Beldibi Belediyesi'ne Birincilik Ödülü - Son Dakika

Beldibi Belediyesi'ne Birincilik Ödülü

28.07.2011 16:32
Beldibi Belediyesi'ne Birincilik Ödülü

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Üretken Belediye Proje Yarışması"nda Marmaris'in Beldibi Belediyesi kendi dalında birincilik ödülü aldı.

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Üretken Belediye Proje Yarışması"nda Marmaris'in Beldibi Belediyesi kendi dalında birincilik ödülü aldı.

Belediyelerin proje üretmelerini teşvik etmek ve belediyelerin birbirlerinin yaptığı projelerden haberdar olup faydalanmaları amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni Ankara'da gerçekleştirildi.

Yarışmada "Her Yaşta Spor Projesi" ile ödüle layık görülen Beldibi'nin ödülünü Belediye Başkanı İdris İspirli aldı.

İspirli, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de belediyelerin en başta gelen sorunlarından birinin proje konusunda kısırlık yaşamaları olduğuna dikkati çekti. Göreve geldikleri 2004 yılından bu yana her yıl birbirinden güzel projeler hazırlayarak hayata geçirdiklerini anlatan İspirli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşte bunlardan biri olan 'Her Yaşta Spor Projesi' kapsamında ikisi nizami olmak üzere dört futbol sahası, dört açık basketbol sahası, sekiz adet yürüyüş parkuru ve altı adet açık hava jimnastik alanı yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Her Yaşta Spor Projesi'nin başlangıç amacı, projenin adından da anlaşılacağı üzere yediden yetmiş yediye bütün vatandaşlarımızın spor yapmalarını teşvik edebilmekti, bunu da başardığımızı zannediyorum. Muğla'da bizim başarımızı görmezden gelenlere ve bize haksızlık edenlere en güzel cevap, aldığımız bu birincilik ödülüdür. Üretken Belediye Proje Yarışmasında Muğla'mızı en güzel şekilde ve anlımızın akıyla temsil ettik. "

Bu ödülün kazanılmasında büyük emeği olan en başta işçiler olmak üzere tüm belediye personelini kutlayan İspirli, "Ödülü çalışkan personelime ithaf ediyorum" dedi.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen bu yarışmada özel ödül aldıklarını hatırlatan İspirli, "Önümüzdeki yıl yapılacak Üretken Belediye Proje Yarışmasına iki proje ile katılacağız. Bunlardan birisi 'Bayrak Anıtı Projesi' olup, bir diğeri de bir sosyal proje olacak. 8 bin 500 nüfuslu bir belde belediyesi olarak yaptıklarımızla, ortaya koyduğumuz projelerimizle fark edildiğimiz için çok mutluyum" diye konuştu.

- MUĞLA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Beldibi Belediyesi'ne Birincilik Ödülü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi 07:48 Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi Canlı yayında büyük kavga! İki yorumcu birbirine girdi, bardaklar havada uçuştu 07:37 Canlı yayında büyük kavga! İki yorumcu birbirine girdi, bardaklar havada uçuştu Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığı hakkındaki soruya net yanıt: Hayır demeyiz 07:34 Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığı hakkındaki soruya net yanıt: Hayır demeyiz
Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı 00:23 Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı Doğu Perinçek, 00:15 Doğu Perinçek, "Bu bir tuzak" deyip büyükelçilerin açıklamasını yorumladı: Geri adım atmadılar Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü 23:17 Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama: Fırsatçılara göz açtırmayacağız 20:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama: Fırsatçılara göz açtırmayacağız Düğün sonrası eğlencesinde 19:03 Düğün sonrası eğlencesinde "Neden hesabı sen ödedin?" tartışması damadın vurulmasıyla sonuçlandı
Advertisement