Bağcılar'da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temel atma töreni yapıldı - Son Dakika

Bağcılar'da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temel atma töreni yapıldı

17.06.2022 16:02

Bağcılar'da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temel atma töreni yapıldıİSTANBUL Bağcılar'da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temel atma töreni yapıldı.

Bağcılar'da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temel atma töreni yapıldı

İSTANBUL Bağcılar'da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temel atma töreni yapıldı.

Bağcılar Belediyesi tarafından Bağcılar Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası temel atma töreni gerçekleştirildi. Sancaktepe Mahallesi'nde yapılan törene AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ete, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, eski Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve ünlü sinema oyuncusu Ulvi Alacakaptan katıldı. 2 bodrum, zemin ve 4 normal kattan oluşacak olan binanın içerisinde 422 kişilik tiyatro salonu, 84 kişilik konferans salonu, gençlik kütüphanesi, genel kütüphane, sanat galerisi, multimedya bölümü, arşivler, toplantı salonları, atölyeler, etüt salonları, bireysel-toplu çalışma odaları, çocuk kütüphanesi, erişilebilir kütüphane ve sosyal alanlar bulunacak. 190 bin adet kitap kapasitesiyle de önemli bir ihtiyacı karşılamış olacak. Projenin yıl sonunda bitmesi ve binanın hizmete açılması planlanıyor.

"Çocukların ve gençlerin belediye başkanı olacağım"

Bağcılar Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası Temel Atma Töreni'nde konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, "Şehir kütüphanesi ve tiyatro merkezi ülkelerin, medeniyetlerin gelişimi adına en önemli unsurlardandır. Bu açıdan Bağcılar Belediyesi, 1992 yılından beri eğitime, gençliğe önem göstermiş bir ilçedir. Göreve geldiğimiz günden bugüne 2'nci ayı doldurduk. Genç bir belediye başkanı olarak her konuşmamda çocukların ve gençlerin belediye başkanı olacağımı ifade ediyorum. Çünkü ülkemiz adına en önemli yatırımın gençlere ve çocuklara yapılan yatırım olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500
Cristiano Ronaldo'nun kız kardeşinden Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e sert tepki: Saygı duy yaşlı adam Cristiano Ronaldo'nun kız kardeşinden Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e sert tepki: Saygı duy yaşlı adam Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Bakan Murat Kurum'dan sosyal konut açıklaması geldi Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Bakan Murat Kurum'dan sosyal konut açıklaması geldi Bakan Nurettin Nebati'nin kur korumalı mevduatla ilgili sözlerine CHP'li Engin Altay'dan cevap: Desteklemek vatanseverlikse ben değilim Bakan Nurettin Nebati'nin kur korumalı mevduatla ilgili sözlerine CHP'li Engin Altay'dan cevap: Desteklemek vatanseverlikse ben değilim
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bağcılar'da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temel atma töreni yapıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement