Atag-19' Saü'de Başladı - Son Dakika

Atag-19' Saü'de Başladı

08.10.2015 15:20
Atag-19' Saü'de Başladı

Aktif Tektonik Araştırma Grubu Çalıştayı (ATAG-19) Sakarya Üniversitesi’nde başladı.

Aktif Tektonik Araştırma Grubu Çalıştayı (ATAG-19) Sakarya Üniversitesi'nde başladı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde başlayan ATAG-19 Çalıştayı'na SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Jeofizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Gülen ve akademisyenler katıldı.

Çalıştayın açılışında konuşan Prof. Dr. Levent Gülen, "Öncelikle katılan herkese verimli bir çalıştay geçirmesini diliyorum. 1999 yılında başlayan ve 19'uncusu düzenlenen Aktif Tektonik Araştırma Grubu Çalıştayı'nın Sakarya Üniversitesi'nde düzenlenmesinden dolayı onur duymaktayız" dedi. Üniversitelerin eğitim faaliyetleri dışında topluma, çevresine yararlı proje ve araştırma-geliştirme faaliyetleri üretmesi gerektiğini dile getiren Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, "Yapılan bu tür çalıştay, kongre ve seminerlere Sakarya Üniversitesi olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Çalıştaya katılan tüm bilim insanlarına başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nizamettin Kazancı'nın 'Metropolitan Projeleri ve Kuvaterner Jeolojisi' sunumuyla başlayan ve üç gün sürecek olan çalıştayda, 12 farklı oturumda " Marmara Bölgesi'nin 2012-2015 Güncel Deprem Aktivitesi, "Kuzey Anadolu Fay Zonunda Aktif Fay Verilerinin Fraktal Analizi", "2000-2015 Yılları Arasında Türkiye ve Civarında Meydana Gelen Depremlerin Patlatma Verilerinden Ayırt Edilmesi" ve daha birçok başlık, alanında uzman katılımcılarla tartışılacak. - SAKARYA

YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Atag-19' Saü'de Başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement