Balıkesir, Bahar Yağışlarını Haziranda Alıyor - Son Dakika

Balıkesir, Bahar Yağışlarını Haziranda Alıyor

05.06.2014 13:05
Balıkesir, Bahar Yağışlarını Haziranda Alıyor

Adeta bahar yağışları alan ilde, Bandırma'ya metrekareye 63,4, Edremit'e 45,6, Manyas'a 48 ve Gönen'e 47,8 kilogram yağış düştü.

Adeta bahar yağışları alan Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, metrekareye 63,4, Edremit'te 45,6, Manyas'ta 48 ve Gönen'de 47,8 kilogram yağış düştü.

AA muhabirinin Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, Balıkesir haziran ayının ilk haftasını yağışlı geçiriyor.

Son 24 saatlik ölçümlere göre, adeta bahar yağışları alan Balıkesir'in Bandırma ilçesinde metrekareye 63,4, Edremit'e 45,6, Manyas'a 48, Gönen'e 47,8, Bigadiç'e 32,6 kilogram yağış düştü. Balıkesir'in uzun yıllar haziran ayı ortalamasının metrekareye 21,8 kilogram olduğu göz önünde bulundurulduğunda ilçelerdeki yağış miktarları, bahar ve kış aylarını aratmıyor.

Yapılan son analizler ve Balıkesir radarından alınan son verilere göre, Bandırma, Gönen, Manyas, Susurluk, Kepsut, Dursunbey, Sındırgı, Bigadiç ilçelerinde, gece saatlerinden itibaren devam eden yağışlara ilave olarak gün içerinde de gök gürültülü sağanak yağışın devamı ve yerel dolu yağışı bekleniyor.

Kaydedilen yağışlara ilave beklenen yağmurlarla toplam miktarların metrekareye 75 kilograma ulaşacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunması istendi. - Balıkesir

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Balıkesir, Bahar Yağışlarını Haziranda Alıyor - Son Dakika


Advertisement