Ankara'daki Aydınlılar Gecede Buluştu - Son Dakika

Ankara'daki Aydınlılar Gecede Buluştu

24.12.2014 14:22
Ankara'daki Aydınlılar Gecede Buluştu

Ankara’daki Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen Geleneksel Aydınlılar Gecesi, Başkent’te yaşayan Aydınlıları buluşturdu.

Ankara'daki Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği'nce düzenlenen Geleneksel Aydınlılar Gecesi, Başkent'te yaşayan Aydınlıları buluşturdu.

Ankara'daki bir otelde gerçekleştirilen Geleneksel Aydınlılar Gecesi'ne eski bakanlar İsmet Sezgin ve Cengiz Altınkaya, Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Osman Aydın, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Eski milletvekili Ömer Okan Çağlar, Ankara Vali Yardımcıları Hayrettin Balcıoğlu ve Mehmet Gök, Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Savaş, Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Abdülkadir Varoğlu, Hakimler Savcılar yüksek Kurulu Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Açıkgöz ve Ankara'da yaşayan Aydınlılar katıldı.

Ankara Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ender Vardar, geceye katılan aydınlıların yoğun ilgisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken,birlik beraberlik çağrısında bulundu. Vardar, "Birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz takdirde başaramayacağımız hiçbir şey yok.Derneğimizin daha etkin bir şekilde Ankara'da yaşayan hemşehrilerimize ve Aydınımıza yardımcı olabilmesi için sahip çıkılması gerekiyor, bürokraside etkin görevlerdeki bürokrat arkadaşlarımızın sayısının artırılması için çalışılması,gençlerimize sahip çıkılması lazım. Aydınlıdan bu ülkeye zarar gelmez" şeklinde konuştu.

Yöresel türkülerin de çalınıp söylendiği gecede, Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Folklor Ekibi'nin zeybek gösterileri geceye katılanlardan büyük alkış aldı. Gecenin sonunda Dernek Başkanı Vardar, gecenin hazırlanmasında katkısı bulunanlara ve geceye katılanlara teşekkür ederek Ankara'da Aydın rüzgarı estirmeye devam edeceklerini belirtti. - AYDIN

YORUMLAR
500
Kadın kebap ustası erkeklere taş çıkartıyor Kadın kebap ustası erkeklere taş çıkartıyor 73 yaşında üniversite mezunu oldu, kep fırlattı 73 yaşında üniversite mezunu oldu, kep fırlattı Başkan Çerçioğlu, Türkiye Satranç Federasyonu'nu ağırladı Başkan Çerçioğlu, Türkiye Satranç Federasyonu'nu ağırladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ankara'daki Aydınlılar Gecede Buluştu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement