Son dakika Marmara Bölgesi haberleri, Marmara Bölgesi son dakika, son dakika Marmara Bölgesi

Son Dakika Marmara Bölgesi Haberleri

 • Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Akyazı'da esnaf ve vatandaşları ziyaret etti
  19:36 Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Akyazı'da esnaf ve vatandaşları ziyaret etti

  Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, Akyazı ilçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

 • 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi
  17:18 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi

  Marmara Grubu Vakfı (MGV) tarafından İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin (İHKİB) desteğiyle düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, "Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek" ana temasıyla başladı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turistin 81 ile yayılmasını hedefliyor
  14:16 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turistin 81 ile yayılmasını hedefliyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama'da turizm sektörü temsilcileriyle bir araya gelerek Geleceğe Miras Bergama Projesi'ni açıkladı. Bakan Ersoy, turizmi 81 ile yaymak ve turistin diğer bölgelere de yayılmasını sağlamak istediklerini belirtti. Ayrıca, gece müzeciliği konseptini Bergama'da da uygulayacaklarını ve ziyaretçi sayısını artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Aile Hekimleri Vergide Adalet İstiyor
  18 Şub Aile Hekimleri Vergide Adalet İstiyor

  Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu Sağlık Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, vergide adalet talebiyle süresiz eylem sürecini başlatma kararı aldı. Aile hekimleri vergi oranının sabit ve yüzde 15'e düşene kadar her Çarşamba günü işlerini aksatmayacak şekilde eylem yapacaklarını duyurdu. Ayrıca, sağlık hizmetlerine ayrılan payın her geçen yıl azaldığına dikkat çekerek, altın madenlerine milyonlarca dolarlık vergi yükünü affeden iktidarın çalışanlardan yüzde 35 vergi almasını kabul etmediklerini belirttiler.

 • Türkiye'de Ocak Ayı Son 53 Yılın En Sıcak Ayı Oldu
  17 Şub Türkiye'de Ocak Ayı Son 53 Yılın En Sıcak Ayı Oldu

  Türkiye'de geçen ay, son 53 yılın en sıcak ocak ayı olarak kayıtlara geçti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye genelinde 1991-2020 yılları arasında 2,9 derece olarak ölçülen ocak ayı ortalama sıcaklığı, geçen ay 5,7 derece ile normallerinin 2,8 derece üzerinde gerçekleşti. Bölge bölge yapılan analizlerde ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar ölçüldü.

 • İso Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Eden İmamoğlu: İstanbul, Merkezi İdare Tarafından Alınan Bir Düzenle Yönetilmemelidir. Bu Büyük Bir Tehdittir
  14 Şub İso Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Eden İmamoğlu: İstanbul, Merkezi İdare Tarafından Alınan Bir Düzenle Yönetilmemelidir. Bu Büyük Bir Tehdittir

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklama yapan İmamoğlu, “İstanbul, düzenli gelişmeye ve korunmaya muhtaç bir şehir. İstanbul'da hiçbir karar, akşamdan sabaha, merkezi idare tarafından alınan bir düzenle yönetilmemelidir. Bu büyük bir tehdittir” dedi.

 • Yalova'da İpek Koza Sergisi Açıldı
  14 Şub Yalova'da İpek Koza Sergisi Açıldı

  Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen İpek Koza Sergisi, kursiyerlerin eserlerini sergiledi. Sergi, Vali Hülya Kaya'nın katılımıyla açıldı. Kursun usta öğreticisi Meral Evcin Özdemir, Yalova'nın en iyi kozalarının yetiştiğini belirtti ve amaçlarının unutulmaya yüz tutmuş sanatları canlandırmak olduğunu söyledi.

 • İş Bankası'nın aktif büyüklüğü 2023 yılsonunda 2,5 trilyon TL'ye ulaştı
  13 Şub İş Bankası'nın aktif büyüklüğü 2023 yılsonunda 2,5 trilyon TL'ye ulaştı

  İş Bankası'nın 2023 yılsonu finansal sonuçları açıklandı. Bankanın aktif büyüklüğü 2,5 trilyon TL'ye ulaştı. Banka, ekonomiye sağladığı kaynak tutarını da 1,6 trilyon TL'ye yükseltti. Ayrıca, İş Bankası'nın sürdürülebilirlik çalışmaları uluslararası standartlarda yürütülüyor ve 915 milyon dolarlık sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi gerçekleştirildi.

 • Marmara Denizi'nde Binlerce Denizanası Görüntülendi
  13 Şub Marmara Denizi'nde Binlerce Denizanası Görüntülendi

  TÜRKİYE Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Marmara Denizi'nde Kuruçeşme, Sarıyer ve Beykoz kıyılarında aşırı kirliliğin göstergesi binlerce denizanasını görüntüledi. Dr. Kesici, Marmara'da depremden sonraki en önemli ikinci tehlike olarak gösterdiği istilacı denizanalarının toplanması gerektiğini söyledi.

 • Türkiye'nin silahlı şiddet haritası açıklandı: İstanbul ilk, Erzincan son sırada yer aldı
  12 Şub Türkiye'nin silahlı şiddet haritası açıklandı: İstanbul ilk, Erzincan son sırada yer aldı

  Türkiye'de 2023 yılında meydana gelen silahlı şiddet olaylarının raporu açıklandı. Silahlı şiddet olaylarında 2 bin 318 kişi hayatını kaybetti. Olayların en çok yaşandığı kent İstanbul olurken, Erzincan ise son sırada yer aldı.

 • Erdoğan: Tekirdağ'da 2 bin 919 konut ve 469 iş yerinin dönüşümünü sağladık
  11 Şub Erdoğan: Tekirdağ'da 2 bin 919 konut ve 469 iş yerinin dönüşümünü sağladık

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da, kentsel dönüşümde riskli yapı olarak tespit edilen 2 bin 919 konut ve 469 iş yerinin dönüşümünü sağladıklarını belirtti. Erdoğan, Tekirdağ'ı, Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cüneyt Yüksel'le tüm ilçelerde el ele vermek suretiyle yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.

 • Ezine'de deve güreşleri nefes kesti
  11 Şub Ezine'de deve güreşleri nefes kesti

  Çanakkale'nin Ezine ilçesinde düzenlenen Ezine'li Yahya Çavuş Deve Güreşi Festivali nefesleri kesti. 150'ye yakın devenin katıldığı güreşlerde kıran kırana mücadele yaşandı.

 • Ezineli Yahya Çavuş Deve Güreşi Festivali Nefesleri Kesti
  11 Şub Ezineli Yahya Çavuş Deve Güreşi Festivali Nefesleri Kesti

  Çanakkale'nin Ezine ilçesinde düzenlenen Ezineli Yahya Çavuş Deve Güreşi Festivali nefesleri kesti. 150'ye yakın devenin katıldığı güreşlerde kıran kırana mücadele yaşandı.

 • Marmara Bölgesi'nin 3. en yüksek dağı keşfedilmeyi bekliyor
  11 Şub Marmara Bölgesi'nin 3. en yüksek dağı keşfedilmeyi bekliyor

  Bursa'nın Orhaneli ilçesindeki Dümen Dağı, Uludağ'ın panoramik görüntüsüyle çıkanları kendine hayran bırakıyor. Marmara Bölgesinin üçüncü, Bursa'nın ise ikinci en yüksek dağı olan Dümen Dağı, temiz hava, çam ormanları ve spora elverişli yapısıyla keşfedilmeyi bekliyor. Uludağ'ın panoramik görüntüsüne ulaşmak için tırmanan dağcılar, kimi yazdan kalma hava, kimi ise kar üzerindeki yürüyüşleriyle stres atmanın keyfine varıyor. Dümen Dağı, doğa sporcularının ziyaret etmesini tavsiye ediyor.

 • Tzob Başkanı Bayraktar: 'Ülkemizde 1990 Yılında Toplam 20 Milyon Dekar Olan Baklagil Ekim Alanı Bugüne Geldiğimizde 9 Milyon Dekara Geriledi'
  10 Şub Tzob Başkanı Bayraktar: "Ülkemizde 1990 Yılında Toplam 20 Milyon Dekar Olan Baklagil Ekim Alanı Bugüne Geldiğimizde 9 Milyon Dekara Geriledi"

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ülkede baklagil ekim alanlarının ve üretiminin azaldığını belirtti. Bayraktar, baklagillerin sağlıklı beslenme için önemli olduğunu vurgulayarak, üretimin artırılması ve ithalattan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, verilen desteklerin günün şartlarına göre artırılması ve baklagil üretimine öncelik verilmesi gerektiğini ifade etti.

 • TZOB Başkanı: Baklagil destekleri günün şartlarına göre artırılmalı
  10 Şub TZOB Başkanı: Baklagil destekleri günün şartlarına göre artırılmalı

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, baklagillere verilen prim desteğinin günün şartlarına göre artırılması gerektiğini belirtti. Bayraktar, baklagillerin beslenmedeki önemine dikkat çekerek, üretimde yaşanan sorunların ülkemizin arz güvenliğini etkilediğini ifade etti.

 • Marmara Bölgesi'nde Kuvvetli Rüzgar Uyarısı
  09 Şub Marmara Bölgesi'nde Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nin batısı için kuvvetli rüzgar uyarısı yaparak, dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulundu. Yarın sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden (lodos) kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Ulaşımda aksamalar ve olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 • Büyükşehir'de ana gündem deprem
  09 Şub Büyükşehir'de ana gündem deprem

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı ile yürütülen 'Deprem Risk Azaltma ve Önleme Planlama Projesi'nin ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Bursa'da meydana gelebilecek muhtemel bir depremde hasar riski yüksek alanlarının belirlenmesi amaçlanıyor.

 • 'Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri' toplantısı
  08 Şub "Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri" toplantısı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, 2024'te küresel büyüme ortamındaki iyileşmenin desteğiyle sigorta sektöründeki toparlanma trendinin güçlenerek devam edeceğini belirterek, "2023 sonunda prim gelirleri hacmi 7 trilyon doları aşarak zirve yenilemiş ve salgından...

 • Bursa'da Mahalle Afet Gönüllüleri projesiyle depreme hazırlık
  07 Şub Bursa'da Mahalle Afet Gönüllüleri projesiyle depreme hazırlık

  BURSA'da, olası depremde kritik rol oynayacak olan AFAD ve MAG/AMESAR iş birliğiyle hayata geçirilen 'Mahalle Afet Gönüllüleri' projesi kapsamında, teorik ve saha eğitimini tamamlayan gönüllüler, yaşadıkları binaların ve sokaklarının krokilerini çıkarıp güvenli bölgeleri belirledi.

 • Sivas'taki Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde 40 Bin Ziyaretçi Ağırlandı
  07 Şub Sivas'taki Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde 40 Bin Ziyaretçi Ağırlandı

  Sivas'taki Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde, ocak ayından itibaren 40 bin ziyaretçi ağırlandı. Kentin kuzeyinde yer alan merkez, suni karlama sistemi, gece aydınlatması ve buz park ile kayakseverlere alternatifler sunuyor. Kayak merkezinde 2 telesiyej, teleski, çok sayıda kayak pisti ve mekanik tesisler bulunuyor. Yarıyıl tatilinde yoğunluk yaşanan merkez, Sivas başta olmak üzere çevre illerden ve Marmara Bölgesi'nden gelen ziyaretçilerle dolup taşıyor. Yüksek Hızlı Tren'in etkisiyle ziyaretçi sayısı artarken, merkeze ocak ayından bu yana 40 bine yakın misafir ağırlandı.

 • AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: 'Kentsel dönüşüm yasasını doğru anlamamız gerekiyor'
  06 Şub AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: 'Kentsel dönüşüm yasasını doğru anlamamız gerekiyor'

  AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, deprem sonrası riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli binaların üretilmesi gerektiğini belirterek, kentsel dönüşüm yasasının doğru kullanılması ve anlaşılması gerektiğini söyledi. Tatar, Türkiye'deki riskli yapıların dönüştürülmesi için önümüzdeki 5 yıllık sürecin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • AFAD: Riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli binalar üretmemiz gerekiyor
  06 Şub AFAD: Riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli binalar üretmemiz gerekiyor

  AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, depremin birinci yıl dönümünde yaptığı açıklamada, riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli, deprem performansı arttırılmış binalar üretmenin önemine vurgu yaptı. Tatar, kentsel dönüşüm yasasının doğru kullanılması gerektiğini belirtti ve önümüzdeki 5 yıllık sürecin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 • Edirne'de 'Mahalle Afet Gönüllüleri' projesi kapsamında saha eğitimleri başladı
  06 Şub Edirne'de 'Mahalle Afet Gönüllüleri' projesi kapsamında saha eğitimleri başladı

  Marmara Bölgesi'nde beklenen olası depremde kritik rol oynayacak Edirne'de hayata geçirilen 'Mahalle Afet Gönüllüleri' projesi kapsamında, teorik eğitimlerini tamamlayan gönüllülere, enkaz eğitim alanında 220 saatlik saha eğitimi verilmeye başlandı. Gönüllüler, enkaza giriş süreci, durumu yönetme, kazazede kurtarma ve ilk yardım konularında eğitim alacaklarını belirtti. Proje kapsamında her evden, mahalleden ve topluluktan gönüllü olması hedefleniyor.

 • Prof. Dr. Naci Görür canlı yayında açıkladı: Murat Kurum bana danışmanlık teklif etti
  05 Şub Prof. Dr. Naci Görür canlı yayında açıkladı: Murat Kurum bana danışmanlık teklif etti

  53 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Adıyaman'da değerlendirmelerde bulunan yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İBB Başkan adayı Murat Kurum'un kendisine danışmanlık teklif ettiğini açıkladı. Görür, "Bizim için deprem konusu beka meselesi. Deprem konusunda Marmara Bölgesi'nde gerekenleri yapmazsak Türkiye'nin ekonomik ve siyasi bağımsızlığı tehlikeye girer" dedi.

 • Naci Görür: İstanbul büyük bir tehlike altında
  05 Şub Naci Görür: İstanbul büyük bir tehlike altında

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YouTube hesabına konuşan Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'da olabilecek bir depremin 11 kentten daha fazla zarara yol açabileceğini belirtti. Görür, deprem öncesi altyapıların güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Öte yandan Görür, Kanal İstanbul projesinin Marmara Bölgesi'nde yaşamı tehlikeye atacağını ifade etti.

 • Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Kentsel dönüşüm şehrin tarihi yapısına göre yapılmalı
  04 Şub Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Kentsel dönüşüm şehrin tarihi yapısına göre yapılmalı

  Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy, kentsel dönüşümün şehrin tarihi yapısına göre yapılması gerektiğini belirterek, depreme dayanıklı binalar inşa etmenin önemini vurguladı. Türkiye'nin deprem ülkesi olduğunu söyleyen Ersoy, Marmara Bölgesi'nde büyük bir deprem olması durumunda milli güvenlik sorunu yaşanabileceğini ifade etti. İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken 300 bin bina olduğunu belirten Ersoy, kentsel dönüşümün siyaset üstü bir konu olduğunu ve tüm paydaşların işin içinde olması gerektiğini söyledi.

 • Maltepe Belediyesi Gençlere Kartepe'de Günübirlik Kayak Etkinliği Düzenledi
  02 Şub Maltepe Belediyesi Gençlere Kartepe'de Günübirlik Kayak Etkinliği Düzenledi

  Maltepe Belediyesi, Maltepeli gençler için Türkiye'nin yeni kayak merkezlerinden Kocaeli'ye bağlı Kartepe'de günübirlik kayak etkinliği düzenledi. Gençler, Sapanca Gölü ve Kartepe'nin eşsiz doğasında keyifli bir yolculuğa çıktı. Marmara Bölgesi'nin en büyük ikinci dağında kar botunda kayan gençler, unutulmaz bir deneyim yaşadı. Gençler daha sonra sucuk ekmek yiyip doğanın tadını çıkardı.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Kandilli Rasathanesi'ni ziyaret etti
  02 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Kandilli Rasathanesi'ni ziyaret etti

  AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Haluk Özener ile bir araya gelerek İstanbul'un deprem ve tsunami risklerine karşı alınacak tedbirler ve kentsel dönüşüm konularını görüştü. Kurum, ziyaret sonrasında Özener ile birlikte basın açıklaması yaparak, deprem konusuna önem verdiklerini vurguladı.

 • AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, Kandilli Rasathanesi'ni ziyaret etti
  02 Şub AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, Kandilli Rasathanesi'ni ziyaret etti

  AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret ederek deprem konusuna önem verdiklerini belirtti. Kurum, olası afetlere karşı alınacak tedbirler, kentsel dönüşüm ve afetlere yönelik kalıcı hazırlık konularını görüştü. Kandilli Rasathanesi ile iş birliği yapacaklarını ve deprem konusunda bilimsel çalışmaları destekleyeceklerini ifade etti.

 • AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, Kandilli Rasathanesi'ni ziyaret etti
  02 Şub AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, Kandilli Rasathanesi'ni ziyaret etti

  AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret ederek deprem konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kurum, olası afetlere karşı alınacak tedbirler ve kentsel dönüşüm konularını ele aldı.

 • İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi
  01 Şub İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi

  İstanbul Boğazı'ndan alınan 30 farklı midye numunesinin yüzde 73'ünde mikroplastik tespit edildi. Uzmanlar, mikroplastiğin insan sağlığına zararlı olduğunu belirterek, temiz ve güvenilir noktalardan tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Midyeciler ise kıyıda değil derinde tutulduğu sürece sorun olmadığını savundu.

 • İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi
  01 Şub İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi

  İstanbul Boğazı'ndan alınan 30 farklı midye numunesinin yüzde 73'ünde mikroplastik tespit edildiği belirlendi. Uzmanlar, deniz kirliliği sebebiyle midyenin güvenilir noktalardan tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Marmara Bölgesi ve Marmara Denizi'nden çıkan midyelerde kontaminasyonun ve mikroplastiğin daha fazla olabileceği ifade edildi.

 • İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi
  01 Şub İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi

  İstanbul Boğazı'ndan alınan 30 farklı midye numunesinin yüzde 73'ünde mikroplastik tespit edildi. Uzmanlar, mikroplastiğin insan sağlığına zararlı olduğunu belirterek, temiz denizlerden elde edilen ürünlerin tercih edilmesi çağrısında bulundu.

 • Yurt genelinde sıcaklıklar perşembe gününden itibaren artacak
  29 Oca Yurt genelinde sıcaklıklar perşembe gününden itibaren artacak

  Yurt genelinde sıcaklıklar perşembe gününden itibaren artacak Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, "Sıcaklıklara iki üç gün daha mevsim normalleri civarında seyrediyor ancak perşembe gününden itibaren sistem artık hemen hemen etkisini kaybedecek diyebiliriz.

 • İstanbul'da 100 Bin Binanın Yıkılacağı İddia Edildi
  26 Oca İstanbul'da 100 Bin Binanın Yıkılacağı İddia Edildi

  Afet yönetimi uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, olası Marmara depreminde İstanbul'da yaklaşık 100 bin binanın yıkılacağını söyledi. Deprem riskini azaltmak için acil önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Kadıoğlu, Türkiye'de afete dair plan ve programın olmadığını ifade etti. Büyük bir seferberlik yapılırsa 3-5 senede deprem riskinin azaltılabileceğini belirten Kadıoğlu, bu konuda tüm paydaşların bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.

 • İstanbul'da 100 Bin Binanın Yıkılacağı İddia Edildi
  26 Oca İstanbul'da 100 Bin Binanın Yıkılacağı İddia Edildi

  Afet yönetimi uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, olası Marmara depreminde İstanbul'da yaklaşık 100 bin binanın yıkılacağını söyledi. Kadıoğlu, deprem riskini azaltmak için acil olmayan yatırımların dondurulması gerektiğini belirtti.

 • Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Denizi ve Adalar'a yeni tsunami gözlem istasyonları kuruyor
  26 Oca Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Denizi ve Adalar'a yeni tsunami gözlem istasyonları kuruyor

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Marmara Denizi çevresi ve Adalar'a yeni 'Çok Disiplinli Tsunami Gözlem ve Erken Uyarı İstasyonları' kurma çalışmalarına başladı. İstasyonlar, depremler sonrası oluşabilecek tsunamileri takip etmek ve 21 kuruma erken uyarı mesajı göndermek için kullanılacak.

 • İstanbul'da Pazartesiye Kadar Kar Yağışı Bekleniyor
  26 Oca İstanbul'da Pazartesiye Kadar Kar Yağışı Bekleniyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul ve Marmara Bölgesi genelinde hafta sonu Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olmasının beklendiğini duyurdu. Hafta sonu yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların pazar akşamından itibaren kar şeklinde etkili olması ve pazartesi öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği uyarısında bulunuldu. Hava sıcaklıklarının ise 31 Ocak'a kadar mevsim normallerinin 2 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

 • İstanbul'da Hafta Sonu Kar Yağışı Bekleniyor
  26 Oca İstanbul'da Hafta Sonu Kar Yağışı Bekleniyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da hafta sonu Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Cumartesi yağmur şeklinde görülecek yağışların Pazar günü karla karışık yağmur, akşam saatlerinden itibaren kar şeklinde etkili olacağı öngörülüyor. Pazartesi günü ise öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği belirtiliyor.

 • Sıcaklıklar düşüyor! İstanbul kara teslim olacak
  26 Oca Sıcaklıklar düşüyor! İstanbul kara teslim olacak

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava durumu raporuna göre; İstanbul dahil birçok ilde kar yağışı etkili olacak. Ayrıca 28 il için de sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi.

 • İstanbul'da Kar Yağışı Bekleniyor
  26 Oca İstanbul'da Kar Yağışı Bekleniyor

  İBB Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM, İstanbul'da pazar akşamından itibaren kar yağışı beklendiğini açıkladı. Hafta sonu Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıkların düşeceği ve kar yağışının olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise önümüzdeki günlerde mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtiliyor.

 • Koçarlı, Türkiye'nin Künar İşleme Ticaret Merkezi Haline Geldi
  26 Oca Koçarlı, Türkiye'nin Künar İşleme Ticaret Merkezi Haline Geldi

  Aydın'ın Koçarlı ilçesi, Türkiye'nin önemli tarım zenginliklerinden biri olan künarın deposu haline geldi. Koçarlı'da işlenen künarlar dünyanın çeşitli ülkelerinde ve ülke genelinde tüketime sunuluyor. Koçarlı Belediyesi'nin tarımı destekleyen politikaları ve özel sektör yatırımlarıyla künar işleme ticaret merkezi haline gelen ilçe, bölgedeki istihdama da önemli katkı sağlıyor.

 • İş Bankası ve İTÜ'den deprem araştırma merkezi
  25 Oca İş Bankası ve İTÜ'den deprem araştırma merkezi

  İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle Marmara Aktif Fay Tehlike ve Risk Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu. Merkezde, Marmara Bölgesi ve ülkemizdeki aktif fayların oluşturduğu tehlike ve risklere dair veri üretilecek ve bilimsel çalışmalar yürütülecek. Aynı zamanda deprem senaryoları hazırlanacak ve kentsel dönüşüm, sanayi planlama ve afete hazırlık için veri üretilecek.

 • İTÜ ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle Marmara Aktif Fay Tehlike ve Risk Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu
  25 Oca İTÜ ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle Marmara Aktif Fay Tehlike ve Risk Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

  Marmara Bölgesi'ndeki aktif fayların oluşturduğu tehlike ve riskler üzerine detaylı çalışmalar yürütmek üzere İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle Marmara Aktif Fay Tehlike ve Risk Uygulama ve Araştırma Merkezi (MATAM) kurulması için protokol...

 • İş Bankası, Marmara Aktif Fay Tehlike ve Risk Merkezi'ne 6 milyon 120 bin avro katkıda bulunuyor
  25 Oca İş Bankası, Marmara Aktif Fay Tehlike ve Risk Merkezi'ne 6 milyon 120 bin avro katkıda bulunuyor

  İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "26 Temmuz 2023 tarihinde yönetim kurulumuzun aldığı kararla Marmara Aktif Fay Tehlike ve Risk Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne (MATAM) 6 milyon 120 bin avro katkıda bulunuyoruz.

 • Marmara Bölgesi'nde Aralık Ayı Yağışları Arttı, Uzun Yıllar Ortalamasına Göre Azaldı
  23 Oca Marmara Bölgesi'nde Aralık Ayı Yağışları Arttı, Uzun Yıllar Ortalamasına Göre Azaldı

  Marmara Bölgesi'nde geçen yıl aralık ayı yağışları, 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 65 arttı, uzun yıllar ortalamasına göre ise yüzde 7 azaldı. Bölgede tarım sezonunda da yağışlar artış gösterdi. Barajlardaki doluluk oranının artmasıyla birlikte su kaynaklarının korunması ve tasarrufun önemi vurgulandı.

 • Kocaeli Üniversitesi'nde Türk Halk Müziği Korosu 29 Yıldır Şef İsmet Ünsal İle Faaliyetlerine Devam Ediyor
  21 Oca Kocaeli Üniversitesi'nde Türk Halk Müziği Korosu 29 Yıldır Şef İsmet Ünsal İle Faaliyetlerine Devam Ediyor

  Kocaeli Üniversitesi'nde görev yapan İsmet Ünsal, 29 yıldır şefliğini yaptığı Türk Halk Müziği Korosu ile müziğin tanınması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunuyor. Ünsal, akademik kadro, idari personel ve öğrencilerden oluşan koronun şehir içinde ve dışında konserler verdiğini ve birçok öğrenci yetiştirdiğini belirtiyor.

 • Trakya'da Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu
  20 Oca Trakya'da Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM), Marmara Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısının ardından Trakya'da yağış ve kuvvetli rüzgar etkili oldu. Tekirdağ'da hızı zaman zaman saatte 40 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle uçuşlar ertelendi. Kuvvetli rüzgar nedeniyle Tekirdağ ve Marmaraereğlisi ilçesinde balıkçılar denize açılamadı. Edirne ve Kırklareli'de ise hafif yağış etkili olmaya başladı ve yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor.

 • Çanakkale'de Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Motosiklet ve Skuter Trafiği Yasaklandı
  19 Oca Çanakkale'de Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Motosiklet ve Skuter Trafiği Yasaklandı

  Çanakkale'de beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle motosiklet, skuter, elektrikli skuter ve motokuryelerin trafiğe çıkması tedbiren yasaklandı. Yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağış ve fırtına beklendiği belirtilirken, vatandaşların sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

 • Marmara Bölgesi'nde Kuvvetli Yağış Uyarısı
  19 Oca Marmara Bölgesi'nde Kuvvetli Yağış Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. İstanbul, Tekirdağ, Yalova ve Kocaeli'de kuvvetli yağmur ve sağanak beklenirken, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

 • İstanbul'da Hafta Sonu Kar Yağışı Bekleniyor
  19 Oca İstanbul'da Hafta Sonu Kar Yağışı Bekleniyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), hafta sonu İstanbul'da karla karışık yağmur ve zaman zaman kar yağışı beklendiğini bildirdi. Sıcaklıkların düşeceği ve yer yer kuvvetli sağanak geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

 • AKOM uyardı: Sıcaklıklar düşüyor, hafta sonu İstanbul'da kar var
  19 Oca AKOM uyardı: Sıcaklıklar düşüyor, hafta sonu İstanbul'da kar var

  Hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek İstanbul'da yağışların şehrin kırsal ve yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur, zaman zaman kar şeklinde etkili olabileceği öngörülüyor.

 • Edirne'de Afet Gönüllüleri Eğitim Alıyor
  19 Oca Edirne'de Afet Gönüllüleri Eğitim Alıyor

  MARMARA Bölgesi'nde beklenen olası büyük depremde önemli rol oynayacak Edirne'de, profesyonel eğitimli afet gönüllüleri oluşturulmaya başlandı. Gönüllülerin 1 yıllık eğitim sonunda profesyonel ekiplerle arama kurtarma çalışmalarına katılmaya hazır hale geleceğini söyleyen Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG/AMESAR) İl Temsilcisi Tuğberk Emre Aktaş, 'Özellikle 6 Şubat'taki depremden sonra mahallede yaşayanların ne kadar önem kazandığını gördük. Çalışmalarımız mahalle özelinde devam edecek. Şu anda ilk hedefimiz en az 100 gönüllüye ulaşmak' dedi.

 • Termal turizm merkezlerinde yarıyıl tatili öncesi yoğunluk yaşanıyor
  19 Oca Termal turizm merkezlerinde yarıyıl tatili öncesi yoğunluk yaşanıyor

  Bursa, Yalova ve Balıkesir'deki termal turizm merkezlerinde, yarıyıl tatili öncesinde rezervasyonlarda yoğunluk yaşanıyor. Oylat Kaplıcaları, doğal güzellikleri ve yürüyüş yoluyla tercih ediliyor. Yalova Termal ilçesindeki tesisler tam dolulukla yarıyıl tatiline giriyor. Güre Kaplıcaları'nda da rezervasyonlarla doluluk yüzde 70 ila 80'e ulaştı.

 • İstanbul'da Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı hava bekleniyor
  19 Oca İstanbul'da Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı hava bekleniyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) yaptığı açıklamada, İstanbul'da bu hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava etkili olacağı belirtildi. Sıcaklıkların azalacağı ve yer yer kuvvetli yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Yüksek bölgelerde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

 • İstanbul'a lodos uyarısı: Akşam saatleri şiddetlenecek
  18 Oca İstanbul'a lodos uyarısı: Akşam saatleri şiddetlenecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi, yarın akşama kadar etkili olması beklenen lodos fırtınası nedeniyle hava yolu ve açık deniz seferlerinde aksamalar, çatı ve tabela uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi yaşanabileceği uyarısında bulundu. Ayrıca, sıcaklıkların 8-10 derece azalacağı ve kuvvetli sağanak geçişlerinin yaşanacağı da belirtildi.

 • İstanbul'da Lodos Fırtınası Uyarısı
  18 Oca İstanbul'da Lodos Fırtınası Uyarısı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), bugün etkili olması beklenen lodos fırtınası nedeniyle İstanbulluları uyardı. Fırtına nedeniyle havayolu ve açık deniz seferlerinde aksamalar, çatı ve tabela uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri yaşanabileceği ifade edildi. Ayrıca hafta sonu itibariyle Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın İstanbul'da etkili olacağı açıklandı.

 • Marmara Bölgesi'nde Yarın Akşamdan Cuma Sabahına Kadar Fırtına Bekleniyor
  17 Oca Marmara Bölgesi'nde Yarın Akşamdan Cuma Sabahına Kadar Fırtına Bekleniyor

  Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Marmara Bölgesi'nde yarın akşam ile cuma sabahı arasında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer hamleli fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. İstanbul Valiliği de uyarıyı sosyal medya hesabından paylaştı.

 • Marmara Bölgesi'nde Fırtına Uyarısı
  17 Oca Marmara Bölgesi'nde Fırtına Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için fırtına uyarısı yaparak, dikkatli olunması çağrısında bulundu. Rüzgarın yarın akşam ile cuma günü sabah saatleri arasında Marmara Bölgesi'nde kuvvetli ve yer yer hamleli fırtına şeklinde eseceği bildirildi. Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

 • İstanbul'da lodos etkili oluyor
  16 Oca İstanbul'da lodos etkili oluyor

  İstanbul'da sabahın erken saatlerinden itibaren Küçükçekmece ve Florya Sahili'nde lodos etkisini gösterdi. Marmara Bölgesi sabah saatlerinden itibaren lodosun etkisi altına girdi. İstanbul genelinde ise lodos, Küçükçekmece Menekşe Sahili ile Florya Sahili'nde etkili olmaya başladı. Lodos nedeniyle zaman zaman kıyılarda yüksek dalgalar oluştu.

 • Akyazı'da mantar üretimi yapan girişimci çift, devlet desteğiyle büyüyor
  15 Oca Akyazı'da mantar üretimi yapan girişimci çift, devlet desteğiyle büyüyor

  Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 22 yıl önce aile işletmesi olarak başladıkları mantar üretimini aldıkları devlet desteğiyle genişleten girişimci çift, yılda 200 ton ürünü iç piyasaya sunuyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın destekleriyle tesislerini geliştiren çift, sıfır atık prensibiyle hareket ederek atıklarını bitkisel üretim yapan firmalara ücretsiz veriyor. İhracat hedefleri olan çift, ilerleyen süreçte ülke ihracatına katkı yapmayı planlıyor.

 • Ümit Özdağ, Adana'da ziyaretler gerçekleştirdi
  14 Oca Ümit Özdağ, Adana'da ziyaretler gerçekleştirdi

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Adana'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Özdağ, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı'nda imza gününe katıldı. Konuşmasında Türkiye'nin ekonomik kalkınmasının büyük ölçüde Marmara Bölgesi'ne dayandığını ve bunun ülke için zaaf olduğunu belirtti. Ayrıca depremlere karşı önlem alınması gerektiğini vurgulayarak, binaların güçlendirilmesiyle ilgili en ucuz yöntemi gündeme getireceklerini söyledi. Ziyaretlerin ardından Özdağ, Seyhan ilçesindeki bir alışveriş merkezinde vatandaşlarla sohbet etti.

 • 2023 Aralık Ayı Türkiye'nin En Sıcak Aralık Ayı Oldu
  13 Oca 2023 Aralık Ayı Türkiye'nin En Sıcak Aralık Ayı Oldu

  Türkiye genelinde, 2023 yılının aralık ayı, son 53 yılın en sıcak aralık ayı olarak kayıtlara geçti. Geçen ay ortalama sıcaklıklar, Batman çevresinde mevsim normalleri civarında, yurdun diğer bölgelerinde ise mevsim normallerinin üzerinde kaydedildi. Türkiye genelinde 1991-2020 yılları arasında 4,8 derece olarak ölçülen aralık ayı ortalama sıcaklığı, geçen ay 8,3 derece ile normallerinin 3,5 derece üzerinde gerçekleşti.

 • TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, Yalova'da incelemelerde bulundu
  11 Oca TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, Yalova'da incelemelerde bulundu

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Yalova, Çınarcık ve Esenköy'de balıkçıların sorunlarını tespit etmek için incelemelerde bulundu. Komisyon üyeleri, balıkçı barınaklarını gezerek kooperatif yöneticilerinden bilgi aldı ve Yalova'da bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Balıkçılar, devletin kooperatiflerden aldığı yüzde 10'luk komisyonun düşürülmesi veya net gelir üzerinden alınması talebinde bulundu.

 • TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, Yalova'da incelemelerde bulundu
  11 Oca TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, Yalova'da incelemelerde bulundu

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Yalova, Çınarcık ve Esenköy'de balıkçılık sektörünün sorunlarını tespit etmek için incelemelerde bulundu. Balıkçılar, devletin kooperatiflerden aldığı yüzde 10'luk komisyonun düşürülmesini veya net gelir üzerinden alınmasını talep etti.

 • TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova'da İnceleme Yaptı
  11 Oca TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova'da İnceleme Yaptı

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Marmara Bölgesi'nde yapılan çalışmalar kapsamında Yalova'ya gelerek incelemelerde bulundu. Çınarcık ilçesi ve Esenköy beldesindeki balıkçı barınaklarını ziyaret eden komisyon üyeleri, Yalova Balıkçı Barınağı'nda da inceleme gerçekleştirdi. Ayrıca, Yalova Halk Eğitim Merkezi'nde bir istişare toplantısı düzenlendi ve balıkçılarla görüşüldü.

 • TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova'da İncelemelerde Bulundu
  11 Oca TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova'da İncelemelerde Bulundu

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Marmara Bölgesi'nde yapılan çalışma çerçevesinde Yalova'ya gelerek balıkçı barınaklarını inceledi. Komisyon üyeleri ayrıca istişare toplantısı düzenledi ve balıkçıların sıkıntılarını dinledi.

 • TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova'da Balıkçılarla Buluştu
  11 Oca TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova'da Balıkçılarla Buluştu

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Yalova merkez ve Çınarcık ilçesinde balıkçılarla bir araya geldi. Komisyon üyeleri, Çınarcık'ın Esenköy beldesindeki balıkçı barınaklarını gezerek, balıkçılarla taleplerini dinledi. Daha sonra il merkezindeki balıkçı barınağına geçen heyet, burada da balıkçı kooperatiflerinin üyeleriyle görüşerek sorunları dinledi.

 • Trakya Birlik, kuraklık nedeniyle ayçiçek üretiminde düşüş yaşandığını açıkladı
  11 Oca Trakya Birlik, kuraklık nedeniyle ayçiçek üretiminde düşüş yaşandığını açıkladı

  Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, Trakya bölgesinde yaşanan kuraklığın ayçiçek verimini olumsuz etkilediğini ve bir önceki iş yılına yaklaşarak 293 bin 789 ton ürün mübayaa edildiğini ve 4 milyar 325 milyon TL ürün bedeli ödemesi gerçekleştirildiğini açıkladı.

 • Balıkesir'in Marmara ilçesinde fırtına ve kar yağışı etkili oldu
  11 Oca Balıkesir'in Marmara ilçesinde fırtına ve kar yağışı etkili oldu

  Marmara Bölgesi'nde yaşanan fırtına ve kar yağışı, Balıkesir'in ada olan ilçesi Marmara'da günlük hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 35 santimetreye kadar ulaştığı adada, toplu taşıma araçları kullanılamadı ve deniz ulaşımı da aksadı. 2 gün boyunca Ro-Ro seferleri yapılamayan adaya, hava şartlarının düzelmesiyle birlikte deniz otobüsü seferleri tekrar başladı.

 • Balıkesir Marmara'da Fırtına ve Kar Yağışı: Ulaşım İki Gün Boyunca Durdu
  11 Oca Balıkesir Marmara'da Fırtına ve Kar Yağışı: Ulaşım İki Gün Boyunca Durdu

  Balıkesir'in Marmara ilçesinde yaşanan fırtına ve kar yağışı nedeniyle 2 gün boyunca ulaşım sağlanamadı. Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, kar temizleme ve tuzlama çalışmalarıyla ulaşımın açıldığını belirtti. Deniz otobüsü seferleri de tekrar başlatıldı.

 • Marmara'da başlayan kar yağışı ve fırtına balık fiyatlarına yükseliş olarak yansıdı
  11 Oca Marmara'da başlayan kar yağışı ve fırtına balık fiyatlarına yükseliş olarak yansıdı

  Marmara Bölgesi'nde etkisini artıran soğuk hava ve fırtına nedeniyle balıkçılar avlanmaya çıkamayınca balık fiyatları yükseldi. Denizlerdeki fırtına, balık tezgahlarında bolluğun azalmasına ve fiyatların pahalı olmasına neden oldu. Balıkçılar, havaların düzelmesiyle birlikte balık bolluğunun artacağını ve fiyatların düşeceğini umut ediyor.

 • Soğuk Hava Balık Tezgahlarını Vurdu, Fiyatlar Yükseldi
  11 Oca Soğuk Hava Balık Tezgahlarını Vurdu, Fiyatlar Yükseldi

  Marmara Bölgesi'nde etkisini artıran soğuk hava nedeniyle balıkçılar avlanamadı ve balık fiyatları yükseldi. Fırtına nedeniyle denizlere açılamayan balıkçılar, balık bolluğunu azalttı. Hamsi fiyatı geçen haftaya göre ikiye katlandı. Balıkçılar, havaların düzelmesiyle birlikte balık bolluğunun artacağını ve fiyatların düşeceğini umut ediyor.

 • TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Erdek'te İnceleme Yaptı
  10 Oca TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Erdek'te İnceleme Yaptı

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel başkanlığında Erdek'te inceleme yaptı. Komisyon üyeleri, balıkçı barınaklarını gezerek balıkçılarla bir araya geldi. Balıkçılar, sorunlarını anlatarak çözüm taleplerini iletti. Komisyon üyeleri, hazırlayacakları raporda çözüm önerilerine yer vereceklerini belirtti.

 • Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, 5 Yıllık Faaliyetlerini Anlattı
  10 Oca Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, 5 Yıllık Faaliyetlerini Anlattı

  Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, 5 yıllık faaliyetlerini gazetecilerle paylaştı. Tanır, Türkiye'nin en ucuz ekmeğinin Kestel ilçesinde satılmasından kentsel dönüşüme kadar birçok çalışmayı anlattı. Ayrıca, belediyenin gerçekleştirdiği projeler arasında Naim Süleymanoğlu Parkı, Millet Kütüphanesi, Çilek Kadın Sosyal Yaşam Merkezi ve katlı otopark üzerine sosyal alan da yer alıyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Kentsel dönüşümü hızlandırmalıyız
  09 Oca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Kentsel dönüşümü hızlandırmalıyız

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak, bu süreci hızlandırmak gerektiğini belirtti. Yılmaz, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olarak kullanılmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, terörle mücadelede elde edilen başarıların devam etmesi için seçim güvenliğinin sağlanması gerektiğini söyledi.

 • Sakarya'da Hızırilyas Su Yönetim Merkezi Su ve Atık Su Laboratuvarı hizmete açıldı
  09 Oca Sakarya'da Hızırilyas Su Yönetim Merkezi Su ve Atık Su Laboratuvarı hizmete açıldı

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Hızırilyas Su Yönetim Merkezi Su ve Atık Su Laboratuvarı, suyun kalitesini 300 farklı parametreyle takip edebilecek. Laboratuvar, Marmara Bölgesi'nin en kapsamlı laboratuvarı olarak hizmet verecek.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Rutin işler yapan, bunun dışına çıkmayan valilik anlayışı artık kabul edilebilir değil'
  09 Oca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Rutin işler yapan, bunun dışına çıkmayan valilik anlayışı artık kabul edilebilir değil"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Rutin işler yapan, bunun dışına çıkmayan valilik anlayışı artık kabul edilebilir değil. Valilerimiz aynı zamanda içinde bulundukları ilin gereklerine göre çeşitli inisiyatifler alabilen çeşitli fikirler, projeler geliştirebilen bir konumdadır" dedi.

 • Tekirdağ ve Keşan'da Fırtına ve Kar Yağışı Etkili Oldu
  09 Oca Tekirdağ ve Keşan'da Fırtına ve Kar Yağışı Etkili Oldu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) Marmara Bölgesi'nin batı ve orta kesimlerinde fırtına uyarısının ardından Tekirdağ'da kuvvetli rüzgar etkili oldu ve Tekirdağ'ın bazı kesimlerinde hafif kar yağışı başladı. Aynı şekilde Edirne'nin Keşan ilçesinde de kar yağışıyla birlikte araçların üzeri, çatılar ve yerler beyaza büründü. Trafikte güçlük yaşanırken, belediye ekipleri tuzlama çalışmalarına başladı.

Advertisement