Antalya'da 66 Yaşındaki Kadının Bıçaklanarak Öldürülmesi - Son Dakika

Antalya'da 66 Yaşındaki Kadının Bıçaklanarak Öldürülmesi

20.02.2015 14:41
Antalya'da 66 Yaşındaki Kadının Bıçaklanarak Öldürülmesi

Antalya'da "Evime ölü fareleri sen mi koydun?" diyerek komşusu 66 yaşındaki Zeliha Tavşancı'yı 20 bıçak darbesiyle öldürmekten yargılanan Abdullah Çiçek'in, Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesine karar verildi.

Antalya'da "Evime ölü fareleri sen mi koydun?" diyerek komşusu 66 yaşındaki Zeliha Tavşancı'yı 20 bıçak darbesiyle öldürmekten yargılanan Abdullah Çiçek'in, Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesine karar verildi.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Çiçek ve tarafların avukatları katıldı. Tavşancı ailesinin avukatı Fatih Ardıç, sanık Abdullah Çiçek için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinden gönderilen, akli dengesinin yerinde olmadığına ilişkin rapora itiraz etti.

Sanık hakkında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden, "bipolar bozukluk" yaşadığına dair rapor olduğuna işaret eden Ardıç, "Raporlar arasında çelişki vardır. Bu çelişkinin giderilmesi için son makam olan Adli Tıp Kurumuna gönderilmesini ve yeniden rapor aldırılmasını talep ediyorum" dedi.

Çiçek'in avukatı Gizem Kumbul ise raporun yeterli olduğunu savundu. Raporun, müvekkilinin lehine geldiğini belirten Çiçek, "Müvekkilim hakkında ceza ehliyetinin olmadığına dair rapor gelme ihtimali yüksektir. Bu yüzden tutuksuz yargılanmasını talep ederim" diye konuştu.

Mahkeme, Abdullah Çiçek'in akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Başkanlığına sevk edilmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca, Çiçek'in 3 haftayı geçmemek üzere gözlem altına alınmasına da karar vererek, duruşmayı erteledi.

Antalya'da yalnız yaşayan 27 yaşındaki Abdullah Çiçek, 29 Aralık 2014 tarihinde kendisine her gün yemek veren komşusu 66 yaşındaki Zeliha Tavşancı'yı, "Evime ölü fareleri sen mi koydun?" diyerek sokak ortasında 20 kez bıçaklamıştı. Tavşancı'nın hayatını kaybettiği olayın ardından Çiçek, tutuklanmıştı.

YORUMLAR
500
Trafikte önü kesilen ve saldırıya uğrayan kadının yardım çığlıkları kameraya yansıdı Trafikte önü kesilen ve saldırıya uğrayan kadının yardım çığlıkları kameraya yansıdı Son dakika haber! Serik'te bir kişi aracında ölü bulundu Son dakika haber! Serik'te bir kişi aracında ölü bulundu 2 günde 3 kez intihar girişiminde bulunan şahıs, bu kez 50 metrelik baz istasyonuna çıktı 2 günde 3 kez intihar girişiminde bulunan şahıs, bu kez 50 metrelik baz istasyonuna çıktı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Antalya'da 66 Yaşındaki Kadının Bıçaklanarak Öldürülmesi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement