Aydın'da PKK'ya Tepki Yürüyüşü - Son Dakika
Yerel

Aydın'da PKK'ya Tepki Yürüyüşü

Aydın\'da PKK\'ya Tepki Yürüyüşü

Aydın Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Öncülüğünde Aydın'daki Sivil Toplum Örgütleri Tarafından PKK'ya Tepki Yürüyüşü Düzenlendi. Yürüyüş Boyunca Katılımcılar PKK Aleyhinde Sloganlar Atarak Tepkilerini Dile Getirdiler.nazilli'de de Teröre Tepkimitingi Düzenlendi.

27.10.2007 17:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aydın Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği öncülüğünde Aydın'daki sivil toplum örgütleri tarafından PKK'ya tepki yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş boyunca katılımcılar PKK aleyhinde sloganlar atarak tepkilerini dile getirdiler. Nazilli'de de teröre tepkimitingi düzenlendi.

Zafer Meydan'ından başlayan yürüyüşe Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Şükrü Boylu, AK Parti Aydın İl Teşkilatı'nın yanı sıra sivil toplum örgütleri, üniversite öğrencileri ve yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Saat 15.00 sıralarında Aydın merkez Zafer Meydanı'nda başlayan yürüyüş Adanan Menderes Bulvarı'nın turlanılmasının ardından Atatürk Meydanı'nda son buldu. Yürüyüş nedeniyle Aydın'daki bir çok cadde ve bulvar trafiğe kapatıldı.

Vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile yürüyüş sırasında terör örgütü PKK'ya lanet yağdırdı. Atatürk Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra yapılan konuşmalarda, birlik beraberlik çağrısı yapılırken, teröre karşı etkili tedbirler alınması istendi. Yürüyüşe katılan binlerce vatandaş yürüyüş sırasında, "Kahrolsun PKK, Şehitler ölmez, vatan bölünmez, Askere uzanan eller kırılsın, Meclis'te PKK istemiyoruz" şeklinde sloganlar attı.

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından Atatürk Meydanı'nda toplanan binlerce kişi önce bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, ardından da hep bir ağızdan İstiklal Marşını okudu. Burada da attıkları sloganlarla PKK'ya tepki gösteren vatandaşlar, törenin son bulmasıyla olaysız bir şekilde dağıldılar.

Diğer yandan bugün Aydın'ın Nazilli ilçesinde de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından da teröre tepki mitingi düzenlendi. İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitinge vatandaşların yanı sıra CHP Aydın Milletvekilleri Fatih Atay ve Mehmet Boztaş da katıldı.

(DAK-İK)

27.10.2007 17:45 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aydın'da PKK'ya Tepki Yürüyüşü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement