Bayraklılı Çocukların Müze Keyfi - Son Dakika
Yerel

Bayraklılı Çocukların Müze Keyfi

Bayraklılı Çocukların Müze Keyfi

Bayraklı Belediyesi, Müzeler Haftası’nda belediye bünyesinde açılan kurslara katılan çocuklar için müze gezisi düzenledi.

28.05.2016 11:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bayraklı Belediyesi, Müzeler Haftası'nda belediye bünyesinde açılan kurslara katılan çocuklar için müze gezisi düzenledi. Çocuklar, kentteki müzeleri gezdi, keyifli bir gün geçirdi.

75. Yıl Kültür Merkezi, Onur Açıkhava Tiyatrosu, Postacılar, İsmet İnönü ve İhsan Alyanak kültür merkezlerinde kurs gören yaklaşık 200 öğrenci, kentteki müzeleri gezdi. Çocukların ilgisini en çok Atatürk Müzesi çekti. Çocuklar, burada Atatürk'ün kullandığı eşyaları ilgiyle inceledi. Öğrencilerden Irmak Deryol, "Müze gezilerinde en çok Atatürk Müzesi ve Oyuncak Müzesi ilgimi çekti. Atatürk Müzesi'nde kullandığı eşyalar ve yaşadığı mekanı gördüm. Oyuncak Müzesi'nde eskiden kullanılan ilginç oyuncaklar gördüm. Çok güzel bir etkinlikti" dedi. Ecem Koçyiğit ise "Atatürk Müzesi çok güzeldi. İyi ki buraya gelmişim. Oyuncak Müzesi'nde eski oyuncakları görme fırsatı buldum. Bizim oynadığımız oyuncaklara rastlamadım ama eski döneme ait olan oyuncakları görmek ilgimi çekti" diye konuştu.

Kültür Müdürlüğü'nün çocuklar için farklı etkinlikler düzenlediğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Çocuklarımıza müzelerin önemini aşılamak hem de değerlerimizi anlatmak amacıyla bu geziyi düzenledik. Çocuklarımızın birçoğu ilk kez müze gezdiler. Çocuklarımızın hiç şüphesiz ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün İzmir'e geldiğinde konaklığı ve daha sonra müzeye dönüştürülen evi dikkatlerini çekti. Atamızın kullandığı eşyaları yakından görme fırsatı yakaladılar. Bu tür etkinleri sürdüreceğiz" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bayraklılı Çocukların Müze Keyfi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement