eser oldu diye düşünüyorum. Öğrencilerimize de kültürlerini geliştirmeleri açısından bu kitabı okumalarını öneriyorum" dedi.

Çelik'in Salah Bey Kitabı, Bizim Canlar, Cümle ve Metin Bilgisi, Türkçe Öğretimi, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, ve Hüzün Çağı adlı yayımlanmış kitapları da bulunuyor.

- AMASYA

YORUMLAR
500
Demir çelik haddehanesinde çıkan yangın söndürüldü Demir çelik haddehanesinde çıkan yangın söndürüldü Kitap okumanın önemine değinmek için sokakta kitap okudular Kitap okumanın önemine değinmek için sokakta kitap okudular Dostlukla başlayıp kavgayla biten maçta yeni görüntüler ortaya çıktı Dostlukla başlayıp kavgayla biten maçta yeni görüntüler ortaya çıktı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Çelik'in Yeni Kitabı Çıktı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement