Annesi tarafından yakılarak öldürülen bebeğin cenazesini kimse almadı - Son Dakika

Annesi tarafından yakılarak öldürülen bebeğin cenazesini kimse almadı

02.12.2021 17:50

Annesi tarafından önce bıçaklanan ardından da sobaya atılarak yakılan 1 aylık bebeğin cenazesini, morgdan alan olmadı. Bebeğin henüz nüfus cüzdanının da çıkartılmadığı öğrenildi.

Yozgat'ın Çandır ilçesi Büyükkışla köyünde yaşayan iki çocuk annesi Fatma Büyük (25), komşularına 1 aylık oğlu Erol'u sobaya atarak yaktığını söyledi. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

ANNE, BABA VE BABAANNE GÖZALTINA ALINDI, BEBEK MORGA KALDIRILDI

Jandarma ekipleri Fatma Büyük'ü, baba Hakan Büyük'ü ve babaanneyi gözaltına aldı. Bebeğin cesedi otopsi için hastane morguna kaldırıldı. Olay yeri inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısı evde araştırma yaptı. Fatma Büyük'ün, 2 yaşında bir erkek çocuğu daha bulunduğu öğrenildi.

Annesi tarafından yakılarak katledilen bebeğin cenazesini kimse almadı

VALİLİK: TİTİZLİKLE TAKİP EDİLİYOR

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Fatma Büyük'ün diğer çocuğunun ise 6284 sayılı kanun çerçevesinde idari koruma kararı alınarak Yozgat Çocuk Destek Merkezi'ne (ÇODEM) gönderildiği kaydedildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtilen açıklamada, "Bu elim olay, valiliğimizce titizlikle takip edilmektedir." denildi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada ise soruşturmanın tüm yönleriyle aydınlatılması için gizlilik ve yayın yasağı kararları alındığı bildirildi.

Şüphelilerin ifade alma işlemleri ve delil toplama faaliyetlerinin devam ettiği belirtilen açıklamada, "Soruşturma tüm yönleriyle, hassasiyet ve titizlikle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

CENAZESİNİ ALAN OLMADI

Öte yandan annesi Fatma Büyük tarafından bıçakla öldürülüp sobada yakılan Erol bebeğin, Yozgat Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemleri tamamlandı. Ancak aileden bebeğin cenazesini alan olmadı. Bebeğin henüz nüfus cüzdanının da çıkartılmadığı öğrenildi.

Annesi tarafından yakılarak katledilen bebeğin cenazesini kimse almadı
YORUMLAR
500

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Annesi tarafından yakılarak öldürülen bebeğin cenazesini kimse almadı - Son Dakika


Advertisement