Arıkan: "Güney Adana Halkı Hizmete Susamış" - Son Dakika
Yerel

Arıkan: "Güney Adana Halkı Hizmete Susamış"

Arıkan: "Güney Adana Halkı Hizmete Susamış"

Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, "Güneyde yaşayan hemşehrilerimiz adeta hizmete susamış durumda.

10.03.2014 10:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, "Güneyde yaşayan hemşehrilerimiz adeta hizmete susamış durumda. Seyhan Belediye Başkanlığım dönemimde çok büyük hizmetlerim oldu. Biz bu mahalleleri kaderine terk etmeyeceğiz ve master planı ile birlikte imar planı değişikliği yapacağız. Güneyin kaderini baştan sona değiştireceğiz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ile birlikte Dağlıoğlu Mahallesi'nde seçmenlerle buluşan CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, Güney Adana'nın çok büyük problemleri olduğunu söyledi. Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde Güney Adana'ya önemli hizmetler yaptığından söz eden Başkan Yıldıray Arıkan, 'Güney Adana halkı adeta hizmete susamış durumda. Ulaşım ve şehircilik anlamında güneyin çok büyük sıkıntıları var. Amacımız tıpkı Çukurova'da olduğu gibi, birçok sorunu çözülmüş, parklarıyla, yollarıyla, sosyal alanlarıyla, pırıl pırıl tertemiz bir kent ortaya çıkarmak. Adana'nın tüm ilçeleri bunu hak ediyor. Çok büyük projelerimiz var. Uygulayacağımız master planı ile Güney Adana'nın imar planını yeniden yapacağız. Yerinde ve çok hızlı kentsel dönüşümlerle güneyi bu kötü kaderlerinden kurtaracağız" dedi.

Dağlıoğlu Mahallesi'nin ardından Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram ile birlikte Kazımbaşer Mahallesi'ne giden Yıldıray Arıkan, halkın sorunlarını dinledi. Özellikle mahallenin içinden geçen tren raylarının yol açtığı tehlikeyle ilgili şikayetler alan Arıkan, "Bir çok insanımızın yaşamını yitirdiği tren raylarının tamamını yeraltına alacağız. Küçük Dikili'den başlayacak olan bu çalışmayla Adana'da hemzemin geçit diye bir şey kalmayacak. Ortaya çıkacak olan bu boş alanların tamamına da parklar yapacağız" diye konuştu.

Yıldıray Arıkan Kazımbaşer Mahallesi'nden sonra Kozan Akçalı Bölgesi Yardımlaşma Derneği ile Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası Adana Şubesi üyeleriyle bir araya gelerek projelerini anlattı. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Arıkan: 'Güney Adana Halkı Hizmete Susamış' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement